Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
p0tw0r3k

[Q][AKCESORIA]Czułość ekranu po założeniu folii.

Recommended Posts

Nie ma różnicy czy z folią czy bez. Spokojnie możesz jakąś nakleić : ))

a mi się wydaje że na rogach tam gdzie folia jest docięta ekran ma troszkę gorszy dotyk ale to moje subiektywne odczucie lub taka folia icon_e_smile.gif

folia to podstawa kwestia czasu i ekran bedzie porysowany

jeszcze przy szklanych ekranach jak Iphone czy HD2 mozna sobie darować ale mam iphona 3g z porysowanym delikatnie ekranem wiec tez kwestia czasu albo jakiegos pecha

folia oczywiscie powinna byc bez klejowa i orginalnie docięta

polecam firmy brando błyszczącą uzywam od kilku lat i mialem przetestowaną na kilku telefonach

chyba ze ktos nie oglada zdjec i filmów to lepiej matową

folia brando wychodzi za ekran i zakrywa całe czarne pole az do srebrnej ramki wiec tam gdzie docieta nie ma co dotykac

wrazenie z reagowania te same, plus palec bardziej sie slizga na foli, estetycznie minimalnie gorzej

edit:

w razie porysowania ekranu mozna kupic nowy za 250zł

folia oczywiscie powinna byc bez klejowa i orginalnie docięta

Jakieś konkretne uzasadnienie ?

Bo od kiedy tylko na rynku pojawiły się poliwęglanowe folie ochronne, używam tylko klejowych poliwęglanów, także z ekranami pojemnościowymi ( w Samsungu F480 przez ponad rok ! ) zużyłem ich sporą ilość, odklejałem, przyklejałem i ni jak nie potrafię się domyślić czemu ma być bez klejowa ?

Klejowa przynajmniej jak się przyklei dobrze to siedzi mocno i idealnie.

Aktualnie zamówiłem folię ZAGG, tylko z powodu tego że poliwęglan jest dość gruby i nie ma odpowiednich foli na tył telefonu.

Ja chcialem sie tylko zapytac czy to aby na pewno byly poliweglany?

Ja mam poliweglan nie klejony,od czerwca jest rysniety w kilku miejscach ale delikatnie i nie przypuszczam bym musial go zmienic jeszcze przez ok dwa trzy miechy.Poliweglan sie nie rysuje tak jak klejonki jest twardszy grubszy i bardziej krysztalowy,/tzn. przezroczysty/.klejonka nie ma do niego startu.

Pytam poniewaz nie sadze by trzeba bylo sporej ilosci poli weglanu na rok .Wczesniej mialem klejonki na roznych telefonach bo lepiej cos niz nic,ale kiedy zobaczylem jak prawie sie wyrywa ekran w mojej poprzedniej i900 choc nie odrywalem pod katem 90% tylko jakies 20 ijak zostalo mi do wyczyszczenia z ekranu jakies gowno ktorego nie chcialo sie chwycic nic z nie agresywnych zmywaczy postanowilem nigdy wiecej nie uzywac klejonek.

Ja chcialem sie tylko zapytac czy to aby na pewno byly poliweglany?

Ja mam poliweglan nie klejony,od czerwca jest rysniety w kilku miejscach ale delikatnie i nie przypuszczam bym musial go zmienic jeszcze przez ok dwa trzy miechy.Poliweglan sie nie rysuje tak jak klejonki jest twardszy grubszy i bardziej krysztalowy,/tzn. przezroczysty/.klejonka nie ma do niego startu.

Pytam poniewaz nie sadze by trzeba bylo sporej ilosci poli weglanu na rok .Wczesniej mialem klejonki na roznych telefonach bo lepiej cos niz nic,ale kiedy zobaczylem jak prawie sie wyrywa ekran w mojej poprzedniej i900 choc nie odrywalem pod katem 90% tylko jakies 20 ijak zostalo mi do wyczyszczenia z ekranu jakies gowno ktorego nie chcialo sie chwycic nic z nie agresywnych zmywaczy postanowilem nigdy wiecej nie uzywac klejonek.

Jeśli to pytanie do mnie to aktualnie w domu mamy 6 komórek, każda jest obklejona. Poliwęglan klejony uważam za o WIELE twardszy od nieklejonego.

Aktualnie na ekranie mam bez klejowy poliwęglan ( o oczekiwanie na folię ZAGG z USA ) z Allegro za ok 10 zł firmy MK3 albo 3MK... coś takiego i pomimo iż telefon na biurku leży sobie na kawałku mikrofibry, a mieszenie jest noszony wyłącznie sam, nawet bez chusteczek, to po kilku dniach ta folia ma spooooro mikrorysek i jedna która załamuje światło nie mówiąc o tym że przy wkładaniu do kieszeni przychaczyłem o rant jeansów i oderwała się częściowo, niby bez klejowa, a jednak po drugim zaklejeniu to już nie to.

Poliwęglany klejone średnio miałem 6 miesięcy na ekranie i zmieniałem tylko i wyłącznie z powodu że miał już jakieś małe ryski, szczególnie że telefony nie miały lekkiego życia ( dopiero i8910 jest baardzo szanowana icon_e_wink.gif ).

Ale biorąc pod uwagę że telefonów oklejam dość sporo, to myślę że jakieś doświadczenie mam, bo kupowałem od różnych sprzedawców na allegro ( jeszcze w czasach gdy to była nowość i za jedną małą sztukę wołali 20 zł, a nie tak jak teraz za 6 sztuk olbrzymów 10 zł ) i uważam że poliwęglan z klejem jest najlepszy, może rysuje się tak jak bez klejowy ( tylko ta moja bez klejówka to jakiś kit ) ale za to trzyma się idealnie.

Niechęć większości ludzi do tych foli wynika z tego, że nie nakleja się ich łatwo, a żeby nakleić na dużą powierzchnię typu OMNIA HD za pierwszym podejściem, trzeba to było robić wcześniej ( mówię o dobrym naklejeniu bez bąbelków i smug po cofkach) .

Co do kleju, w sumie na oporówkach może być niebezpiecznie, bo tam ekran jest warstwowy, choć ja pracownikom okleiłem nawigację i po jakimś czasie zmieniałem bo była prawie matowa icon_e_smile.gif, znajomy też z navi odklejał i było OK. Z ekranów pojemnościowych które ze względów technologi wykonania są twarde i jak by jednobryłowe to już w ogóle nie zmartwienie. A klej co zostaje schodzi bez problemu ( wystarczy tylko chwile poprzecierać ) spirytusem, albo izopropanolem... a to nie są żadne agresywne środki tylko alkohole.

PS - ta folia MK3 czy jakoś tak- nie polecam, mam ja naprawdę krótko, tel gównie leży na biurku lub w aucie, w kieszeni jest sam, a mikro rysek jest już sporo, strasznie jest miękka.

u mnie powód jest prosty, skoro idealnie się trzyma bez kleju, wytrzymuje rok albo i wiecej, idealne odzwierciedla kolory i wyglada idealnie. I mówie tu o foli brando ultra clear a nie o jakims badziewiu za 10zł

Skoro inne firmu muszą kleić to znaczy czegos nie potrafią i pytanie czy tylko tego ?

miałem 10 dotykowców w tym na siedmiu folie brando i ani razu nie odeszła. na forum: pdaclub.pl przytłaczająca wiekszość jako jedyną sprawdzoną folię poda folie brando

No to ja musialem zle trafic bo zazwyczaj faktycznie schodzilo bez problemu po tarciu palcem ale nie stety ostatnia klejowka mnie dobila.A raczej ostatnie trzy sztuki w jednym opakowaniu i za cholere nie chcialo schodzic a spirytus to moglem sobie wypic zeby sie nie zdenerwowac.

I uzylem mieszanki acetonu butylowego z ricinus communis oil plus jeszcze jakas domieszka alkoholu benzylowego i to pozbawilo mnie klopotu i nie pozostawilo sladow na wyswietlaczu.I900 miala faktycznie mieki wyswietlacz nie tak jak HD.Moja folijka siadla mi idealnie nie mam jakichkolwiek babli ale byc moze faktycznie jak klej jest delikatny lepiej przykleic? sprubuje jak tylko bede ja zmienial icon_razz.gif

Pozdrawiam.

grunt to jedną porządną a nie trzy badziewia

co do omni i900 wszystkie oporowe uginają się taki mają dotyk podstawa to dobrze polozyc a jak ma wyglądać idealnie to faktycznie musi być za pierwszym razem bo po drugim trzecim moze to nie bąble ale małe farfocelki fruwające z powietrza niby takie nic a pod folią wkurza

to samo oklejanie szyb w autach mam bezklejowo juz dwa lata i pomimo otwierania zamykania szyb nie ma śladu odchodzeniu pomimo ze folia w autach jest duzo delikatniejsza, a szyby wygladają jakby były orginalnie przyciemniane,

Na PDAclub nie polecą ci klejowych bo maja oporowe wyświetlacze, tam klejowa folia może faktycznie budzić strach przy odklejaniu.

Nie wiem jaka folie miał kolega że mu klej nie chciał zejść, ale normalnie powinno zejść samo albo z mała pomocą nieszkodliwego alkoholu.

Też słyszałem że Brando jest OK, tylko jeden problem, chyba nie oferują na OMNIE HD na tył icon_e_sad.gif

Niestety, pomimo że na ekranie nie załapałem żadnej ryski to na tylnej klapce pod słońce i pod odpowiednim kątem widzę już mikro ryski, wydaje mi się że ten lakier jest na rysy słabo odpory. Mam laptopa z lakierem fortepianowym i pomimo częstego przecierania jest chyba twardszy. Dlatego zamówiłem Zagga, jak przyjdzie to może uda mi się porobić foto jak wyszło, a szczególnie zależy mi na tyle telefonu.

PS.

Oryginalnie przyciemniane szyby w aucie widziałem tylko raz w BMW serii 7 i nie da się żadnej foli nawet obok tego postawić icon_e_wink.gif.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.