Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum wraca do życia - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji ażeby forum dalej istniało i rozwijało się, potrzebni są ludzie tacy jak my, z pasją którzy chcę coś robić, pomóc innym a nie tylko brać.  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nieliczne przypadki ale jak widzimy są tacy ludzie. Gdybyś czytając to, stwierdził, że masz predyspozycje i chęci do takiego działania, pisz albo na PW albo na mail : andrzejdychowski@gmail.com.   Pozdrawiam, Dychowski
Landor

[GUIDE][I9001][ODIN][CWM]Jak flashować za pomocą Odina i CWM Recovery.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przedstawiam, krótki poradnik jak flashować na kilka sposobów za pomocą programu Multi Downloader Odin (PC) oraz za pomocą CWM Recovery (Android).

UWAGA! WAŻNE! Samodzielne flashowanie telefonu i zmienianie jego oprogramowania wiąże się z ryzykiem uszkodzenia telefonu i robimy to na własną odpowiedzialność!

UWAGA! WAŻNE! Samodzielne flashowanie telefonu i zmienianie jego oprogramowania na modyfikowane (inne niż fabryczne Open lub brandowe od operatora) wiąże się z utratą gwarancji producenta na urządzenie!

UWAGA! WAŻNE! Flashowanie telefonu i zmienianie jego oprogramowania może się wiązać z utratą danych więc zawsze przed jakimikolwiek zmianami robimy backup, lub w razie gdyby modyfikacje nam się nie podobały lub chcielibyśmy z innego powodu wrócić do poprzednich ustawień! [GUIDE] Wykonujemy backup aktualnego romu.

Przygotować:

1. Telefon.

2. Kabel USB (zwykle dołączany przez producenta).

3. Komputer z zainstalowanymi sterownikami do naszego telefonu.

4. Program Odin Multi_Downloader_v4.43.zip.

5. Pliki z ROMami oraz MODami, które będziemy flashować.

6. Zdrowy rozsądek, chwila spokoju, koncentracja i czytanie ze zrozumieniem.

Przed flashowaniem wyłączyć Kies i wszystkie jego procesy, zdezaktywować antywirusy, firewalle i ew. adaware'y (programy tego typu mogą blokować komunikację komputera z telefonem).

Zalecane jest podłączanie telefonu kablem bezpośrednio do gniazda USB, najlepiej tego "na płycie", czyli z tyłu komputera (w laptopach nie ma to znaczenia) ewentualnie w przednim panelu.

Unikać wszelkiej maści przedłużek czy też hubów USB. Mogą powodować utraty pakietów, a co za tym idzie błędne wyniki flashowania.

I - Flashowanie, Odin, ROM jednoplikowy.

Ściągamy sobie na dysk twardy komputera odpowiedni ROM Androida w jednym dużym pliku (kilkaset MB ) z rozszerzeniem .tar.md5

Ściągamy plik systemu .ops w naszym przypadku zawsze będzie to AriesVE.rar

a) Wyłączamy telefon i uruchamiamy ponownie w trybie DOWNLOAD używając kombinacji klawiszy Vol- oraz Home (ten środkowy na dole) oraz Power, wciskamy wszystkie trzy razem i czekamy na logo SAMSUNG.

B) Gdy pokaże nam się logo SAMSUNG możemy puścić wszystkie klawisze i czekamy na wyświetlenie loga Downloading... Do not turn off target!!!

post-26714-14005012464714_thumb.jpg

c) Na komputerze uruchamiamy program Multi Downloader Odin v4.43. Po prawej stronie wskazujemy odpowiedni plik OPS - AriesVE.ops. Potem po lewej zaznaczamy krateczkę One Package co aktywuje nam klawisz do wskazania pliku One Package na samym dole po prawej stronie.

d) Do One Package wskazujemy odpowiedni plik z ROMem jednoplikowym rozszerzeniem .tar.md5

UWAGA! Gdyby komuś Odin się wyłączał z błędem krytycznym przy montowaniu pliku md5 One Package oto rozwiązanie, czyli odwrócona kolejność:

1. Odpalamy Odia.

2. Podpinamy telefon do USB i czekamy na wykrycie go przez Odina.

3. Dopiero wtedy wskazujemy odpowiednie pliki i klikamy Start.

post-26714-14005012466253_thumb.jpg

e) Podłączamy telefon kablem USB do komputera i czekamy na komunikat o wykryciu telefonu, który pokaże sie w polu Message w lewym, dolnym rogu.

f) klikamy Start i czekamy na zainstalowanie nowego ROMu - UWAGA! WAŻNE! Nie wolno w trakcie flashowania wyłączać telefonu, odłączać od kabla USB, odłączać od komutera itp. Może się to skończyć tym, że nasz telefon stanie się jedynie bardzo drogim przyciskiem do papieru.

g) po zakończonym flashowaniu (około 10 minut) Odin zasygnalizuje nam komunikat "close port and reeboot" telefon nam się zrestartuje i uruchomi już z nowym wybranym przez nas ROMem. Po całkowitym uruchomieniu systemu możemy odłączyć kabel USB od telefonu.

Będzie to goły system bez żadnych zainstalowanych na poprzednim programów, list kontaktów, wiadomości, zdjęć i jakichkolwiek plików, które mieliśmy na starym systemie w wewnętrznej pamięci telefonu.

Dla porządku po zakończonej instalacji możemy zrobić całkowite wyczyszczenie telefonu ze zbędnych plików i plików tymczasowych, które pozostały w pamięci po instalacji nowego ROMu. Wykonujemy to w prosty sposób. Klikamy ikonę telefonu i wybieramy na klawiaturze jak numer telefonu następujący kod: *2767*3855#

Jest to kod tzw. Factory Reset, który kasuje wszystkie pliki z wewnętrznej pamięci telefonu, które nie są niezbędnymi, zintegrowanymi plikami systemu operacyjnego.

II - Flashowanie Odin ROM wieloplikowy.

Ściągamy sobie na dysk twardy komputera paczkę ROMu wieloplikowego, w której mogą znajdować się następujące rodzaje plików:

Plik systemu .ops - w naszym przypadku zawsze będzie to AriesVE.rar

Plik boot loadera: Boot_loader.tar

Plik CSC z rozszerzeniem .smd

Plik MODEM z rozszerzeniem .smd

Plik PDA z rozszerzeniem .smd

a) Wyłączamy telefon i uruchamiamy ponownie w trybie DOWNLOAD używając kombinacji klawiszy Vol- oraz Home (ten środkowy na dole) oraz Power, wciskamy wszystkie trzy razem i czekamy na logo SAMSUNG.

B) Gdy pokaże nam się logo SAMSUNG możemy puścić wszystkie klawisze. Czekamy na wyświetlenie loga Downloading... Do not turn off target!!!

post-26714-14005012464714_thumb.jpg

c) Na komputerze uruchamiamy program Multi Downloader Odin v4.43 - krateczka One Package po lewej stronie ma być pusta, a po prawej stronie po kolei wskazujemy odpowiednie pliki.

do OPS - AriesVE.ops

do BOOT - Boot_loader.tar

do Phone - Plik MODEM z rozszerzeniem .smd

do PDA - Plik PDA z rozszerzeniem .smd

do CSC - Plik CSC z rozszerzeniem .smd

do EFS nie wskazujemy nic, zostawiamy puste

post-26714-14005012466874_thumb.jpg

d) Podłączamy telefon kablem USB do komputera i czekamy na komunikat o wykryciu telefonu, który pokaże się w polu Message w lewym, dolnym rogu.

e) Klikamy Start i czekamy na zainstalowanie nowego ROMu - UWAGA! WAŻNE! Nie wolno w trakcie flashowania wyłączać telefonu, odłączać od kabla USB, odłączać od komputera itp. Może się to skończyć tym, że nasz telefon stanie się jedynie bardzo drogim przyciskiem do papieru!

f) Po zakończonym flashowaniu (około 10 minut) Odin zasygnalizuje nam komunikat "close port and reeboot" telefon nam się zrestartuje i uruchomi już z nowym wybranym przez nas ROMem. Po całkowitym uruchomieniu systemu możemy odłączyć kabel USB od telefonu.

Będzie to goły system bez żadnych zainstalowanych wcześniej programów, list kontaktów, wiadomości, zdjęc i jakichkolwiek plików, które mieliśmy na starym systemie w wewnętrznej pamięci telefonu.

Dla porządku po zakończonej instalacji możemy zrobić całkowite wyczyszczenie telefonu ze zbędnych plików i plików tymczasowych, które pozostały w pamięci po instalacji nowego ROMU. Wykonujemy to w prosty sposób. Klikamy ikonę telefonu i wybieramy na klawiaturze jak numer telefonu następujący kod: *2767*3855#

Jest to kod tzw. Factory Reset, który kasuje wszystkie pliki z wewnętrznej pamięci telefonu, które nie są niezbędnymi, zintegrowanymi plikami systemu operacyjnego.

III - Flashowanie CWM ROM jednoplikowy.

Ściągamy sobie na dysk twardy komputera odpowiedni ROM Androida w jednym dużym pliku (kilkaset MB ) z rozszerzeniem .zip, który kopiujemy do pamięci wewnętrznej telefonu (np za pomocą kabla USB ).

a) Wgrywamy za pomocą Odina na telefon MOD CWM (Clockwork Mod) Recovery jak w załączonym poradniku - [MOD][CWM][9001] CWM Recovery based FeaMod Recovery.

B) Wyłączamy telefon i uruchamiamy ponownie w trybie Recovery używając do tego kombinacji klawiszy Vol+ oraz Power - oba klawisze trzymamy, pojawi się logo SAMSUNG puszczamy power cały czas trzymając Vol+ aż uruchomi nam się tryb Recovery.

Nawigowanie w nim odbywa się za pomocą klawiszy Vol+ i Vol- (góra, dół) oraz klawiszami DOTYKOWYMI Menu (jako enter) oraz Back (jako powrót).

post-26714-14005012465836_thumb.jpg

c) Dobrowolnie wykonujemy backup całego ROMu, który mamy aktualnie na telefonie - [GUIDE] Wykonujemy backup aktualnego romu.

d) Po wykonaniu backupu robimy całkowite kasowanie pamięci telefonu - czyli Factory Reset - UWAGA! WAŻNE! Jeśli nie wykonaliśmy backupu działającego ROMU utracimy wszystkie dane, informacje, programy, pliki, listy kontaktów, wiadomości itp, które mieliśmy do tej pory zapisane w telefonie.) czyli wybieramy opcję - wipe data/factory reset.

e) Następny krok, czyli właściwa instalacja nowego ROMu - wybieramy - install zip from sdcard - zatwierdzamy dotykowym klawiszem menu, następnie - choose zip from internal sdcard - zatwierdzamy i czekamy aż wgra się nowy ROM.

f) Po zakończonej operacji wgrywania nowego ROMu wybieramy opcję na samej górze listy czyli - reboot system now.

g) Telefon uruchamia się z naszym wymarzonym nowym ROMem (pierwsze uruchomienie może potrwać znacznie dłużej niż normalne uruchomienie - tak ma być).

Życzę miłej zabawy z nowo nabytymi umiejętnościami.

UWAGA! WAŻNE! Samodzielne flashowanie telefonu i zmienianie jego oprogramowania wiąże się z ryzykiem uszkodzenia telefonu i robimy to na własną odpowiedzialność!

UWAGA! WAŻNE! Samodzielne flashowanie telefonu i zmienianie jego oprogramowania na modyfikowane (inne niż fabryczne Open lub brandowe od operatora) wiąże się z utratą gwarancji producenta na urządzenie!

post-26714-14005012465504_thumb.jpg

Edytowane przez Landor (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 19

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm..."..aleś mnie wąski zaimponował .." , no kurde mam konkurencje w pisaniu poradników , plusik poleciał koleszko ;]toż to dzieło sztuki prawie :wtf:

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich userów Supportsamsung.

Gratuluje Super opis Naprawdę Polecam zwięźle krótko i na temat Dzieki b się przydał.

Wczoraj uwaliłem swojego gs+ dziś odratowany dzięki dokładnemu opisowi

wgrałem 2.3.6 I9001XXKPU xeo poland z sampro.pl zamiast po okolo 10 min to po 26 minutach telefon wstał tak wiec nie odłączajcie kabla bo wgrywanie prawdopodobnie zależy od szybkości sprzętu który posiadamy mój wysłużony lapek dell D800 procek 2000ghz ram 2gb .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Ja właśnie zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją powyżej i czekam już przeszło 50 min i efektów brak....(sterowniki wgrane,kies widzi tel,komp tez wykrywa,odin+reszta potrzebnych plików w jednym folderze,antyvir wyłączony,net odłączony instrukcja przeczytana 10 razy i zrozumiana) Odłączać telefon ? :poddajesie: Czy dać mu jeszcze parę minut? Załączam sccren'a. Z góry dzięki za odp.post-38008-14005014010749_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Nie odłączając telefonu od kompa wyjmij baterię.

2. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Power. Trzymaj aż telefon się wyłączy.

3. Teraz odłącz telefon od komputera.

4. Wyłącz i włącz ponownie Odina, wskaż odpowiednie pliki itp.

5. Uruchom telefon w trybie Download.

6. Podłącz telefon i gdy Odin wykryje telefon - flashuj raz jeszcze.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odp jednakże nic to nie dało :cry: - tym razem mam już przeszło 30 min i ponownie zielony pasek ani drgnął tak jakby nic się nie załadowało. Jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podłącz do innego usb.

Sprawdź czy kies jest wyłączony i nie ma procesów w tle.

Wyłącz antywirusa.

Najlepiej podłączać do kompa bezpośrednio z tyłu obudowy.

I próbuj jeszcze raz.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało się! Wielkie dzięki! Zmieniłem port USB i wyłączyłem kies'a z procesów i poszło w 7 min! Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziekujemy poprzez wcisniecie gwiazdki pod postem uzytkownika ktory Ci pomogl.

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie niestety proces staje na "setup connection...", nic się nie dzieje. Próbowałem na różnych USB, zmieniałem ustawienia USB w telefonie i nic... Świeże stery z Kiesa zainstalowane i wszystkie procesy w tle pogaszone :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Dzisaij chcialem zainstalować nowy ROM poprzez CWM jednak po wykonaniu wszystkich kroków telefon wraca do CWM a powinien po użyciu reboot system now wystartować nowy system. W trakcie wykonywania poprzednich kroków wszystko wyglądało poprawnie. ktoś by podpowiedział gdzie popełniam błąd?

ROM pobrałem stąd:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Zmieniłem ROM za pomocą CWM, wszsytkie kroki przebiegły pomyślnie jednak przy restartowaniu reboot system now telefon uruchamia sie od nowa i wraca do CWM. Jaka może być tego przyczyna? ROM wgrany stąd:

. Wg poradnika powinien w tym momencie wystartować nowy system. Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich.

Zwracam się z prośbą o pomoc. Poszukuję romu oryginalnego dla 9001 wieloplikowego. Używałem google, szukałem na sammobile i innych - są romy jednoplikowe. Gdzie tego szukać? Interesuje mnie soft bez modyfikacji.

Dzięki.

______

Śpioch

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Tu masz KQ6 czyli jedną ze stockowych wersji romu.

Niestety z braku do kompa nie mogę Ci powiedzieć o nim nic więcej. Miał być wieloplikowy (link wygrzebany z XDA). W ogóle to czemu wieloplikowy? Tzn. skąd taka konieczność?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tu masz KQ6 czyli jedną ze stockowych wersji romu.

Niestety z braku do kompa nie mogę Ci powiedzieć o nim nic więcej. Miał być wieloplikowy (link wygrzebany z XDA). W ogóle to czemu wieloplikowy? Tzn. skąd taka konieczność?

Czytałęm gdzieś, że jednoplikowy nie czyści telefonu z poprzedniego softu - jest jedynie aktualizacją. Ja mam w swoim tel. branda, który tak mnie irytuje, że chcę się go po prostu pozbyć. Dziękuję za odzew.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Jak pobierzesz to daj znac czy to jest wieloplikowy i czy rzeczywiście coś poprawił. Poza tym polecam przesiąść się na jakiś custom - moonROM lub Mech1 (sam używam teraz i jest świetnie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak pobierzesz to daj znac czy to jest wieloplikowy i czy rzeczywiście coś poprawił. Poza tym polecam przesiąść się na jakiś custom - moonROM lub Mech1 (sam używam teraz i jest świetnie).

To był jednoplikowy. Problem rozwiązałem wgrywając oryginalny wieloplikowy ze starszej wersji (udało się znaleźć na samfirmware). Tel śmiga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

To nie kumam czemu był w wątku o wieloplikowych... Sorry ale nie miałem sam jak sprawdzić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Staram się wgrać na telefon "fabryczny (czysty) rot za pomocą odin-a.

Proces postępuje do momentu <1> system.img.ext4 download..

Tu przestaje się cokolwiek dziać a czas płynie. Czekałem już do 40m min i Rozpocząłem całą procedurę jeszcze raz (wedle opisu postępowania wyżej).

Niestety za każdym razem jest tak samo (zmieniam porty usb, antyvir jest wyłączony itd.). Ma ktoś jakiś pomocny pomysł?

Z góry dziękuję.

Edit;

Operacja zakończona sukcesem. Zmieniłem kompa (wcześniej próbowałem z lapka) na stacjonarny i postąpiłem dokładnie tak samo. Całość procesu trwała 7 min.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez Macq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam problem z wgraniem systemu. Przez Odina wgrywając system 2.4.3 czy 2.4.6 nie wgrywa się on do końca. Po starcie systemu wywala mi masę błędów. Wgrywając przez jakiekolwiek CWM itp jest podobnie, nie wgrywa custom romów do końca, ponieważ włączając telefon system się nie włącza tylko staje na boot animacji za każdym razem i na każdym systemie, który chciałem tam wpakować. Jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Czy jest jakiś sposób aby z poziomu PC zrobić cały backup romu, tak aby w razie potrzeby była możliwość wgrania go z ODIN-a ? Chodzi mi o pełen backup z poziomu PC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, sej87 napisał:

Witam

Czy jest jakiś sposób aby z poziomu PC zrobić cały backup romu, tak aby w razie potrzeby była możliwość wgrania go z ODIN-a ? Chodzi mi o pełen backup z poziomu PC

Witaj,

Przyglądnij się i zapoznaj z aplikacją Helium :

Ona powinna załatwić Twój problem raz na zawsze :-).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta