Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
0kti78

[ROM][I9001] I9001XXKQ1 / 2.3.6 / Niemcy / Styczeń 2012

Recommended Posts

Pojawił się nowy stockowy rom XXKQ1 (styczeń 2012)

Wersja czysta
Link:

post-28219-14005012689387_thumb.png

Jest to dalej Android 2.3.6
Nowe suwaki do połączeń.
Nowa ikona dla "telefon".
Aplikacja Hrs Hotels.
Podobno jest bardziej "płynny" od XXKPU, jednak może to być efekt placebo ;)Zapraszam do testów.

post-28219-14005012688815_thumb.png

Edited by Dychowski (see edit history)
  • Upvote 3

1. Czy ten rom jest również w wersji pl?

2. Czy aktualizuje się przez Kies'a (na sammobile.com niby jest ikonka)?

3. Czy problemy z kiepskim dźwiękiem przy nagrywaniu kamerą z poprzedniego romu również w tym występują?

2. Pewnie się aktualizuje, jeśli tylko wydadzą kolejnego roma dedykowanego na Niemcy

Czy na chwile obecną przez Kiesa nie zaktualizuje? Trzeba odinem? I co z tym dzwiękiem w 720p - przetestował ktoś już?

Z dźwiękiem 720p po staremu czyli tak samo jak XXKPU

Ale to nie problem, bo używam LG Camera PRO i tam sobie można ustawić próbkowanie jakie się chce ;)

Właśnie testuje już rom, jeszt szybki w obsłudze tak jak XXKPU, ale przeglądarka to demon prędkości, bije w szystkie romy open, nawet najcięższe strony przewijają się z mega płynnością, ogromny plus. Fakt dzwięk w video to rozczarowanie, myślałem że to poprawią ale to chyba celowo pogorszyli aby tak zostało, ale jak kolega napisał jest lgCamera gdzie można spowrotem ustawić czysty dzwięk.

Zastanawiam się nad "przesiadką" na ten ROM z mojego RC2.

Zdaję sobie sprawę, że będę musiał rootować, deodexować i tak dalej i tak dalej wszystko od nowa.

Pytanie moje jest takie, czy opłaca się zmieniać? Czy ktoś, kto teraz używa tego ROMu miał kiedyś broodROM RC2?

Jest jakaś różnica in plus?

Spotykam się z wieloma przychylnymi opiniami na temat tego że jest szybki, płynny, że przyjazny dla baterii. A czy ktoś go już testował?

EDIT: Chłopcy z XDA już testują namiętnie. :-) broodplank1337 zmieni na niego bazę broodROMu RC3.

Już jest wersja deodexed i zipaligned.

Pieją zachwyty nad małym zużyciem RAMu i ogólną funkcjonalnością ROMu.

EDIT 2: i już są efekty eksperymentów: działa dodanie kernela FeaCore Phoenix 1.4 nonOC, działa thunderbolt. Możliwa konfiguracja przez broodROM Configurator, działa zaimplementowanie ICS 3.0 z modami, działa rozszerzony piasek powiadomień (jak mniemam ten 14 przycisków) oraz rozszerzone power menu.

Co prawda nagrywanie video jest dalej z dźwiękiem 63 kbps, ale jak wiadomo, można używać lg camera pro i tam ustawić 160 kbps.

No to jutro backup i reflash coś tak czuję :wink:

Edited by Landor (see edit history)

Nie wierze mi wyświetl 155 ram zużycia !!!!!! Cos czuję ze się z tym roomem zaprzyjaźnię

EDIT:

sprawdzałeś z tym Confuguratorem bo mi się nie udaje przy sprawdzaniu wyrzuca komunikat, że rom nie pasuje??

Edited by Lord_Vader (see edit history)

Widzę, że to forum trzeba sobie dawkować z umiarem ... Miałem tylko raz zmienić softa i ... trzymać sie go aż do ... końca .. mojego albo telefonu, a tu sie czwarty reflash szykuje

:hmm: i aż do końca, albo uwalenia fona.

Wnioski po instalce: Na gorąco: 1. rom stock działa to najważniejsze 2. PL jest 3. Rootowalem bez wykorzystania CWM po prostu z recovery ... bez problemu. Wszystko płynnie i bez przycięć.

Rożnice między poprzednim 2.3.6 KPU open ... -> mniejsze wykorzystanie RAM przez co płynniejsza praca (Market i Opera mobile chodzi szybko i sprawnie do czego miałem lekkie zastrzeżenia w poprzedniej wersji, bo lubily czasem przystanąć dla zastanowienia :) )

Ogólnie duży plus jak na początek użytkowania :)

Edited by boarhunter (see edit history)

wgrałem dzisiaj ten romik i musze przyznac zapowiadało się ładnie ale zaczołem eksperymenty :

root

FeaCore_Phoenix_nonOC 1.3

bussy box

nowy status bar /rozszerzonego power menu nie wgrywałem bo wszystko jest w status bar

nowa ikona bateri

mod płynnego przewijania list

titanium backup / wszystko chodziło ładnie i płynnie do momentu kiedy wcisnołem w tytanium uruchom przywracanie zboirowe i przy pierwszej aplikacji restart fona i po wyswietleniu się logo samsung restart fona i tak w kułko nie pomagały również zmiany róznych kerneli , nie poddaję się i za chwile dalsze testy!!

Widzę, że to forum trzeba sobie dawkować z umiarem ... Miałem tylko raz zmienić softa i ... trzymać sie go aż do ... końca .. mojego albo telefonu, a tu sie czwarty reflash szykuje

:hmm: i aż do końca, albo uwalenia fona.

Nie jesteś sam mam to samo.

Za chwilę zrobię kopie fona i .....czas na zmiany;]

EDIT:

sprawdzałeś z tym Confuguratorem bo mi się nie udaje przy sprawdzaniu wyrzuca komunikat, że room nie pasuje??

Nie testowałem, to są wieści z XDA. Jakoś wieczorem będę robił testy :-D

Landor - wysłane za pomocą TapaTalk.

Mi przywróciło wszystkie 130 apki bez żadnych takich "cyrków"

Jak na razie ROM (nie room jak ktoś tam pisze) chodzi bardzo stabilnie, nie zauważyłem żadnych FC lub innych błędów.

Mała prośba jestem nowy na tym forum ale traktuję go jak wielką bazę wiedzy pod moje nowe podboje z i9001, którą dopiero co odebrałem z T-mobile (bez locka).

Chcę sobie wrzucić ten rom aby mieć narazie najnowszy, poczytałem poradniki, ściągnąłem sobie go i wszystko co potrzebne do flashowania.

Mogę spokojnie wgrać go za pomocą Odina jako rom jednoplikowy i później wrzucić FeaMod Recovery 1.4 z kernelem FeaCore Phoenix bez OC/UV (zegar standardowy) (najpierw jednak Odinem wersję 1.2 a później z sdcard plikiem .zip do wersji 1.4 tak?) za pomocą instrukcji instalacji?

Pozdrawiam i dzięki za jakąkolwiek podpowiedź z Waszej strony ;)

Edited by Martini26 (see edit history)

Mała prośba jestem nowy na tym forum ale traktuję go jak wielką bazę wiedzy pod moje nowe podboje z i9001, którą dopiero co odebrałem z T-mobile (bez locka).

Chcę sobie wrzucić ten rom aby mieć narazie najnowszy, poczytałem poradniki, ściągnąłem sobie go i wszystko co potrzebne do flashowania.

Mogę spokojnie wgrać go za pomocą Odina jako rom jednoplikowy i później wrzucić FeaMod Recovery 1.4 z kernelem FeaCore Phoenix bez OC/UV (zegar standardowy) (najpierw jednak Odinem wersję 1.2 a później z sdcard plikiem .zip do wersji 1.4 tak?) za pomocą instrukcji instalacji?

Pozdrawiam i dzięki za jakąkolwiek podpowiedź z Waszej strony ;)

dokładnie tak jak piszesz

Więc to będzie mój pierwszy Rom na nowym smartfonie ;) A jak tam sprawa z kamerkami w Skype'ie na tym Romie?

Dobra Pany:

Backupy porobione, zapodane factory reset oraz ręczne formatowanie partycji i jedziemy z koksem :D

Flash KQ1 deodexed/zipaligned przeszedł bez najmniejszych problemów, metoda One Package i jazda.

Po flashowaniu od razu root za pomocą standardowego CWMa. Dalej przez Odina metodą One Package wgrałem FeaMod 1.2.

Potem za pomocą broodROM Configurator beta 4 odpalonego za pomocą konsoli i komendy brconfigurator_x86.exe /nocheck (windows XP 32bit) wgrane po kolei:

1. Wgrany kernel z recovery: FeaCore Phoenix FeaCore_Phoenix_OC_stable_FMR_1.4 - zero problemów OC procka na 1804 MHz

2. Wgrany Disable boot sound - udane.

3. Ustawiony GPS Server jako: Poland - działa.

4. Wgrany Theme Ice Cream Sandwich 3.0 + MODS - bo fajnie wygląda (ikona baterii jest z %, jest rozszerzone Power Menu, Old TV, hack aparatu - robimy zdjęcia przyciskiem power) - wszystko działa.

5. Wgrane Extended Status Bar Mod metodą automated - działa, kolor zegarka na pasku powiadomień zmienił się z niebieskiego na biały (jak zwykle).

6. Wgrana Ice Cream Sandwich boot animation - działa, mnie osobiście bardzo się podoba ta eksplozja kolrów, szczególnie gdy następuje po szarym feniksie wgranego kernela FeaCore Phoenix :-)

7. Wgrane klawiatury systemowe Ice Cream Sandwich Glossy/Grey/Stock Keyboard - działa, ale ja i tak używam swype więc to niczego dla mnie nie zmienia (wgrałem na próbę czy działa)

8. Wgrany Thunderbolt 2.5.0 + screenstate_scaling_addon_v1.5.2 + 80MB_LMK_Talon_addon_v1.0.5. I tu mała wpadeczka (doh!) zapomniałem sobie zainstalować busyboxa :-P pfff... i nie chciał się wykonać skrypt sqlite_optimize. Doinstalowałem pierwsze, lepsze z marketu i skrypt poszedł :-)

9. Instalka Titanium Backup i restore aplikacji - wszystko szybko, gładko, bez problemów.

10. Import listy kontaktów i restore smsów - udany.

Na sam koniec dla porządku z rozszerzonego Power Menu - reboot Recovery, wipe cache, wipe dalvik cache i fix permissions.

No i używamy :)

Na razie nie instalowałem moda poprawiającego płynność przewijania, zobaczymy jak będzie bez tego, jeśli kiszka to zawsze mogę wgrać.

EDIT:

A jak tam sprawa z kamerkami w Skype'ie na tym Romie?
Wygląda na to, że będzie ok :-) Gdy przełączam kamerkę z głównej tylnej na przednią, to obraz mam w dobrej orientacji, a nie do góry nogami. Skype nie używam, więc nie przetestuję tego dokładnie. Ale skoro Ty używasz to będziesz mógł napisać swoje spostrzeżenia :-)

C.D.N.

Edited by Landor (see edit history)

No to mamy tutka odnośnie kolejności instalacji. Landor, możesz jeszcze zapodać linki do pliczków z punktów 2 do 6?

No już bez przesady. To temat poświęcony romowi, a nie modyfikacjom.

szystkie te elementy masz w odpowiednich działach. Kolejność ich instalacji jest dowolna.

No to mamy tutka odnośnie kolejności instalacji. Landor, możesz jeszcze zapodać linki do pliczków z punktów 2 do 6?
Proszę tego nie traktować jako instrukcji obsługi. Zrobiłem wszystkie kroki w kolejności jaka mnie osobiście wydała się słuszna, a nie dlatego, że tylko w takiej kolejności będzie działać. Co do linków, wszystkie mody, które zapodałem można znaleźć na naszym forum w odpowiednich działach i tematach. Zachęcam do przeglądnięcia :-)
Wszystkie modyfikacje działaja w tym robie? ICS theme itd?
Nie wiem co masz na myśli pisząc: "Wszystkie modyfikacje". Te, które wymieniłem działają. Za resztę nie odpowiadam, przetestuj sam i jeśli to zrobisz chętnie poczytam Twoją o tym relację.

Mnie z niewiadomych przyczyn nie działa przeglądarka internet - browser.apk. Wywala się z błędem, wymuś zamknięcie i koniec. Ale np. Opera Mobile działa bez zarzutu... Jeśli ktoś może, to proszę o podrzucenie jakiejś apki przeglądarki wyciągniętej z innego ROMu na podmianę.

Czy ktoś w ogóle miał taki problem z przeglądarką w tym ROMie?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.