Skocz do zawartości
Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 | Samsung Galaxy Note 4 w AnTuTu | Wygląd Galaxy Note 4 | Samsung Gear Solo | Qualcomm Snapdragon 805 dla Galaxy Note 4 | Prezentacja Galaxy Note 4 we wrzesniu. | GalaxyPhoto Screen Lock |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski

Rekomendowane odpowiedzi

Landor    272
gościu thx za linki :D
Kolego kornel221, chcesz docenić prace kolegów z forum, zrób to wciskając gwiazdkę pod postem. Twoja wypowiedź to spam.

Dziś poprzestanę na słownym upomnieniu. Następnym razem posypią się warny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qubiak    8

Od jakiegoś czasu posiadam ROM LPQ. Wykonałem tylko krok 4. Telefon zresetował się (niestety wszystko straciłem). Podłączyłem do lapka (na którym od zawsze działałem z tel.). Kies chciał pobrać aktualizację, pobrałem. Po aktualizacji nie chce mi się połączyć telefon. Pokazuje żebym włączył debugowanie USB. Włączyłem (po wykonaniu kroku nr4 automatycznie odznaczyło się). Kies nadal mi pokazuje żebym włączył debugowanie. Zresetowałem kompa, zresetowałem telefon i nadal to samo :]

Czy zrobienie tylko kroku nr4 powinno wystarczyć by mieć aktualizację przez Kies? Jeżeli zrobiłem coś źle to na co wrócić po wpisaniu *#272*NR IMEI#

Zrobię zaraz wszystko od 1 do ostatniego postu i zobaczymy jak będzie.

Kiedy wgrywamy roota? Po zakończeniu wszystkiego? Rozumiem, że roota z postu nr 36 z http://supportsamsung.pl/f869/rom-i9100-i9100xxlpq-android-4-0-3-oficjalny-ics-polski-kies-8630/

Edytowane przez qubiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzesiek_bu    637

Kolego:

1. nie zadawaj tych samych pytań w kilku miejscach - założyłeś oddzielny temat, więc czekaj na odpowiedź

2. o rootowaniu było nie raz - użyj "szukajki"

3. możesz użyć tego roota ale z postu 32...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michaelrsl    0

przepraszam jesli to pytanie bedzie glupie ale wole zapytac ( to nie boli - tak jak uwalony fon )

mam obecnie ICS i telefon jest brandowany T-mobile.

moge wykonać w/w operacje bez przeszkód?

dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limmon    66

W zasadzie tak.Wgrywanie romów , czy zdejmowanie brandu jest niezależne właśnie od brandu.Oczywiście mówię o odinie bo kies jest do "D" :-).A kiesa po zainstalowaniu sterowników można usunąć odin lepszy:p

Wypejczowane S2~ójką

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michaelrsl    0
Napisano (edytowane)

to rozumiem - chodzi mi tylko o to czy nie bedzie problemu majac ICSa od T-MOBILE ktory sie masakrycznie zawiesza, wrocic do starszej wersji andrioida...

mam zamiar zrobic debrandowanie na za pomoca softu XXKH3, przestawic na XEO ( jesli nie bedzie przestawione ) potem podlaczyc pod kies'a i pobrac oficnalny NIE brandowany soft ICS.

edit:

moze komuś sie przyda :wink:

smialo mozna za pomoca w/w przepisu odbrandowac telefon nawet majac juz andka 4.0 czyli ICS

zrobilem DOKŁADNIE tak jak jest opisane, używając wymienionych plikow ROM - juz ciesze sie niebrandowanym telefonem bez "death at sleep"

Edytowane przez michaelrsl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limmon    66

Mówisz ze ten ICS od temobila nie jest fajny bo jak mamXXLPS czyli open i chce aby w razie awari mógłbym spokojnie temobila gnać.

Wypejczowane S2~ójką

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzesiek_bu    637

Fajny, nie fajny... XWLP9 ma "felerny" kernel, który powoduje problemy....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michaelrsl    0

a problemy to :

zżera baterie w 4h !

non-stop telefon sie zawiesza gdy jest zablokowany tj. blokujesz i juz nie da sie go odblokować

dlatego zmienilem na open - jakby coś się działo z telefonem wgram brandowanego t-mobile i do serwisu

po zmianie na open ICS ( ver. LPS ) zauważyłem tylko jeden problem a mianowicie czasami nie da sie włączyć WiFi

sorrki za OT ale każde info wg. mnie cenne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzesiek_bu    637

To o czym piszesz to właśnie ten główny problem LP9 - problem z wybudzieniem fona z tzw. "deep sleep", najczęściej pomagało wyjęcie baterii ...

Na Romach LPQ (głównie ) i LPS (sporadycznie ) telefon zawiesza się przy próbie połączenia do neta przez Wi-Fi w chwili aktywnego połączenia przez sieć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limmon    66
To o czym piszesz to właśnie ten główny problem LP9 - problem z wybudzieniem fona z tzw. "deep sleep", najczęściej pomagało wyjęcie baterii ...

Na Romach LPQ (głównie ) i LPS (sporadycznie ) telefon zawiesza się przy próbie połączenia do neta przez Wi-Fi w chwili aktywnego połączenia przez sieć...

Tia... ten problem z wifi wkurza ale dali na szczęście opcje reboot w power menu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rozbarat    0

Cześć witam

Wszystko pięknie ładnie, ale za każdym razem jest potrzebny Odyn... dla kogoś, kto nie używa Windowsa od 10 lat, ten problem jest nie do przeskoczenia.

Czy istnieją jakieś inne metody debrandowania, takie które nie wymagają windowsa ?

Do tej pory nie miałem problemu (RBM, LG), natomiast nic nie znalazłem odnośnie SGS2, lub ogólnie Samsunga.

Jakaś podpowiedź wystarczy, za którą z góry dziękuję.

Tomek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gustaw223    1

Wielkie dzieki za pomoc, poradnik rewlacyjny. Mialemtylko jeden problem bo po sciagniecu

( rom 3 plikowy zalecany dla usunięcia "śmieci" operatora ) mialem2 pliki GT-I9100-CSC-HOME-MULTI-OXAKH3 i GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKH3 . Zaryzykowalem multi i to byl blad. powtorzylem wszyskie operacje jesze raz z plikiem home multi i teraz jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MKool    0

Witam,

Jestem nowicjuszem w tematyce flashowania telefonów i dopiero zaczynam więc pozwolę sobie odświeżyć temat.

Czy wszystkie zawarte w pierwszym poście wskazówki są aktualne nawet jeśli ktoś ma telefon w konfiguracji:

Numer modelu

GT-I9100

Wersja systemu Android

4.0.4

Wersja modemu

I9100XXLQ6

Wersja jądra

3.0.15-1056084

dpi@DELL168 #3

SMP PREEMPT Wed Aug 22 22:55:24 KST 2012

Numer wersji

IMM76D.XWLPW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dychowski    640

Dosłownie kolego, pewnie tylko doszły nowsze romy i tyle , metoda ta sama i zasada też :hahaha: no i witaj na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MKool    0

Po całodziennym czytaniu forum mam mały mętlik w głowie odnośnie brickbuga związanego z chipem emmc. Aplikacja "Got Brickbug" stwierdza u mnie nieznany chip.

Wolę się upewnić ale z tego co wyczytałem bricka tego typu nie można złapać będąc na stockowym oprogramowaniu przy debrandowaniu? Czy to prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limmon    66

Spokojnie.Bricka złapiesz jeśli zrobisz wipe w CWM ( modyfikowanym ), którego kernel nie jest zabezpieczony przed brickiem.Spokojnie flashuj stockowe romy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeON    0

Witam i przepraszam za off-a...

Aktualnie mam Cyana 10.1, zmieniałem kernele, modemy i chciałbym teraz przywrócić telefon do stanu fabrycznego z powyższym niebrandowanym romem. W moim przypadku również mogę zastosować opisywaną metodę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limmon    66

Tak kolego możesz, a nawet powinieneś, bo wtedy fonik będzie czyściutki :music:.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeON    0

Dzięki :)

A po takim flashu modem i kernel też będzie fabryczny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta