Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Radek

[GUIDE][I9250] Przywracanie Galaxy Nexus do stockowego firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, Poradnik jak przywrócić Galaxy Nexus GSM do fabrycznego stanu.

Potrzebne :

- Sterowniki do ADB i Fastboota

- Fastboot

- Oficjalny ROM od Google

Romy:

http://supportsamsung.pl/f1628-romy-open-i9250-nexus-prime/

Fastboot:

1. Wypakuj pliki z *.tgz z oficjalnym ROMem

2. Skopiuj pliki odpowiedzialne za fastboot do tego samego katalogu do którego wypakowałeś *.tgz z ROMem

3. Zaznacz w telefonie - debugowanie USB ,wyłącz go ,podepnij do kompa

4. Wprowadź swój telefon w tryb bootloadera (przyciski głośności + power)

5. Uruchom konsolę cmd na kompie i..

Wpisujemy komendy w konsoli (cmd) na przykładzie ROMu ITL41F ,po każdej z nich zatwierdzając -enter

fastboot-windows flash bootloader bootloader-maguro-primekj10.img

fastboot-windows reboot-bootloader

fastboot-windows flash radio radio-maguro-i9250xxkk1.img

fastboot-windows reboot-bootloader

fastboot-windows -w update image-yakju-itl41f.zip

W tym momencie mamy telefon ze stockowym ROMem. Potrzebujemy jeszcze zablokować spowrotem bootloader.

Aby to zrobić wpisujemy :

fastboot-window oem lock

Po tym zabiegu Galaxy Nexus powinien zostać przywrócony do stanu w jakim był zaraz po wyjęciu z pudełka.

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu. Każdą czynność z powyższego poradnika wykonujecie na własną odpowiedzialność !!!

Edytowane przez mavrik84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam , a moglibyście opisać jak zaktualizować nexusa z 4,0,2 na 4.0.4 przez program na pc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

espanol5 ,napisz mi - 1. czy masz odblokowany bootloader ? ,2. dokładne dane o systemie ? (zainstaluj apkę ANDROID SYSTEM INFO) 3. Czy chcesz grzebać w systemie -tracisz gwarancje ?

Metoda ręczna niestety wymaga odblokowania bootloadera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witaj mam tak nr kompilacji ICL53F.I9250XWKL2 Z WERSJĄ 4.0.2 Ipowiem że to pracuje mało stabilnie ,więc chciałem wgrać wersję z googla yakju 4.0.4 bo wiem że dużo lepiej działa a samsung nie wiadomo kiedy się wyślimaczy i da aktualizację ,bootloadre to PRIMEKK15 :what!:, PRODUCT YAKJUXW , DEVICE MAGURO, A DO BOTLOADERA JEST PROGRAM GALAXY NEXUS TOOLKIT 6,.. TYLKO SIĘ POGUBIŁEM I DLATEGO ZWRACAM SIĘ DO EKSPERTA:amant2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok,za jakąś godzinkę zmieniam branda Samsunga na Googlowskiego i aktualizacja powinna pójść ,jak to zrobię napiszę Ci co i jak ,a stery mam nadzieje masz zainstalowane ? ,

w tym czasie możesz sobie zassać to firmware :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

a skąd go masz? nie znam tego ja pobrałem ztej strony

Download:

Link alternatywny:https://dl.google.com/dl/android/aosp/yakju-imm76i-factory-8001e72f.tgz ,

ale jak coś to się dostosuję, zależy mi na googlowskim romie a nie samsunga tylko nie wiem czy słyszałeś o 4,0,4 który miałproblem z zasięgiem po uśpieniu fona a ten wyżej jest poprawiony.

Edytowane przez mavrik84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

moment ,właśnie wgrałem ten plik i pojawiła się aktualizacja, z 4.0.1 do 4.0.2 i idzie następna ,ciekawe do jakiej wersji teraz zaktualizuje ,jak do 4.0.4 to wsio zaraz Ci napiszę

No i jest 4.0.4 więc robisz tak:

To firmware ,które Ci zapodałem rozpakowujesz do jakiegoś folderu np. Nexus ,Wyłączasz fona ,wprowadzasz w tryb download ( poprzez przytrzymanie klawiszy Głośność w dół (Volume down) oraz Włączania (Power).

Odpalasz program w folderze ,ten rozpakowany zip ,podpinasz do kompa fona i to ma wyglądać tak :

folder:

post-6374-14005013783034_thumb.png

program po podpięciu fona:

post-6374-14005013783456_thumb.png

jak to wszystko wygląda jak powyżej ,wciskasz start w Odinie i czekasz aż skończy :

post-6374-14005013783739_thumb.png

fon się zrestartuje ,zamykasz Odina i odpinasz od kompa

po tej akcji masz andka 4.0.1 -google/yakju/marugo

konfigurujesz fona ,odpalasz najlepiej wi-fi i czekasz na aktualizację ,pierwsza iest do 4.0.2 i za chwilę do 4.0.4

Powodzenia i napisz jak coś nie kumasz

Edytowane przez Radek (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak na razie kumam bardzo Ci dziękuję i wciskam :peace:gwiazdeczkę

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

Jeszcze jedno nożna prosić jakiś link do odina bo nie moge znależć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odina masz właśnie razem z firmware ,klikasz na niego i cała procedura wgrania rusza, pierwszy screen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko poszło jak należy, dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta