Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[ROM][I9001] MoonROM v.4.2 Już jest!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
396 odpowiedzi w tym temacie

#1 mr_omega

mr_omega

Senior Member

• 672 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 06:16

W tym temacie postujemy tylko na ściśle określone z ROMem rzeczy typu błędy (o ile są ;)) testy ROMu, konkretne opinie.
Wszelkie inne żale, pytanie jaki kernel wybrać, a jak się to instaluje, a z czym to się je itp itd wypisujemy tutaj->
http://supportsamsun...szelakich-9051/

Instalujemy przez CWM np wg tego poradnika->http://supportsamsun...-recovery-7964/

MoonROM 4.2
Zmiany w stosunku do wersji 4.1:
-dodano aplikację Toggle2G
-dodano aplikację Pdroid
-dodano aplikację DSP manager
-dodano sterowniki dźwięku, które był maglowane w temacie o pogorszeniu jakości dźwięku http://supportsamsun...-telefonu-8384/
-dodano kilka skryptów init.d i opcji w build.prop
-podmieniono kilka plików systemowych dla lepszej wydajności
-arabski patch dodaliśmy ze względu na to, że ROM pójdzie też na XDA

DOWNLOAD MoonRom_4.2 :
POBIERZ
Rozpakuj paczkę i wypakowany rom w postaci jednego spakowanego pliku wrzuć na pamięć fona , nie rozpakowujesz dwa razy a raz !!

MoonROM v4.1

- XXKQB (value pack) baza
- zipaligned
- deodexed
- rooted
- usunięte zbędne apki
- init.d scripts
- build.prop tweaks
- Beats audio drivers
- Sony Bravia engine
- fixed Wifi

2 Themesy:
- ICS (niebieski)
- Moon (żółty)

7 Kerneli:
- Vitaliy 26-23
- FeaCore nonOC
- FeaCore OC
- Cranium v9 OC
- Cranium v6 OC
- SkyHigh v1.4
- Stock KQB kernel

4 Launchery:
- TouchWiz 3
- TouchWiz 4.5
- DX Home
- Go Launcher EX

Rozszerzony pasek powiadomień - 12 przycisków (by Arek125):

Programy do wyboru:
-CPUMaster free
-Battery Drain
-NotiGo
-NoLock

Dodatek do Vitaliy kernel:
-AdrenalineShot ex v.14

Opcje:
- bootsound on/off (dźwięk startowy)
- bootanimation on/off (animacja startowa)

Galerie 3D
-stock
-cyanogen

to wszystko w AROMA INSTALLER
resztę sprawdźcie sami :D

Download MoonRom_4.1 :
http://https://hotfile.com/...om_4.1.rar.html
Hasło do rozpakowania : supportsamsung.pl
Rozpakuj paczkę i wypakowany rom w postaci jednego spakowanego pliku wrzuć na pamięć fona , nie rozpakowujesz dwa razy a raz !!

Dla tych, którzy mają problem z kartą SD na kernelu SkyHigh specjalnie przygotowana paczka pod MoonRom SkyHigh 1.4d instalować przez CWM.
Download SkyHigh_kernel_V1.4d_CWM_signed.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

Zabrania się umieszczania ROMu na innych forach bez naszej zgody. Można linkować do naszego forum.

Moon theme (gold)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

ICS theme

INFO : Linki do romów Moon umieszczamy w dwóch miejscach :
na Hotfile dla normalnych userów oraz na naszym forumowym serwerze dla grupy VIP.

Załączone pliki

Użytkownik Dychowski edytował ten post 28 marzec 2014 - 02:11

• 8
Masz pytanie - pisz, pomogę!

---
Dołączona grafika
SGS II i9100, Resurrection Remix ICS v2.6.1, kernel CM9,
Prick your finger, it is done. The MOON has now eclipsed the sun. -> MoonROM 4.2 dla SGS+

#2 Gość_Arek125_*

Gość_Arek125_*

Napisano 21 kwiecień 2012 - 01:22

Ten żółty kolor wygląda niesamowicie w smsach. Fajna sprawa jest też z tym księżycem w lewym górnym rogu w aplikacjach.

Instalacja przez CWM.

Moon_theme.zip
ICS_theme.zip

Theme nie nadają się do innych romów niż MoonROM v4.1
Jest to praktycznie połowa instalacji MoonROM.

Użytkownik Arek125 edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 18:56
ze względu na głupie pytania

• 0

#3 immortal3k

immortal3k

Senior Member

• 138 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 01:29

Wgralem ICS zaraz dodam screeny ... dodam ze bateria sie zmienila(nie wiem czy na lepsze) reszta REWELACJA i prosba do Ciebie Jackq bo wiem ze ty sie lupujesz w tych animowanych przejsciach mozecie wypuscic ISC na CWM bez animacji;] dodam że mam zainstalowane ICS pro- ewentualne roznice w wygladzie w porownaniu do zwyklego theme na go launcher.
Pozdrawiam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik immortal3k edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 02:03

• 0
MoonRom 4.2 ; FeaCore nonOC ; ThunderBolt 2.7.2 ; ICS theme + ICS PRO
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak pomogłem to wiesz co zrobić...;]

#4 ravaelo

ravaelo

Member

• 61 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 02:27

ktos może mi powiedziec z ktorego theme jest ten screen?
najbardziej chodzi mi o te przyciski na dole ekranu.

Dołączona grafika

Użytkownik ravaelo edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 02:31

• 0
...i ruszysz w gorących rytmach grzeszne ciało swojej wyobraźni...

#5 Landor

Landor
  • 1490 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 02:36

To jest theme GoldenMoon.
Ekran pochodzi z zegarka.

Wyciągnij na pulpit zegarek z aplikacji. Kliknij i rozkminiaj.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Użytkownik Landor edytował ten post 21 kwiecień 2012 - 03:01

• 0
Pisanie postów jedynie o treści "Dziękuję..." to spam. Dziękuj innym wciskając gwiazdkę: Dołączona grafika pod postem.
poprzednio: Galaxy S Plus, Galaxy Note 2
obecnie: Galaxy Note 3: ROM STOCK UDMK2 bez nowego bootloadera; Kernel STOCK; Root de la Vega; MOD Wanam Xposed
Nociarze 3, przeczytać koniecznie: [ROOT][N9005] Rootowanie, aktualizacja ROM'u i debrandowanie w jednym (KNOX: 0x0)

#6 mkotxl

mkotxl

Junior Member

• 3 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 06:24

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, chociaż sledze forum od 2 albo 3 moons.
Świetna robota panowie od moon`a
Zainstalowałem jak do tej pory 3x (wersja 4.1) za każdym razem z sukcesem (dlatego żeby dobrać sobie wszystko co mi pasuje i wypróbować konfiguracje), z góry uprzedzam jeszcze nie zdążyłem przetestować wszystkiego, ale księżyc 4.1 działa i to wyśmienicie.
instrukcja instalacji od moonROM 4.0 http://supportsamsun...04-2012-a-8866/
chociaż ja wykonałem backup zgodnie z tym http://supportsamsun...um-backup-7799/
i z tym http://supportsamsun...nego-romu-7642/
następnie Hard Reset przed instalacją potem kopia moon`a na wewnętrzną kartę następnie tryb recovery i install from internal SD.
  • 2

#7 michu1210

michu1210

Senior Member

• 97 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 10:58

Witam. Przede wszystkim głęboki ukłon autorom, Wasz romik na chwilę obecna numer 1. Już dawno nic tak szybkiego, płynnego, stabilnego. Ciężko będzie to poprawić, chyba że weźmiecie się za ICS bo w GB to już chyba nic nie zostało do podkręcenia:-) . Dołączam się w pełni do słów Arka, odpuścić sobie, nie śmiecić forum. Jackq, Omega, gratuluje i pozdrawiam.

Chlast z i9001
  • 0
Codziennie coś nowego
:pomysl:

#8 andrew-36

andrew-36

Junior Member

• 5 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 13:27

v4.1 spisuje się na razie rewelacyjnie. Theme ICS jest świetny i dopracowany. Nie zauważyłem problemów z kolorami jak to było w v4.0. Jedyny błąd jaki na razie widzę to: gdy próbuję przestawić kolejność przycisków statusbara to nie za bardzo się da. Raz się uda, raz jakoś dziwnie przeskakują, a raz w ogóle nie reaguje. Rozwiązałem to tak, ze wyłączyłem wszystkie przyciski i włączałem w takiej kolejności w jakie je chciałem.

Całość ROM rewelacja. Świetna robota panowie.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
  • 0

#9 michas1976

michas1976

Senior Member

• 197 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:34

No to czas na moją opinię:
Testuję Moona od rana więc na temat baterii się nie wypowiem.
wgrany z Aroma:
- Theme Moon
- SkyHigh ( obnizone taktowanie do 1401.6, smartass v2)
- TouchWiz 3
- Galeria stock
- Programów do wyboru nie wgrywałem. Wolę sobie osobno wgrać, wtedy mogę odinstalować w każdej chwili.
- Bootsound - off.
Po instalacji romik troszkę zamulał ale tylko do pierwszego restartu.
Doinstalowałem sobie ADW Launcher (pasi mi bardziej niż GoLauncher) oraz Perfect Keyboard.
Romik działa rewelacyjnie, animacje śmigają pięknie. GPS złapał fixa na Sygicu chyba w 5 sekund. Wifi na razie nie zerwało połączenia ani razu. Dzięki wielkie za Waszą pracę i dzięki dla waszych żon za wyrozumiałość.
Aha i nie przejmujcie się paroma debilami. Wiekszość jest na szczęście normalna.
  • 0
Dołączona grafika

#10 yerodin

yerodin

Junior Member

• 28 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:16

Mnie tylko zastanawia czy poza tym błędem, który wywala na starcie systemu, że proces został zatrzymany (tak instalowałem dodany dolphin browser) w jakiś sposób wpływa na funkcjonalność romu? Testuję Moona v4.1 już kilka godzin i nie zauważyłem problemów przez to związanych. Kernel oczywiście SkyHigh ( nieobniżane taktowanie, a co tam! jak się bawić to się bawić 1,8 śmiga jak mała owieczka :D) Wielkie gratulacje i podziękowania dla twórców. Brawo Panowie! Dla niedowiarków co chcą czysty rom bez niczego bo ramu im ciągle brakuje. W wersji 4.1 ram u mnie wynosi od 180 do 210 tylko, co dla mnie jest rewelacyjneDołączona grafika
Załączony plik  SC20120421-201439.png   114,22 KB   653 Ilość pobrań

Edit jackq:
nie powinno się dziać nic złego, kilka dni używałem tak fona, nie zauważyłem, żadnych niepokojących objawów.
Zawsze możesz ainstalować nową wersję bez przeglądarek lub w starej wybrać stockową a potem doinstalować jaką chcesz z marketu.

Użytkownik yerodin edytował ten post 22 kwiecień 2012 - 01:57

• 0

#11 bryzy

bryzy

Junior Member

• 12 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:40

Testuję Moona od rana :
wgrany z Aroma:
- Theme Moon
- TouchWiz 3
Romik działa rewelacyjnie, animacje śmigają pięknie.

Zauważyłem tylko jeden problem, chętnie bym naprawił go sam, ale nie wiem jak: jak w dialerze wybieram numer, i powiedzmy wciśne cyfrę 3....wyskoczy pierwszy jakiś kontakt zawierający tą cyfrę, bądź litery przypisane do klawisza 3 oraz zboku propozycja kontaktów, gdy ją wciśniemy widzimy listę kontaktów: I tu problem czarna czcionka na szarym tle...przy podświetlaniu kiepskim na zewnątrz cieżko coś odczytać...a wystarczyło by zamienić kolor czcionki na białą....
  • 0

#12 kambastian

kambastian

Senior Member

• 128 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:09

Moonrom 4.1 kernel witka plus adrenalinka z aromy, moon theme. Lekkość pracy naprawdę świetna, zauważyłem na swojej cegle że bez antutu cpu i szperania w taktowaniu chodzi zauważalnie płynniej. I takie cuś mnie dreczy jedynie, ilekroć zrestartuje telefon, po wpisaniu pinu kilkakrotnie telefon wisi na komunikacie ze zdjęcia załączonego poniżej. Po którejś próbie po dłuższym (około 10 minut) oczekiwaniu tel sie uruchomił
Dołączona grafika
  • 0
SGS+ MoonRom 4.2 powered by Vitality Kernel v26.10 with exAdrenaline_V14_b11mod

#13 Nabu1400498182

Nabu1400498182

Senior Member

• 115 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:31

kambastian: taki objaw miałem po pierwszej instalacji. Wyciąłem wszystko w pioruny, mount, format, ponowna instalacja z pełnym wipe-m, po instalacji przywrócenie ustawień fabrycznych i problem się skończył. Jeszcze jedno: podczas wyboru aplikacji ustawiłem instalację stockowej przeglądarki - Dolphina doinstalowałem później. Od tej pory nie mam żadnych problemów z działaniem romu. No może poza tym, że w pośpiechu (przy pomocy cwm) sformatowałem sobie kartę SD i pozbyłem się kontaktów terminarzy i paru innych zabawnych elementów... hi hi! Dobrze, że wcześniej zrobiłem synchronizację z outlookiem.

Ciekawa sprawa: Krótko po instalacji i przywróceniu aplikacji miałem batterydrain na poziomie ok 10%/h, po czym zużycie usiadło do 5%/h i spadało dalej. Pod tym względem rom zachowuje się inaczej niż wersja 4.0, w której niskie zużycie miałem od samego początku. Aktualnie padł mi akumulator - ciąg dalszy testów od jutra rana.

Po naładowaniu do fulla batterydrain spadł do poziomu poniżej 1% i jest cacy.

Użytkownik Nabu edytował ten post 22 kwiecień 2012 - 12:37

• 0
MoonRom v 3.6, SkyHigh-14, ICS Theme, GoLauncherEx

#14 michas1976

michas1976

Senior Member

• 197 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:36

Testuję Moona od rana :
wgrany z Aroma:
- Theme Moon
- TouchWiz 3
Romik działa rewelacyjnie, animacje śmigają pięknie.

Jakby kopiuj-wklej z postu nr 59.
Ale to znaczy że dobra konfiguracja nam się trafiła.
  • 0
Dołączona grafika

#15 kambastian

kambastian

Senior Member

• 128 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:45

Nabu mi reinstalacja i formaty i fixy nie pomagają,.zapomnialem o tym nadmienić w poście. Ale to drobnostka. Drodzy Autorzy, Jak wpadliście na tą genialną kolorystykę ?!

• 0

#16 jackq

jackq

Senior Member

• 242 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 22:20

A byliśmy pijani i widzieliśmy na żółto :D hehehe

Uploaduje nowszą wersję, bez przeglądarek. Żeby nikt nie sapał, że ma fc.
  • 2
SGS2; MyMiui 2.9.21 + Dorimanx 5.83
I9001 MoonRom best performance and low battery drain

#17 lacin

lacin

Member

• 32 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 23:10

konfiguracja:
tw 3
moon theme
feacore non oc
bez żadnych programów do oc itd
0 aplikacji z aromy
i żadne błędy jeszcze nie występowały wiec tę konfiguracje możecie śmiało wrzucac :)
roomik wygląda bardzo przyzwoicie i śmiga jak rakieta. Brawo dla twórców i oby tak dalej !
  • 0

#18 svistu

svistu

Member

• 86 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 07:28

A ja nie wiem czemu ale po zainstalowaniu MR4.1 (pełen WIPE, instalowany kilka razy) mam teraz klawiaturę systemową a nie tą Waszą :(
To jakiś dodatkowy motyw (np z GoLouchera) czy coś u mnie nawaliło?
Załączony plik  SC20120422-082304.png   78,16 KB   208 Ilość pobrań

Kolejna propozycja to dopracujcie ikonki - chodzi mi o te w górnych pasku; jak robi się skan multimediów a bawię się złotym motywem to i tak ikonka skanu multimediów ma niebieskie wstawki zamiast złotych :/

Co do samej pracy ROMu nie mam zastrzeżeń.
Pozdrawiam
  • 0

#19 michas1976

michas1976

Senior Member

• 197 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 07:46

Po instalacji jest standardowa klawiatura. Inną trzeba sobie doinstalować. Ja mam taką:

Dołączona grafika

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
  • 0
Dołączona grafika

#20 kambastian

kambastian

Senior Member

• 128 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 08:58

Po reinstalacji wersji moonromu 4.1 bez przeglądarek w konfiguracji vitality v26_23 plus adrenalinka z aromy i ICS theme, sformatowaniu internalSD oraz kilkukrotnym potraktowaniu cegły kodem śmierci i spustoszenia, telefon wstał jak młody BÓG. Wszystko działa super płynnie, przewijanie list nie szarpie, ilość RAMu zawsze w zapasie, niewiem cużeście Drodzy Omego i Jackq uczynili ale samo pobieranie przez wifi jest znacznie szybsze niż w wersji moonrom 3.7, z której się przesiadłem.Bardzo dużo smaczków wizualnych, dopieszczone paski, ramki i suwaki. Błąd odblokowywania karty sim oraz zamykania aplikacji phone.apk już nie występuje, ładuję baterię, jak się prund skończy, zaraportuje stabilność i czas pracy cegły na baterii.

Do przedmówców : klawiatura po zainstalowaniu moonromu 4.1 domyślnie ustawia się Samsungowska, masz jeszcze do wyboru zaimplementowaną SWYPE, poszperaj w ustawieniach a napewno znajdziesz

Użytkownik kambastian edytował ten post 22 kwiecień 2012 - 09:19

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych