Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
michas1976

[RECOVERY][I9001] TWRP 2.7.1.0/TWRP 2.8.1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze wersje TWRP dla naszych sgs plus.

Opis:

Graphical touchscreen interface with buttons and drag-to-scroll!
Compressed backups that can save you up to 50% disk space
Ability to choose which partitions to back up and which to restore
Install queues allow you to install multiple zips in one go (e.g. CM9 zip together with gapps zip)
Easy one-button cache & dalvik cache clearing after an installation
Recovery settings are saved to the sdcard and persist through reboots
File Manager that allows you to move, copy and delete files and change their permissions
Battery percentage indicator and clock (set your timezone in settings!)
Reboot into download mode (bootloader)
ADB support
Detailed logfile
Themeable

Screenshoty wyglądają bardzo ciekawie
post-26313-14005014005046_thumb.jpg

post-26313-14005014006701_thumb.jpg

Do pobrania dwie wersję:

Wersja 2.7.1.0 (android 2.3-4.4)

Wersja 2.8.1.0 (android 5.0+)

W temacie z ROMem, powinno pisać jakie TWRP musicie pobrać i zainstalować do flashowania ROM'u.
TWRP instalujemy poprzez poprzednie Recovery jako "flash zip"

post-26313-14005014003094_thumb.jpg

post-26313-14005014003486_thumb.jpg

post-26313-14005014004092_thumb.jpg

post-26313-14005014004754_thumb.jpg

post-26313-14005014005287_thumb.jpg

post-26313-14005014005733_thumb.jpg

post-26313-14005014006121_thumb.jpg

post-26313-14005014006421_thumb.jpg

Edytowane przez Kwietniu
Przebudowa Tematu (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wszystko działa, można z niego flashować cyjana, najlepsze recovery na i9001 jak na razie :love:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Także przetestowałem, rewelacja. Świetna wstawka, plusik leci.

:brawo:

EDIT: Dupa, nie mogę Ci dać plusa :soviet: zanim innym więcej nie rozdam :stres2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbował ktoś przywrócić system z backupu zrobionego w feamod recovery?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodano poprawkę związaną z możliwością zamontowania karty SD - oryginalny tekst:

"Mount USB storage" fixed and now works. That button allows you to mount your SD card on your PC from inside recovery and make backups or copy zips you want to flash onto it. Only one card can be mounted on your PC at a time. You choose which one gets mounted with the radio buttons "Use external SD" or "Use internal storage".

Recovery z poprawką do ściągnięcia stąd:

- do instalowania przez CWM

- do instalowania przez ODIN

Faktycznie był błąd w pliku z fiksem dlatego nie chciało się wgrać z CWM

Poprawiony link za Michas1976 no i plusik oczywiście :)

Edytowane przez Strusiek1971 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Instalowaliście przez CWM czy quickflasher. Ja zainstalowałem przez CWM, niby zainstalowało się, a mam nadal FeaMod recovery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Instalowaliście przez CWM czy quickflasher. Ja zainstalowałem przez CWM, niby zainstalowało się, a mam nadal FeaMod recovery.
Ja przez cwm i poszło. Tę pierwszą wersję, jeszcze bez fixa. Z tym, że nie jestem pewny czy miałem FeaMod czy już cwm CM9...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja instalowalem przez cm9 wersje z fixem,tez zainstalowalo sie ale nadal mam cm9 recovery

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja instalowałem też z fixem na cm9 i niby ok ale dalej bez zmian.Zainstalowałem jeszcze raz wersję bez fixa i działa.Później z fixem i nadal działa.

Niestety kopie cwm nie działają.Trzeba wykonać kopię bieżącego systemu, przywrócić poprzednie recovery i przywrócić system.Następnie zmienić recovery na twrp i zrobić kopię systemu.Na koniec przywrócić ostatni soft też z twrp.

Edytowane przez pigulka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do szybkości romu to będzie krótko - wreszcie przestały mi doskwierać wake-up lagi, jedna z bardziej denerwujących dla mnie rzeczy. Jak tylko uda się doprowadzić aparat do stanu używalności to do 2.3.6 już nie wrócę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Co do szybkości romu to będzie krótko - wreszcie przestały mi doskwierać wake-up lagi, jedna z bardziej denerwujących dla mnie rzeczy. Jak tylko uda się doprowadzić aparat do stanu używalności to do 2.3.6 już nie wrócę.
Kolego wyjaśnij o czym Ty piszesz? Temat dotyczy modyfikowanego cwm.

Zmiana cwm nie ma wpływu na rom oraz jak to nazwałeś "wake-up lagi"...

Pisz proszę na temat, spam jest nagradzany warnami...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Recovery bardzo fajne. Instalowałem przez cwm z linku podanego przez michas1976 i zero problemów. Opcje mniej więcej te same co w przypadku Feamod. Chociaż natrafiłem na fajną możliwość kompresji podczas robienia backupu aktualnego romu. Plik zmniejsza się o jakieś 40%. Zawsze mniejszy kloc na karcie pamięci. Plusem Feamod było dostarczenie bibliotek GPU, ale to przecież kwestia skopiowania kilku pliczków na krzyż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WIELKI plus sie należy!!! Naprawde super wygląda i jest bardzo przejżysto to nowe recovery. Na takie właśnie czekałem :kozak:

U mnie zamontowało sie bez żadnych problemów, wystarczyło ze zrobiłem najpierw mount wszystkiego co było dostepne i elegancko sie zaintalowało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kolego wyjaśnij o czym Ty piszesz? Temat dotyczy modyfikowanego cwm.

Zmiana cwm nie ma wpływu na rom oraz jak to nazwałeś "wake-up lagi"...

Pisz proszę na temat, spam jest nagradzany warnami...

Hmm, nie wiem jak to się stało, że odpisałem nie w tym temacie co trzeba. Mam tylko nadzieję, że za pomyłki warnów nie ma i proszę o skasowanie mojego wcześniejszego posta :P .

Co do samego recovery to używałem przez pewien czas jak testowałem rom Eclipse. Jest całkiem wygodne, nie trafiłem na żadne problemy przy instalacji. Wróciłem jednak do FreaMod aby mieć dostęp do poprzednich backupów (nie chciało mi się ich przenosić), niestety nie są kompatybilne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Co do samego recovery to używałem przez pewien czas jak testowałem rom Eclipse. Jest całkiem wygodne, nie trafiłem na żadne problemy przy instalacji. Wróciłem jednak do FreaMod aby mieć dostęp do poprzednich backupów (nie chciało mi się ich przenosić), niestety nie są kompatybilne.

A co za problem z wcześniejszymi backupami wrzucamy poprzedni backup romu, wgrywamy nowe recovery i robimy nim backup - no i wsio :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście można tak zrobić. Dlatego też nie napisałem że się nie da, napisałem że mi się nie chciało. Po prostu mam tego 3 sztuki i stwierdziłem, że w recovery bywam na tyle rzadko (a FreaMod też jest całkiem fajne), że nie warto. Jak już na stałe na ICSa się przesiadał będę to wtedy to zrobię :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TWRP zapętli się na ROMie fabrycznym i jedynym ratunkiem jest nadpisanie bootloadera, co opisane jest na wątku Twórców TWRP:

I installed this but my phone keeps booting into recovery over and over again. = Zainstalowałem go lecz mój telefon bezustannie bootuje się do trybu przywracania.

You need to re-flash your bootloader

= Powinieneś nadpisać bootloader .

Pod linkiem opisano, co następuje:

Oto plik, który musi być wgrany przez Odin.

1. Przejdź do trybu pobierania (download)

2. Wybierz OPS - AriesVE.ops (Odin)

3. Wybierz BOOT - Boot_loader.tar

4. Flaszuj to i pętla bootowania w TWRP już nigdy nie wystąpi.

Problem w tym, że TWRP nie ma trybu Download. Ma tryb Bootloader. Czy to jest to samo?

Jak więc przejść do trybu "download"? Czy ma ktoś pomysł?

Edytowane przez ze7zez
Ma tryb Bootloader. Czy to jest to samo? (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tryb bootloader to to samo co:

[*]tryb download

[*]Odin mode

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siema, mam takie małe pytanko: Posiadam teraz FeaMod Recovery v.1.4 - based on CMW v5.5.0.4. Mogę przez niego wgrać te nowe TWRP?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Siema, mam takie małe pytanko: Posiadam teraz FeaMod Recovery v.1.4 - based on CMW v5.5.0.4. Mogę przez niego wgrać te nowe TWRP?
Tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dodam kilka groszy od siebie.

Recovery pobija wszystkie inne na łeb. Bardzo czytelne ze względu na graficzny interface użytkownika. Bardzo stabilne i niezawodne. Mnogością możliwości jest na I miejscu. Nowa wersja posiada nawet własną klawiaturę, z której możemy nadawać własne nazwy backupom. Wykonanie backupa nigdy nie było tak proste i zrozumiałe jak właśnie w tym recovery. Jedyny minus to czyta tylko backupy w nim wykonane. Ale jak już ktoś zainstaluje to recovery zapomni o innych i inne backupy nie będą potrzebne.

Szczerze polecam, a pracuję na poprzedniej wersji od chwili jej wejścia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta