Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
parrotlarch

[ROM][I9001]Mech1 - Dyskusja ogólna

Recommended Posts

Przedstawiam wam rom modyfikowany Mech1 (nie jak element ściółki, ale jak roboty bojowe z Mass Effect). Jest to maksymalnie oczyszczony ze zbędnych rzeczy rom open XXKQ1 z zaaplikowanymi kilkoma dodatkami i modyfikacjami (nie wszelkimi możliwymi, ale takimi, które zwiększają płynność działania i żywotność baterii). Rom dostępny jest z kernelem Vitality (wcześniej również z kernelem stockowym lub broodkernelem - ta wersja być może jeszcze wyjdzie jeżeli kolega broodplank poradzi sobie z battery drain w jego kernelu). Rom dostępny jest w lekko zmienionym stylu GB (kolor zmieniony na czarny, pasek powiadomień przezroczysty, rozszerzone power menu) i stylu ICS. Domyślnym launcherem jest szybki i płynny Nemus launcher, który wspiera motywy Go Launcher Ex. Dzięki zastosowanym tweakom telefon powinien wchodzić w głęboki sen i przez to mało zjadać baterię np w nocy. Rom w testach wypada całkiem nieźle. Android assistant wskazuje, że system odpala się 21 sekund, a kolejne 2-3 sekundy dodatkowe aplikacje. Gps łapie u mnie fixa (na świeżo postawionym romie) w 2-3 sekundy. Wyniki Antutu ~4190 (~4960 z modem grafiki 2d - dodany na końcu build.prop, trzeba odhashować).

Opis romu:

Rooted

Busybox

Deodexed

Zipaligned

Beats audio

usunięte reklamy

wsparcie init.d

wsparcie custom bootanimation

Sony Bravia Engine

broodkernel lub Vitality 26.23

Bzdet free

Wyłączony boot sound

GT-I8150 GPU Drivers (v5)

Nemus Launcher (szybki launcher wspierający motywy Go Launcher Ex)

Extended power menu

Procentowa bateria

Adrenaline Shot

Możliwość robienia zdjęć przyciskiem power i poniżej 15% naładowania baterii

Głębszy sleep mode;

Zmniejszone opóźnienie przy połączeniu

Przyspieszenie sprzętowe w filmach;

Zwiększona reakcja na dotyk

Dłuższe skanowanie wifi dla oszczędzania baterii

Wyłączona ikona debugowania na pasku statusu

Hibernacja zamiast wyłączenia dla szybszego startu

Wyłączona funkcja Power collapse dla głębszego snu

Polepszona jakość zdjęć i nagrywania video

przyspieszona transmisja danych sieciowych

wyłączone raportowanie błędów

zmodyfikowany gps.conf (głównie by Crybert)

Rom z założenia miał być minimalistyczny i może brakować mu podstawowych programów, jak:

- videoplayer (polecam MX player z marketu)

- memo (polecam gnotes z marketu)

- pakietu office (polecam kingsoftoffice z marketu)

- Google maps (i tak trzeba by zaktualizować)

- Dyktafonu (polecam Tape-a-talk z markeu oferujący znacznie lepszą jakość dźwięku)

- Swype (jakoś nigdy nie używałem, jak ktoś potrzebuje, to jest poniżej)

Opis wersji:

2-2

- pierwsza wersja upubliczniona

2-3 - 2-4

- wprowadzono stopniowo większość zmian opisanych na wstępie

2-5

- doszedł smooth scroll mod, a odeszły w zapomnienie reklamy

2-6

- dodano camerahack,

- lekkie zmiany graficzne w motywie GB (dla używających ICS bez zmian, więc wystarczy dodać camerahack do v2-5),

- usunięto Aosp Lockscreen i Extended StatusBar (Extended status Bar do pobrania w "Przydatnych dodatkach")

2-7

- rom przebudowany od nowa z powodu błędów

- w wersji brood broodkernel zaktualizowany do wersji 1.2

- dodano statusbar z ICS

- drobne zmiany w build.prop (wyłączono zbędne funkcje)

- usunięto kilka irytujących dźwięków

- dodano klasyczną animację startową z sgs+

- zaktualizowano apk

- zastąpiono Gallery3d szybką galerią Quickpic

2-8

- zaktualizowane apki

- zastąpiono Clockpackage

- zastąpiono TWCalendar

- zastąpiono Kalkulator

- zastąpiono odtwarzacz muzyki

- zastąpiono Gmail Emailem

- zmieniono launcher na Nemus Launcher

- aniamacja bootowania zmieniona na domyślną androida

- usunięto tapety touchwiza

- dodano DSP Manager

2-9

- zmieniony domyślny język na polski

- zaktualizowane apki i hosts

- usunięto settings wizard

- zmieniono tapetę

- usunięte syncmldm i syncmlds odpowiedzialne za aktualizacje

2-10 [

] []

- zmieniony sklep play na czarną wersję (w wersji ICS)

- zmieniona (zmniejszona) systemowa czcionka

- zmieniony zegar i kalendarz

2-11

- przyspieszenie transferu danych sieciowych

- wyłączone raportowanie błędów

- zgodność z twrp 2.3.1.1

- zmieniona ikona baterii w wersji ICS

- zmieniona ikona menu aplikacji (podziękowania dla trybita)

- dodany widget APN switch (wyłącza transfer danych i sieć 3g puszczając mmsy)

2-12

- zmieniono kernel na Vitality 26.10

- zastąpiono dodatki bardziej rozbudowaną wersją Adrenaline Shot (do jej usunięcia używamy narzędzia do usuwania Adrenaline 13)

- stockowa odtwarzacz zastąpiony hiki playerem

- stockowy budzik zastąpiony precision timerem

- usunięto live wallpapers (dostępne w dodatkach)

- usunąć google feedback

- zaktualizowano apki

- zaktualizowano blokowanie reklam

- usunięto procesy związane z network location

- wyłączono logcat

- launcher zablokowany w ramie

Po dodatki i motywy graficzne zapraszam TUTAJ.

Na romie powinno działać to co na stockowym romie, jak również BroodRom Configurator. Nie daję jednak żadnej gwarancji (Linux comes with absolutely no warranty mówi podczas startu mój laptop). Nie ponoszę odpowiedzialności za efekt uceglenia.

Screenshots:

post-34201-140050145401_thumb.png

post-34201-14005014540967_thumb.png

post-34201-14005014541156_thumb.png

post-34201-14005014675214_thumb.png

Edited by parrotlarch (see edit history)
  • Upvote 15

Krótko , konkretnie i treściwie , brawo kolego , plusik poleciał i dzięki wielkie.

kolego a co sie dzialo na Vitku jesli mozna spytac? jakiez kaprysy mialo to jajeczko, Ja osobiscie testowalem Vitka juz na kilku ROMachi naprawde bylem MEGA zadowolony

Lada chwila wrzucę wersję z Vitality, właśnie ją testuję. Proponowana do niego exAdrenaline u mnie przynajmniej powodowała duże wachania wydajności, ale po zastosowaniu Universal Adrenaline Shot 13 jest naprawdę świetnie (ok 4150 pkt przy taktowaniu 1400 Mhz, i 4600pkt przy 1800 Mhz). Feacore Phoenix o ile na obniżonym taktowaniu całkiem całkiem, to już na 1800 Mhz bardzo blado wypadał. Jeżeli bateria na takim ustawieniu jak pisałem będzie się z Vitality tak dobrze sprawować, jak na stockowym, to zostawię 2 alternatywne wersje. Aha i jest to wersja kernela 26.10, bo powyżej niej zdarzały mi się okazjonalne uruchomienia systemu bez zamontowanej pamięci zewnętrznej (potwierdzone przez kolegę landora). Na 26.10 ani razu. Zaktualizuję pierwszy post i zaraz będzie można pobierać wersję z Vitality, ale o baterii powiem więcej za dzień - dwa. Na razie tylko mogę pokazać screenik, z którego wynika, że telefon wchodzi pięknie w głęboki sen i przez noc praktycznie nie zuzywa prądu:

post-34201-14005014331807_thumb.png

post-34201-14005014330854_thumb.png

post-34201-14005014331318_thumb.png

ok w takim razie czekam na wersje z Vitkiem i bede testowal rownolegle :D

Mnie brakuje podstawowej aplikacji email. Bez niej rom jest w codziennym uzytkowaniu bezuzyteczny. Na codzien w pracy uzywam maila.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Kolego parrotlarch dzięki za wstawkę, super sprawa.

Dziś po południu zabiorę się za testy Twoich dzieł :-)

Też czekam na wersję z kernelem Vitality bo bardzo zależy mi na podniesionej głośności rozmówcy (czy Ty zauważasz u siebie na fonie różnicę w stosunku do stockowego kernela?), którą oferuje jedynie ten kernel. Kompletnie nie wiadomo dlaczego nikt inny nie ugotował jajka z tą opcją :niewiem:

Oczywiście poleciał plus za wstawkę. Oby tak dalej :brawo:

Landor swiete slowa. Ja ta roznice zauwazylem po 1 instalacji Vitka. Poczawszy od ROMOW GB+, poprzez UCM a ostatio na boodROM. Teraz odrazu zarzucam Vitkiem po insalacji nowego ROMU. Roznica jest nie tylko w glosnosci, ale rowniez przy pracy baterii. Wiec czekamy z niecierpliwoscia ... :)

Panowie a tak przy okazji zapytam, mial ktos z was problemy z jakimklowiek galaxy i routerami EDIMAXA? dziwna sprawa, nie wiem czy poprostu router jest walniety (bo wystepuje to u mnie tylko na 2 edimaxach) ze podczas polaczenia po WiFi mojego tel, po ok 15 minutach telefon dostaje dokladnie ten sam adres IP co uruchomiony wczesniej laptop (co oczywiscie powoduje brakiem dostepu do neta). Odrazu powiem ze kazdy kolejny komputer podpiety po wifi dziala normalnie, natomiast moj s+ i mini2 maja te same objawy. Ktos sie z tym spotkal??

gmadej zaktualizuję pierwszego posta i dodam tam brakujące apki. Dajcie znać, kto by jeszcze coś chciał to wrzucę hurtem. Vitaliya testuję.

parrotlarch : jakim apkiem obslugujesz procka? no i czekamy na vitka... :)

ta wersja z vitkiem bedzie odrazu z kompletem apkow i adrenalinka??

Edited by mavrik84 (see edit history)

Dajcie znać, kto by jeszcze coś chciał to wrzucę hurtem. Vitaliya testuję.
Mnie swype potrzebny, tylko tego używam. W zasadzie to mogę sobie sam wrzucić ze stockowego KQ1 ale skoro nalegasz... ;) Videoplayer też by się przydał bo MXa używam do oglądania większych filmów, a stockowego domyślnie do przeglądania filmików nagranych z telefonu.

Jak tam Vitality? Zaobserwowałeś poprawę głośności?

smaczka kolega narobil na ten romik wielkiego. az jestem ciekawy jak wypadnie w porownaniu z UCM v 2.0 (na nim bateria przy procku 1.4 wytrzymywala ok 3-4 dni, zero lagow i oczywiscie na Viteczku). czekamy wiec ... :D

Dodałem brakujące apki w pierwszym poście. Działam właśnie na wersji z Vitality. Śmiga bardzo dobrze (wersja do której adrenalinę trzeba dograć), ale wersja z gotową adrenaliną coś się krzaczy i próbuję ustalić problem.

landor pamiętam, że poprawa głośności była na tym kernelu (wprowadziłem też mały tweak w build.prop), ale nawet nie miałem czasu tego sprawdzić.

Dodałem brakujące apki w pierwszym poście. Działam właśnie na wersji z Vitality. Śmiga bardzo dobrze (wersja do której adrenalinę trzeba dograć), ale wersja z gotową adrenaliną coś się krzaczy i próbuję ustalić problem.
Żaden problem, po prostu zostaw wersję gdzie adrenalinę trzeba dograć i wszystko w temacie.

Wrzuć paczkę zawierającą ROM i osobno adrenalinkę. Każdy kto wgrywa romy modyfikowane umie sobie to dograć. A kto nie umie dograć to w ogóle nie powinien się w to bawić :P

No chyba, że chcesz nam podać wszystko jak na tacy, romik cacy i wgrywanie jednego pliku cacy ;)

dokladnie, podegrac adrenalinke to minutka roboty, bateria juz nagrzana do 100%, czekamy.... :)

Ok. Zaraz wrzucę, tylko odpali mi sie telefon (z już kolejnymi zmianami). Okazało się, że jedyną wersję z Vitality bez adrenaliny mam na karcie pamięci.

zdarza sie nawet najlepszym :D czyli paczka kompletna z adrenalina czy trzeba dogrywac (tak dla jasnosci zeby bylo )

Adrenalina będzie osobno. Próbuję właśnie wersję z adrenaliną out-of-the-box, ale wyślę na razie taką, która na pewno działa, czyli bez adrenaliny.

Edit:

Ok. Wysłane.

kolego czy normalne ze na dolnyym pasku tylko guzik aplikacji (bez konatkotow itp??) czy to tylkluo u mnie

Normalne. Klikasz na niego potem Menu -> Edytuj i ściągasz na pasek ikony telefonu, kontaktów i co tam chcesz mieć. Do pola "dodaj katalog" można przeciągać dowolne programy, żeby nie robić burdlu (ja mam w jednym katalogu wszelkie ustawienia telefonu). Ta wersja TW nie ma tego problemu z sortowaniem ikon. Trzeba tylko odznaczyć Preferences -> Dock Settings -> Centered apps icon.

Edit:

Dziwne, że adrenalina dodana do romu daje u mnie wynik ok. 100 pkt mniejszy w Antutu, niż doinstalowana osobno po instalacji. Już któryś raz się z tym spotykam. Działać na pewno działa, bo zupełnie bez niej wynik Antutu to ok. 3700- 3800 pkt. Może nie działa jakaś jej funkcja, bo ~4050 to ciut mało. Wiem, że nie o cyferki chodzi, ale fajnie jak oprócz przyjemnego użytkowania mamy ładne wyniki benchmarku.

gratulacje, romik naprawde smiga blyskawicznie. zapodaney witek i adrenalinka, wlasnie laduje sie bateria na fula, potem wipe bateryjki i testujemy :D gratulacje i podziekowania

Dzięki. Sam wracam chyba do tej wersji, bo nie daje mi spokoju świadomość, że mogę mieć 100 pkt więcej w Antutu ;p.

mnie akurat cyferki srednio dzialaja na wyobraznie, poprostu nieznosze zbdnych dupereli ktore nie dosc ze siorbia baterie to wrecz przeszkadzaja, dlatego siedzialem na UCMie, ale teraz cos czuje ze sie przekonam, potestuje pare dni i sproboje mu zapaplikowac vitka 23.26... zobaczymy

A ja zgłaszam kilka usterek :P

Wersja z kernelem Vitality jak i zwykła ze stockowym kernelem (to samo, próbowałem wcześniej przed wercją z Vitkiem).

1. Instalacja: zrobiłem format wszystkiego co się dało, potem instal i jeszcze raz wipe data/factory reset, wipe cache oraz wipe dalvik. I telefon wpadł w bootloopa :P No więc jeszcze raz wszystkie wipy, jeszcze raz instalacja i jeszcze raz wipy. Tym razem poszło.

2. Konfiguracja: przy początkowej konfiguracji ustawienie języka polskiego powoduje pod koniec konfiguracji wystąpienie błędu w aplikacji phone setup i FC. Wraca do początku czyli wyboru języka. Gdy wybrałem english to poszło i język na polski zmieniłem już później po całkowitym uruchomieniu fona.

3. Przywracanie: zainstalowałem swój ulubiony GO Launcher EX oraz do tego GO Backup i robię restore... Powinien trwać maks 10 minut, a trwa już półtorej godziny i wykonane jest 40% :P

4. Funkcjonowanie: na razie przyczepić mogę się do latarki, która jest na konfigurowalnym pasku powiadomień. Jej użycie powoduje FC paska i trzeba robić restart telefonu. Samo w sobie to nie kłopot, bo można użyć np widgetu z pulpitu ale mogłeś o tym napisać ;)

Na obecną chwilę to chyba wszystko. Gdy już mi się skończy restore wszystkiego, to zacznę testy i dam znać co i jak po kilku dniach.

• Upvote 1

Wow. Latarki przyznam, że nie testowałem, bo nigdy jej nie używam. Przy początkowej konfiguracji miałem raz jakiś błędzik (na kilka instalacji), po ponowieniu ruszało dalej (normalnie na języku pl). Pozostałych problemów nie uświadczyłem (bootlopa ani razu na jakieś kilkanaście flashowań). Ja z kolei mam teraz dziwnie niskie wyniki w Antutu (ok 4050 - 4080). Na stockowym kernelu jak pisałem każdy z kilku testów dawał zbliżone wyniki, a na Vitality u mnie straszna loteria. Przede wszystkim na stockowym kernelu były bardzo wysokie noty za grafikę 3D (ok 1190) na Feacore, jak i Vitality jest słabiej (widać sterowniki w wersji 5 są bardziej dopasowane do stockowych ustawień).

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.