Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
soruce

[Q][S5830i] Jaki telefon wybrać s5830 czy s5830i

Recommended Posts

Witam ma straszny dylemat jakiego ACE'a mam wybrać?

Na naszym rynku spotkałem się z dwoma modelami:

- S5830 z procesorem Qualcomm MSM7227, 800 MHz Adreno 200 lub

- S5830i posiada on wbudowany procek Broadcom BCM21553 ARMv6-compatible procesor rev5 (v6l) 832MHz i gpu VideoCore 4 ma też większą pamięć od zwykłego asa bo aż 290mb dla użytkownika.

Proszę o podpowiedź który z tych układów będzie lepiej się spisywał w 3D mój wynik w AnTuTu 1260

Edited by Landor (see edit history)

Witaj ja bym brał S5830 jest to sprawdzony model przez wielu użytkowników dobre wsparcie jeżeli chodzi o romy, modyfikacje. A osiągi oba te modele będą miały bardzo podobne

Trochę się wkopałem bo już mam s5830i heehhe:) Bebechy są podobne do galaxyY i waveY BCM21553 więc dziwny ruch samsunga ? np żeby uruchomić death space trzeba mieć chainfire 3d

Jak już brać Ace to tylko 2 czyli i8160 , jest dostępna u operatorów no i to już dwa rdzenie i inna bajka , kuknij :

Info dla innych którzy mają ten dylemat bo koleszka już utopiony :pomysl:

Edited by Dychowski (see edit history)

Podłączę się jeszcze pod tę dyskusję, bo trafił do nas do firmy przez przypadek właśnie ten cudak S5830i no i za cholerę nie wiem czym go sflashować? Odin, którego używałem dla S5830 nie widzi tego fona, nie wiem też czy istnieje jakiś ROM niebrandowany Samsunga dla regionu XEO?

Podłączę się jeszcze pod tę dyskusję, bo trafił do nas do firmy przez przypadek właśnie ten cudak S5830i no i za cholerę nie wiem czym go sflashować? Odin, którego używałem dla S5830 nie widzi tego fona, nie wiem też czy istnieje jakiś ROM niebrandowany Samsunga dla regionu XEO?

Nie wiem czym flashowałeś wcześniej , to troszke inny model i ma swoje romy , co do programu do flashowania to stosujemy Odin 3 v.1.84 a w najnowszych romach i pewnie większości Odin 3 v.1.87 oraz w przypadku romów full pliczku PIT - COOPERVE.0623.pit , całą paczukszę czyli oba Odiny i pit cooperve zamieszczam Ci w paczce w załaczniku.

Hasło do rozpakowania paczki : supportsamsung.pl

Co do romów , nie znalazłem XEO , XEU ale możesz zapakować Angielki z maja 2012 S5830IXXLD3 i tu link do niego :

Download:

Hasło do archiwum: supportsamsung.pl

Link alternatywny:

Download:

Hasło do archiwum: supportsamsung.pl

Link alternatywny: LINK

Pozdrawiam

Edited by mavrik84 (see edit history)
  • Upvote 1

Dziękuję kolego! (punkt do reputacji również dałem, żeby nie było, że niezgodnie z regulaminem :-))

Mam jeszcze dwa pytanka:

1. czy w przypadku ROMów jednoplikowych pik .pit również jest konieczny?

2. gdzie mam w tym Odinie, który był w paczce podpiąć ROM jednoplikowy, bo nazwy tych buttonów się pozmieniały (zawsze na dole był przycisk do załadowania ROMu "one package")?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Dziękuję kolego! (punkt do reputacji również dałem, żeby nie było, że niezgodnie z regulaminem :-))

Mam jeszcze dwa pytanka:

1. czy w przypadku ROMów jednoplikowych pik .pit również jest konieczny?

2. gdzie mam w tym Odinie, który był w paczce podpiąć ROM jednoplikowy, bo nazwy tych buttonów się pozmieniały (zawsze na dole był przycisk do załadowania ROMu "one package")?

Z góry dzięki za odpowiedź.

W romach jednoplikowych nie potrzebujesz pita chociaż i czasami są wyjątki ale rzadko , w Odinie rom podpinasz jako PDA.

Pozdrawiam

Kurcze, niestety przy próbie flashowania wystąpił błąd (screen w załączniku). :-( O co może chodzić?

post-21778-14005014748447_thumb.png

Kurcze, niestety przy próbie flashowania wystąpił błąd (screen w załączniku). :-( O co może chodzić?

Spróbuj bez pita i nie zaznaczaj RE-PARTITION , masz dwa Odiny , spróbuj oboma.

W Odin 1.87 ciągle to samo, natomiast w 1.85 wisi przy:

<ID:0/010> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> S5830iXXLD3_S5830iBTULC1_S5830iXXLD2_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..

<ID:0/010> File analysis..

<ID:0/010> SetupConnection..

Dziwna sprawa. Jakieś inne pomysły?

W Odin 1.87 ciągle to samo, natomiast w 1.85 wisi przy:

<ID:0/010> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> S5830iXXLD3_S5830iBTULC1_S5830iXXLD2_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..

<ID:0/010> File analysis..

<ID:0/010> SetupConnection..

Dziwna sprawa. Jakieś inne pomysły?

Powodów może być dużo , wymienię najczęściej spotykanie :

Nie wyłączony antyvirus.

Nie wyłączony Kies lub jakieś jego procesy działające w tle zakłócają komunikację.

Włóż kabel usb w inny port , dziure w kompie ale w kompie z tyłu , żaden hub czy przód kompa i zrestartuj kompa.

Źle się zassał rom.

Nie wgrane wszystkie sterowniki , Odin widzi poprawnie fona ? Kies go rozpoznaje ?

Rom , odin i ew.pit muszą być w tym samym katalogu.

Testuj i pisz o sukcesach :-)

Tak, zarówno Odin jak i Kies widzi i rozpoznaje fona.

W takim razie jutro potestuję. Swoją drogą straszna kupa ten S5830i. :wink:

Tak, zarówno Odin jak i Kies widzi i rozpoznaje fona.

W takim razie jutro potestuję. Swoją drogą straszna kupa ten S5830i. :wink:

Myślę , że jakbym go dorwał w łapy to 15 minut i po flashu :-) , jakbyś był z Krakowa... :peace:

Nie bądź taki cfaniak, bo zapakuję go w kuriera i Ci wyślę. :P

Nie prowadzę serwisu a czasem robię grzeczności , mam nadzieję ,że widzisz subtelną różnicę :papa:

Nie prowadzę serwisu a czasem robię grzeczności , mam nadzieję ,że widzisz subtelną różnicę :papa:

No oczywiście w ramach grzeczności miałem na myśli. :wink:

Witam.

Napiszę tu bo mam ten sam problem co kolega ahaman z wgraniem romu przez odina. Mam S5830i i właśnie przez to "i" mam problem. Chciałem się pozbyć romu z Play'a i wgrac coś czystego ale odin nie przyjmuje romów 1 plikowych. Próbowałem już z odinem od 1.84 do 1.87, próbowałem na innych kompach, zmieniałem usb, próbowałem z pliczkiem .pit i bęz niego i cały czas podczas wgrywania mam FAIL!.

Próbowałem też różnych romów i cały czas to samo.....

Odin widzi telefon...

Nie używam Kies tylko sterowniki do usb. Ale z Kies też próbowałem żeby sam sterowniki dograł - brak poprawy.

Przez CWM nie ma problemu ale znalazłem tylko romy modyfikowane a dla tego modelu są troszkę kiepskie...

Nie próbowałem z romem 3 plikowym bo szczerze nie mogę znaleźć...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam

problem rozwiązany tak jak pisałem musiałem mieć rom 3 plikowy i poszło bez problemu....

Jak by ktoś miał podobny problem z wgraniem romu 1 plikowego potrzebny jest 3 plikowy i tu link do romów

Pozdrawiam

Edited by szuwar1978 (see edit history)
  • Upvote 1

Witam,

mam problem z wgraniem nowego romu. Wgrywam pliki odinem 1.84, ktore podeslal kolega wyzej. Instalacja zatrzymuje sie i trwa wiecznosc w moemencie wyskoczenie komunikatu SetupConnection, jak w przypadku na poprzedniej stronie. Probowalem juz wszystkich mozliwosci i nadal tak jest.. Prosze o pomoc

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.