Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
grzesiek_bu

[ROM][I9100] I9100XXLQ7 / 4.0.4 / Polska / Czerwiec 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny ROM - I9100XXLQ7 - Android 4.0.4 dla Polski (XEO).

Product Code: GT-I9100LKAXEO
Latest firmware: I9100XXLQ7/I9100OXALQ7/I9100XXLQ6/I9100XXLQ7
Modified: 7/6/2012 2:02:16 PM

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=IMM76D
ro.build.display.id=IMM76D.XXLQ7
ro.build.version.incremental=XXLQ7
ro.build.version.sdk=15
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.release=4.0.4
ro.build.date=Wed Jul 4 20:14:34 KST 2012
ro.build.date.utc=1341400474
ro.build.type=user
ro.build.user=se.infra
ro.build.host=SEP-107
ro.build.tags=release-keys
ro.product.model=GT-I9100
ro.product.brand=samsung
ro.product.name=GT-I9100
ro.product.device=GT-I9100
ro.product.board=smdk4210
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.manufacturer=samsung
ro.product.locale.language=en
ro.product.locale.region=US
ro.wifi.channels=
ro.board.platform=exynos4
# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=GT-I9100
ro.tether.denied=false
# Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
ro.build.description=GT-I9100-user 4.0.4 IMM76D XXLQ7 release-keys
ro.build.fingerprint=samsung/GT-I9100/GT-I9100:4.0.4/IMM76D/XXLQ7:user/release-keys
ro.build.characteristics=phone
# Samsung Specific Properties
ro.build.PDA=I9100XXLQ7
ro.build.hidden_ver=I9100XXLQ7
ro.build.changelist=753921
# end build properties
#
# system.prop for smdk4210
#

Edytowane przez mavrik84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A na SamFirmware piszą, że to jest 4,0,3[TABLE=class: listTable]

[TR]

[TD]Polska[/TD]

[TD]2012 lipiec[/TD]

[TD]Android 4.0.3[/TD]

[TD] I9100XXLQ7 [/TD]

[TD]I9100OXALQ7 [/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up Potwierdzam, dodatkowo rom dostępny w KIes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To nie pierwszy i ostatni babol SamFirmware...

Czemu tak mówisz? Co jest nie tak z romem?

To jest Android 4.0.4. zna już ktoś różnicę do poprzednich?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No racja grzesiu wystarczy że sprawdzi się w ustawieniach o telefonie wersje systemu android.Tylko że ja cyjanek 10 w proszku pobieram.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega maniek0928 przytacza dane z Samfirmware, że to Android 4.0.3, więc mu radzę wgrać i się samemu przekonać...że to 4.0.4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma ktoś CF Root do tego? Mam to 15 minut i już dostałem 10 reklam :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wejdź na xda do działu I9100/Original android development i poszukaj temtu szacownego twórcy CF-Roota-Chainfire.Sorry ale samemu trzeba.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

udało mi sie zrotowac ale nie przy pomocy kernela typu cf-root czy syjah

uzyłem paczek dostepnych na forum czyli Cwm przez update w recowery 3e i nastepnie SU-Busybox-Installer dostepne na forum

działa bez zarzutu

zadnych bugów z camera czy wifi nie mam wiecej napisze po jakims czasie o romie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak po kilku godzinach użytkowania:

- lepsz bateria

- wolniej działa net (wii fii)

- jest coś takiego jak pogoda na ekranie blokady. Pokazuje mi cały czas 13 stopni a w rzeczywistości jest 27. Nie da się wejść w ustawienia tej pogody bo przywiesza telefon.

Z rootem pokombinuje już pewnie z jutro z kompa. Jak zrobię to napisze czy działa.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co widziałem na innych forach to jest duży szum przy nagrywaniu filmów. Kilka osób tez ma problemy z aparatem, wolno wczytujące się kontakty. A pogoda na ekranie blokady była już wcześniej. Można było to ustawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

mam wgrany xxlq5 i doczytałem że jest możliwość uwalenia fona przy usiłowaniu wgrania innego romu a chciałbym wgrać sobie ten xxlq7 tyle że niechce fona.

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym kierunku??? nie znalazłem żadnego postu z poradą jak to zrobić bez obaw krok po kroku. Dodam że używałem PITa który był w paczce z xxlq5 bo to jest istotne ( podobno ).

- - - Updated - - -

uwalić.... z rozpędu nie dopisałem (tyle że niechce fona uwalić.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To dla każdego romu będziemy pisać poradniki jak wgrać? Ogarnij się kolego, wszystko masz w dziale I9100 - poradniki, wgrywasz Odinem jako rom 1 plikowy, bez Pit i bez Re-partition...

Roota wykonujesz metodą - [ROOT][i9100] Root Androida 4.0.3 XXLPQ/LPS bez wzrostu licznika i bez screen splash, później przez CWM

i po "ptokach";]

Edytowane przez grzesiek_bu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi wywala w 3e przy próbie wgrania CWM.zip E:failed to mount scdcard

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zna już ktoś sposób na szumy przy nagrywaniu filmu?

Albo żeby wejść w ustawienia pogody (przywiesza mi tel. "aplikacja ustawienia zostanie zamknięta" czy jakoś tak)

Z tego co widzę to cf-root'a jeszcze nie ma.

Znalazł ktoś jeszcze jakiś błędy?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

grzesiek_bu jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś załapał że nie chodzi mi o wgranie jakiegoś tam "x" romu przy pomocy ODINa bo to akurat mam opanowane tylko o przejscie z xxlq5 na inny rom bo na innych forach pisza że xxlq5 ucegla telefon przy próbie wgrania innego romu. Tak że poradniki dla każdego romu są zbędne chodzi mi tylko i wyłącznie o ten konkretny rom xxlq5 bo niechce uceglić telefonu a jest to na tyle świeży rom że ludzie uceglają telefony jeden za drugim a ja nie mam zamiaru dlatego pytam jak to ugryźć.

- - - Updated - - -

poza tym temat powinien być Ci b.dobrze znany bo sam zarzuciłeś linka do tego romu xxlq5 (http://supportsamsung.pl/f869/rom-i9100-i9100xxlq5-android-4-0-4-open-europe-9894/) i sam pisałeś że brickuje telefony. Dlatego drążąc dalej temat znasz jakiś 100% sposób żeby wgrać inny rom bez ryzyka zbrickowania słuchawki???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

;] jeśli masz LQ5 i roota z niestandartowym CWM to nie wykonuj wipe za pomocą niestandartowego CWM to nie będzie bricka... Można wgrać LQ7 Odinem na LP5 i nic się nie dzieje...

P.S. Każde wgrywanie "wycieków" a nie oficjalnych romów obarczone jest ryzykiem, że coś w takim romie jeszcze nie hula i mogą być problemy - i z działaniem telefonu, i z gwarancją... o czym należy zdać sobie sprawę przed podjęciem decyzji samodzielnego wgrywania romów stockowych, wycieków czy customów lub wykonaniu roota... w innym przypadku należy polegać na OTA lub Kiesie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zdążyłem nawet roota wgrać bo telefon miałem od nowości 2-gi dzień więc zająłem się wgraniem niebrandowanego romu i zacząłem szukać plików do roota aż zainteresowały mnie te coraz częstsze posty o brickach no i zacząłem sie tym tematem interesować. postanowiłem nic więcej z telefonem nie robić do wyjasnienia problemu z tym softem. Jedynie co zrobiłem po wgraniu tego romu to hard reset *2767*3855# i tyle. Czyli wnioskując z twojej wypowiedzi skoro nie zrobiłem WIPE z niestandardowego CWM to moge po prostu wrzucić inny rom (pewnie jednoplikowy?) ODINem i nic sie nie stanie??? jesteś tego pewien w 100%???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, LQ7 jest romem 1 plikowym... U mnie Odin, XXLQ7 z FUS i żadnych problemów, root + camera fix i wszystko hula... a co do 100% pewności to ani ja ani nikt inny Ci ją nie da... to cena samodzielnego wgrywania romów...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

miałem paranoida - wgrałem 3-plikowca KG1 i potem LQ7 - wszystko hula idealnie, bateria o niebo lepiej (mam go niecała dobe i przy wgrywaniu miałem nieco ponad 60% a teraz 32% a "bawię się" bez przerwy) jedynie to nie moge kodem wejść na PC - zero reakcji na kod *2767*4387264636#

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

grzesiek_bu dzięki za pomoc. Gwiazdka poleciała do Ciebie ;]

- - - Updated - - -

A po wgraniu tego lq7 moge te wszystkie czary z wipe zrobić bez ryzyka???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
miałem paranoida - wgrałem 3-plikowca KG1 i potem LQ7 - wszystko hula idealnie, bateria o niebo lepiej (mam go niecała dobe i przy wgrywaniu miałem nieco ponad 60% a teraz 32% a "bawię się" bez przerwy) jedynie to nie moge kodem wejść na PC - zero reakcji na kod *2767*4387264636#

jesli chcesz zmienic csc z kor na xeo to wpisujesz kod *272*IMEI#

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jesli chcesz zmienic csc z kor na xeo to wpisujesz kod *272*IMEI#

tak, wiem - gdy wejde *272*IMEI# to mam xeo

chodzi mi o to, że nie ma reakcji na ten kod *2767*4387264636#

Edytowane przez franco1
literówka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zostawiłem fona na noc w ładowarce. Rano fon żelazko. Bateria ładowała się nawet po 100% naładowania. Na innych romach tego nie było.

Jak myślisz co o tym sądzić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta