Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Limmon

[ROM][I9100] I9100XXLQB / 4.0.4 / Polska / Lipiec 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Małe info:
PDA: I9100XXLQB
Modem: I9100XXLQ6
CSC: I9100OXALQB
Version: 4.0.4
Date: 2012-07-27
Regions: ( Polska) Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
Rom dostępny w Kies
Changlist: 911584

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=IMM76D
ro.build.display.id=IMM76D.XXLQB
ro.build.version.incremental=XXLQB
ro.build.version.sdk=15
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.release=4.0.4
ro.build.date=Tue Jul 17 23:44:06 KST 2012
ro.build.date.utc=1342536246
ro.build.type=user
ro.build.user=se.infra
ro.build.host=SEP-90
ro.build.tags=release-keys
ro.product.model=GT-I9100
ro.product.brand=samsung
ro.product.name=GT-I9100
ro.product.device=GT-I9100
ro.product.board=smdk4210
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.manufacturer=samsung
ro.product.locale.language=en
ro.product.locale.region=US
ro.wifi.channels=
ro.board.platform=exynos4
# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=GT-I9100
ro.tether.denied=false
# Do not try to p**** ro.build.description or .fingerprint
ro.build.description=GT-I9100-user 4.0.4 IMM76D XXLQB release-keys
ro.build.fingerprint=samsung/GT-I9100/GT-I9100:4.0.4/IMM76D/XXLQB:user/release-keys
ro.build.characteristics=phone
# Samsung Specific Properties
ro.build.PDA=I9100XXLQB
ro.build.hidden_ver=I9100XXLQB
ro.build.changelist=911584
# end build properties

Edytowane przez mavrik84 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aby zrootować proponuję użyć tego:

Gdy używałem roota CF-Root-SGS2_XX_OXA_LPW-v5.5-CWM5 to nie chciał się włączyć bluetooth, a na aparacie był czarny ekran (co ciekawe zdjęcia się robiły).

Przeszedłem z I9100XXLQ7_I9100OXALQ7_XEO bez wipe

Na razie działa i nie widzę żadnych błędów.

Edytowane przez liandri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Działa. Nie używam Kiesa, robię wszystko Odinem. Na romie LQ7 miałem roota od LPW i działy się cuda: aparat był "czarny" i trzeba było dograć łatkę (z xda developers), a dzisiaj odkryłem że bluetooth się nie włącza. Początkowo sądziłem, że to przez jakieś błędy w firmware... Po wgraniu LQB wrzuciłem znowu roota LPW i było to samo. Poszukałem nowszego - znalazłem LQ5. Na nim wszystko jest na razie OK.

Tradycyjnie nie działa kasowanie licznika "custom binary" przy pomocy JIGa, ale można wrzucić stary bootloader i wtedy się resetuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem czemu, ale nie dziala mi apka email, kiedy tworze nowe konto nie chce sie polaczyc, albo po prostu aplikacja sie zamyka... poza tym rom okay, chodzi plynniej, zobaczymy, jak bateria bedzie trzymac, telefon juz sie nie grzeje tak bardzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Liandri ściągnij sobie appke GotBrickbug i sprawdź czy masz telefon podatny na brickowanie... też miałem lq5 i nic mi sie nie stało z telefonem ale wiem że ten rom potrafi zbrickować telefon.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GotBrickBug: Nieznany chip, nie wiadomo czy niebezpieczny. Przynajmniej nie jest to układ o którym wiadomo, że jest zły :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie też tak pisało (mam telefon z tego roku). Bez problemu wgrałem na lq5 inny soft (jednoplikowy) Odinem i telefon śmiga tak że myśle możesz sobie "poużywać" lq5 do woli bez obaw :brawo: problemów nie miałem z lq5 nie licząc szumów podczas nagrywania filmików ale chłopaki z XDA rozwiązali problem. Romik szybki, stabilny i łaskawy dla baterii - godny polecenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Up.

Ja z kolei wyczytałem, że ten rom jest podatny na brick, co potwierdza jeden z użytkowników na innym forum!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstaluj sobie aplikację GotBrickbug i sprawdź jaki masz chip ( bezpieczny czy nie na brick ).

Aplikacja w załączniku.

Poza tym polecam lekturę tematów i będziesz wiedział wszystko :soviet:

GotBrickbug-v1.1.apk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale widzę, że szumy podczas nagrywania kamerą nadal pozostały :] poza tym chyba ciszej nagrywa. Jak odtwarzam wydaje mi się, że leci ciszej.

Zapomniałem dodać. Podczas instalacji przez Kies dostałem info na telefonie "aplikacja com.seven.z7 została zamknięta"

Edytowane przez qubiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bt to może znaczyć wiele no ale dobra bluetooth Ci nie działa.Sflashuj kerenel Siyah i powiedz jakie są wyniki.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Limmon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłeś roota? Czym? Zobacz 2 post tego tematu.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się coś zrobić w końcu z tym szumem w nagranych filmikach, czy trzeba czekać na poprawkę w następnych wersjach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie nie.Jak coś to przejrzyj xda developers.Zapewne zostanie ten błąd wyeliminowany w następnych wersjach romu 4.0.4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po aktualizacji Kiesem tego ROMu zniknęły wszystkie problemy z bluetooth jakie miałem od momentu przejścia na ICS. Przede wszystkim nie zrywa połączenia z radiem samochodowym a to jak dla mnie wyjątkowo istotny postęp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualizacja poprzez OTA z LPW do LQ7 przebiegła bez problemów. Natomiast z LQ7, tel już nie widział aktualizacji do LQB... Mieliście coś takiego? (wiem, wiem... Odin i po problemie ale to zwyczajny brak czasu) Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak dla Twojej wiadomości,wogóle każdego kto nie wie KIES i OTA mają różne opóźnienia.Dlatego lepiej używać Odina.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Limmon (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed chwilą zaktualizowałem przez OTA do wersji XXLQB. Na pierwszy rzut oka (jeśli można to tak nazwać) w "Kontach i synchronizacji" działa bez problemu Windows Live Hotmail. W LQ7 nie szło. Na razie innych różnic nie widzę. Jak zobaczę to dopiszę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GotBrickbug zameldował mi uprzejmie:

- Type: VYL00M

Verdict:

DANGER! This eMMC chip is *KNOWN* to have the brick bug!

Nie śledziłem wszystkich wątków w tej sprawie - brak czasu :-(

Czy mogę pójść na łatwiznę i zapytać wprost - ładować ICS 4.04, czy lepiej nie ryzykować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jesli odinem to mozesz smiało wgrac ten rom a jesli kiesem to ja bym nie ryzykował to wieksze prawdopodobieństwo uceglenia fona

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrałem Odinem i... na razie mam problem z WiFi; No i oczywiście Triangle Away nie działa. Użyłem CF i CWM do Roota, ale Trójkąt wciąż jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Root jest bez wipe i po powtórnym wrzuceniu roma przez Odina wszystko ładnie działa - tylko ten trójkąt :-(

Jednak udało się - trójkąt AWAY - trza było pobrać nowszą wersję Triangle away'a z Google Playa za 7,41 :-)

Edytowane przez Reseller (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta