Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
Krzysztof Tarnowski

[Q][INFO] Android Jelly Bean 4.1.1 [i9003]

Recommended Posts

JB wymaga wiecej pamieci dysku w tel, niz posiada SCL, ale zawsze mozna zrobic odnosniki na pamiec sd tez. Po za tym nie mamy podstawy porzadnej - czyli przeportowanego kernela. Na ta chwile prace stanely, a jak rusza, to raczej nad poprawa kernela w cm9.

Bo lepiej miec szybki cm9 niz jeszcze bardziej zbugowany cm10.

Takze jeszcze daleko do JB na naszych SLkach. Co nie znaczy ze nigdy nie bedzie...

Ale jak ja tam czytam na xda, to wychodzi, że najważniejszy jest kernel 3.x

Ale o co chodzi? Bo tam piszą, że i9000 ma stabilnego kernela 3.x, a nasz nie może go dostać. Z czym to się wiąże? Po prostu ze zwykłą s-ką pracuje więcej developerów, czy chodzi o jakieś ograniczenia hardware'owe w naszym telefonie?

Pewnie chodzi i o hardware i o developerów. Chołopaki niby pracują nad tym kernelem ale od kilku miesięcy nic sie nie dzieje sensownego.

Bo znalazłem, że na qualcomach sprawa z kernelem ma się zupełnie inaczej (lepiej). Szkoda, bo nasz telefon jest mimo wszystko całkiem dobry, tylko trochę odosobniony. Cóż... czekamy co dalej.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2

Jakiś czas temu Dhiru wypowiedział się na ten temat mniej więcej tak: lepiej mieć stabilnego cm9 i starym kernelem, niż masę bugów nierozwiązanych w cm9 i nowych w cm10.

Jeśli nawet nie wyjdzie kernel 3.x na SCL, to nie znaczy, że nie będzie mowy o cm10 - nawet na starym kernelu. Cyferki cyferkami, ważne by działało.

Lecz jednak... wiadomo, że przeportowany Kernel 3.x na SCL byłby najlepszym rozwiązaniem.

Są inne modele telefonów, które mają prawie te same parametry co nasz SCL. Developerzy czekają na oficjalne wydanie (w ciągu kilku miesięcy) ICS+Kernel 3.x na te telefoniki,

co w ogromnym stopniu przyspieszy prace nad SCL (o ile w ogóle trzeba będzie coś zmieniać, bo foniki te podobno są niemal identyczne patrząc od środka).

Zakładam więc, iż zrobili sobie wolne w oczekiwaniu na konkretne oficjalne wydanie. Także pozostaje czekać...

To podobno wkrótce ma być tak jak mówisz z swift black. Ale o ile to dałoby niemal natychmiast końcową wersję ics a, i tyle na jb trzeba będzie chyba jeszcze trochę zaczekać aż przeportują.

Tapnięte z GT-I9003 i się tego telefonu nie wstydzę.

Zuważyłem że na ics-ie płynniej działają animacje przechodzenie z okna do okna szybciej chodzi rom ale jednak nie jest to 2.3.6 czyli 100% sprawności..

Tak. Ale jest to spowodowane tym, że większość telefonów razem z ics em dostała kernel 3.x, co powoduje większą płynność i same zalety. U nas ics chodzi na kernelu 2.6.xx, co powoduje pewną niestabilność i to, że cały czas jest tylko wersja alpha: wersji beta jeszcze nie ma. Pewnie jest tak, jak napisał colt: dhiru wypuszcza co jakiś czas jakąś mniejszą lub większą poprawkę, a wszyscy czekają tak naprawdę na oficjala dla takich telefonów jak np. swift black.

Tapnięte z GT-I9003 i się tego telefonu nie wstydzę.

Edited by Bartekar (see edit history)

JB już niedługo będzie dostępny na nasz telefon. W sumie już jest wersja alpha gotowa tylko trzeba poczekać na linki.

- - - Updated - - -

No i mamy Jelly Bean na nasz telefon :) CM 10 Alpha 1. Z przyczyn wiadomych nie będe wstawiał linków ponieważ jest to wersja tak zbugowana, że po prostu nie warto. Trzeba teraz czekać aż chłopaki poprawią co się da :) ale najważniejsze, że już jest.

Po kilku godzinach testowania nie zauważyłem problemów w stosunku do CM9/a12.

ROM JB CM10, jak na Alphę 1 naprawdę nadaje się do użytku.

No to w takim razie wrzuce jutro temat z CM10 chyba, że ktoś mnie wyprzedzi ;) Tymczasem lece spać bo robota rano wzywa ;)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.