Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Limmon

[GUIDE][MOD][I9100] Jak używać Dual-Boota w Kernelu Siyah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pokażę dzisiaj jak używać Dual Boota.

Na wstępie informuję ,iż zabraniam kopiować moją wersję poradnika i wstawiać bez mojej zgody byle gdzie nawet w upe.Chcecie macie to na

zróbcie własną wersję.Zobaczę to na innym forum dostaniecie permanentnego BANA na obu forach.Informuję że każdy kto korzysta z tego poradnika ma obowiązek przeczytania FAQ.Dodatkowo informuję,że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.Pomyślcie więc chwilę nad swoimi czynami

Czego potrzebujemy:

FAQ ( Spolszczone i zmienione trochę prze zemnie )

Czy mogę Dual Bootować romy ICS i JB ?

Tak al tylko od wersji Siyah 3.5.2 i wyższe ( chodzi o wspieranie romów JB przez kernel )

1)Co to dual booting?

Dual booting to zdolność bootowania w 2 różne romy ICS np. Stock Samung i AOKP ( JB też).

2) Jak to się wszystko robi

Jest to możliwe po przez dzielenie kernela i używanie ukrytej partycji w dev/block by przechowywać ważne rzeczy z drugiego romu tj. /system ithe /sdcard (wew. pamięć) , a także by przechowywać /data i /cache w ukrytym folderze (/sdcard/.secondrom).

3) W ile cały proces sklonowania romu zachodzi ?

Około 7 minut

4) Jak wybierać między romami?

Opiszę cały przebieg:

1. Sklonowałeś cały rom fajnie bierzesz reboot.
  2. Pokazuje Ci się ikonka Siyaha oraz napisy
  3. Aby zbootować w Pierwszy rom ( ten który miałeś przed całym zabiegiem ) naciśnij na ekran albo naciśnij przycisk VOL UP,lub jak ja robiłem-nic nie dotykaj
  4. Aby zbootować w Drugi rom ( ten który sflashowałeś )naciśnij VOL DOWN lub Przycisk HOME

5) Jak usunąć rom i jego pozostałości?

Użyj "Remove 2nd ROM" w opcjach Dual Boota w CWM.

6)Jeśli sformatuję swoją wew. kartę pamięci mój rom pójdzie w *izdu ( jak to Siara mówił :-))?

Tak ponieważ sformatujesz dysk na którym jest /data i /cache twojego drugiego

7) czy mogę zrobić dual boot romów GB i ICS ?

NIE! A czemu ? Siyah w obecnym stanie z dualbootem jest kernelem ICS/JB

Teraz trochę o funkcjach w CWM:

• View current status - Ta opcja pokazuje statystyki DualBoota
  • Clone 1st ROM to 2nd ROM - Ta opcja skopiuje teraźniejszzy rom i wsadzi go na drugie miejsce(około 7-20 minut )
  • Clone 2nd ROM to 1st ROM - Ta opcja robi to samo co ta wyżej tylko na odwrót .
  • Swap 1st ROM with 2nd ROM - Ta opcja zamienia romy miejscamy( 1=2 i 2=1)
  • Swap 2nd ROM with 1st ROM -To samo co wyżej tylko na odwrót
  • Remove 2nd ROM - Usuwa wszystko co związane z 2 romem włączając go samego.
  • Install 2nd ROM from Internal SD card - Sflashuje drugi rom z wew. pamięci fona.
  • Install 2nd ROM from External SD card - Sflashuje drugi rom z zew. pamięci fona.
  • Wipe 2nd ROM data/cache - Użyte za pierwszy razem przygotowuje wew. pamięć na nowy rom przy czym robi data.img i cache.img.
  • Wipe 2nd ROM dalvik-cache - Robi dalvik-cache drugiego romu
  • Fix 2nd ROM permissions - robi fix permissions drugiego romu

Czyny:

1. Sflashuj sobie najnowszy Siyah kernel
  2. Po reboocie umieść swój "wybrany" rom na wew. ub zew. pamięci fona.
  3. Reboot recovery
  4. Przejdź do zakładki DualBoot Options
  5. Wybierz Wipe 2nd ROM data/cache
  6. Po tym wybierz Install 2nd ROM from Internal SD card lub Install 2nd ROM from External SD card zależnie od tego gdzie jest twój rom
  7. Poczekaj kilka minut
  8. Reboot i wybierz swój rom przy screenie z napisami.

Z racji iż partycje systemowe są zawalone polecam te "lżejsze romy",z racji tego mam już tylko jeden romik :(.Testowane na tych romach:

Edytowane przez Limmon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety linki podane nie działają.

A czy faktycznie tan duo działa na 4.1.2? Ktoś miał lub ma?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z powodu partycji preload niestety, trzeba modyfikować pewne skrypty co z tego co mi się zdaje jest czasochłonne, dlatego jeśli chcesz zdualbootować jakiś rom to musisz na xda znaleźć odpowiednią wersję ( jeśli wszystko pójdzie ok to "ktoś" się tym zajmie :) i powstawia na forum )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej, ale przynajmniej jest odpowiedź, a wam najwyraźniej trudno było się zainteresować :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta