Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Radek

[Q][FLASH][N7100] Dyskusja , pytania i problemy dot. flashowania N7100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie zapraszam do rozwiązywania problemów , pytań , wątpliwości dotyczących flashowania Note 2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam za spamowanie, ale tą wiadomość umieściłem w innym dziale, a dopiero teraz zauważyłem ten dział...Rozumiem, że "Romy Open" to oryginalne Romy od Samsunga niebrandowane, tyle że wydane w różnych krajach? i robiąc Flasha telefonu, który ROM najlepiej wziąć, tak aby potem otrzymywać normalnie poprzez download aktualizacje od Samsunga? a chcę zflashować aby pozbyć się oprogramowania brandowanego...już kiedyś starego LG flashowałem z powodzeniem, więc powinno być ok :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałeś odpowiedź w innym temacie więc nie bardzo łapie po co tu też piszesz...co do wyboru romu, to musisz sam wybrać gdyż 10 romów, 10 opinii polecających własnie ten :jupi2: a z flashowaniem nie powinieneś mieć żadnego problemu bo jest na forum dokładna instrukcja jak to robimy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
[ATTACH=CONFIG]18780[/ATTACH]

Coś zepsułem czy czegoś nie zrobiłem jak należy???:)

Koluniu....nikt kto korzysta z mózgu, nie aktualizuje fona przez Kies, nie wszystkie romy są tak aktualizowane więc wszystko OK zrobiłeś i nie stresuj się, masz Odina wiec zawsze wrzucisz najnowszą wersje :music: nie czekając aż Samsung umieści ją w Kies.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to że w nawiasie przy romie mam pls a rom jest open jak mogę zmienić. Przepraszam że tak się pytam ale no wiesz chcę zacząć używać mózgu. Pewnie chodzi o reset. Jak to zrobić na note 2. ;)

- - - Updated - - -

I jeszcze jedno jeżeli reset to czym robicie backupu. Tak żeby było jak najmniej roboty smsy, kontakty, aplikacje, dzwonki ??? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Zalezy jaki rom wgrasz koluniu... jak oficjalny (brand lub open) to nie. Jak customa to tak. Ale co to za problem uzyc apki TriangleAway?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A to że w nawiasie przy romie mam pls a rom jest open jak mogę zmienić. Przepraszam że tak się pytam ale no wiesz chcę zacząć używać mózgu. Pewnie chodzi o reset. Jak to zrobić na note 2. ;)

- - - Updated - - -

I jeszcze jedno jeżeli reset to czym robicie backupu. Tak żeby było jak najmniej roboty smsy, kontakty, aplikacje, dzwonki ??? ;)

Reset możesz zrobić poprzez ustawienie fabryczne lub z poziomu recovery wipe data i wipe cache.

Do backupu najczęściej używany jest Titanium backup lub Mybackup Pro.

- - - Updated - - -

Jeśli zflashuje się note 2 to traci się gwarancję :/ ?

Zawsze możesz wgrać przed serwisem, rom oryginalny i masz nadal gwarancję więc nie panikuj i zacznij się bawić fonem :soviet:

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

czy do wgrania romu trzyplikowego N7100XXALJ1_N7100OXXALJ1_XEO.zip potrzebny jest plik mx.pit sygnowany pod Note 2??

Widziałem taki plik przy flashu Galaxy S III.

Instrukcja jest "pod ROM" jednoplikowy więc stąd pytanie.

Pozdr,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam,

czy do wgrania romu trzyplikowego N7100XXALJ1_N7100OXXALJ1_XEO.zip potrzebny jest plik mx.pit sygnowany pod Note 2??

Widziałem taki plik przy flashu Galaxy S III.

Instrukcja jest "pod ROM" jednoplikowy więc stąd pytanie.

Pozdr,

Nie ma jeszcze kolego trzyplikowca na N2 ,leć bez pita bo to dla bardziej wtajemniczonych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam wersję Live Demo z zablokowaną obsługą sieci, a na xda wyczytałem, że wgranie romu jednoplikowego, który nie dogrywa modemu nic nie daje.

Ale spróbuję wg Twojej instrukcji i zobaczę jak będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mam wersję Live Demo z zablokowaną obsługą sieci, a na xda wyczytałem, że wgranie romu jednoplikowego, który nie dogrywa modemu nic nie daje.

Ale spróbuję wg Twojej instrukcji i zobaczę jak będzie.

Koluniu wrzuć sam modem odinem ,tak jak na screenie poniżej, modem masz w załączniku -pobierz i rozpakuj jeden raz.

post-6374-14005015348352_thumb.png

modem.rar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Warto również dodać, że takie opcje testowaliśmy na tabie i wszystko ładnie chulało, zasada ta sama ale czy zadziała z Twoją dziwną wersją, tego Ci nie możemy zagwarantować, możesz jedynie przetestować tą opcję i napisać czy się udało.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wgranie samego modemu nie pomogło :( Nadal nie widzi karty sim.

Jeśli wgrałes rom i nic, dograłeś modem i nic, to całkiem możliwe że ta wersja nie posiada modemu GSM czyli sieć tylko WiFi ale to tylko moje zdanie, nadal nie znamy faktów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Wersja LiveDemo to sprzet uzywany na wystawkach Samsunga. Celowo okrojony z mozliwosci dzwonienia. Dobrze bybyło gdybyś sprawdzi co iczy w ogole masz w katalogu /efsbo jak dla mnie zachowuje Ci się tak samo jak przy walniętym EFS właśnie... Masz nadany IMEI w ogóle?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wersja LiveDemo to sprzet uzywany na wystawkach Samsunga. Celowo okrojony z mozliwosci dzwonienia. Dobrze bybyło gdybyś sprawdzi co iczy w ogole masz w katalogu /efsbo jak dla mnie zachowuje Ci się tak samo jak przy walniętym EFS właśnie...
Masz nadany IMEI w ogóle?

Jest to sprzęt demowy Samsunga. Chciałem go potestować przed zakupem normalnego Note 2.

Sprzęt ten nie ma IMEI tylko SN. Co masz na myśli pisząc "katalog/efsbo"??

Wejście na kartę sim jest stąd nasuwa mi się wniosek, że i modem fizycznie być powinien, tyle, że jakoś zablokowany.

- - - Updated - - -

Jeśli wgrałes rom i nic, dograłeś modem i nic, to całkiem możliwe że ta wersja nie posiada modemu GSM czyli sieć tylko WiFi ale to tylko moje zdanie, nadal nie znamy faktów.

Przy próbie wgrania ROMU pojawia mi się info" parametr niepoprawny" i nic się dalej w ODIN-ie nie dzieje.

Czekałem jakieś 30 min, ale nic nie ruszyło.

Stanęło na sprawdzaniu pliku md5 i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koluniu..poprawiłem za Ciebie posta kolejny raz ale... i ostatni... poszukaj romu z końcówka .tar pod Odina bez md5.tar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Sorry gdzies mk spacja uciekła - chodzi o katalog /efs w systemie. Tam są zapisane wszelkie informacje odpowiadają za identyfikację telefonu przez sieć. Jeśli nie masz IMEI ani na baterii, ani na pudle to bez tego nie podzwonisz. Nie da się bez IMEI... Skoro masz ją jedynie do testów to posprawdzaj wsio inne i kup normalną Notkę...

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie,

Jako, że po oficjalnym updacie do 4.1.2 mój notek zaczął świrować (ostatnio resetuje się bądź zawiesza kilka razy dziennie) postanowiłem, zgodnie z zaleceniami na forach, wgrać ponownie firmware. Wybrałem najnowszy dla PL (N7100XXDMC3_N7100OXXDMC2_XEO) i przeprowadziłem operację zgodnie z opisem w tym dziale. Wszystko przebiegało tak jak w opisie ale zdziwiło mnie, że po ponownym uruchomieniu telefonu mam wszystkie ustawienia i aplikacje zainstalowane, jak przed flashowaniem. Czy to normalne? Bo spodziewałem się zupełnego czyściocha.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witajcie,

Jako, że po oficjalnym updacie do 4.1.2 mój notek zaczął świrować (ostatnio resetuje się bądź zawiesza kilka razy dziennie) postanowiłem, zgodnie z zaleceniami na forach, wgrać ponownie firmware. Wybrałem najnowszy dla PL (N7100XXDMC3_N7100OXXDMC2_XEO) i przeprowadziłem operację zgodnie z opisem w tym dziale. Wszystko przebiegało tak jak w opisie ale zdziwiło mnie, że po ponownym uruchomieniu telefonu mam wszystkie ustawienia i aplikacje zainstalowane, jak przed flashowaniem. Czy to normalne? Bo spodziewałem się zupełnego czyściocha.

Jeśli chcesz mieć "zupełnego czyściocha" ,wejdz w ustawienia/kopia zapasowa i zerowanie/ustawienia fabryczne. :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chodzi o to, że chcę, tylko pomyślałem, że się nie sflashował. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że to normalne i mam powtórnie sflashowany telefon. Zobaczymy, czy to zaradzi na resety. Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem przy flashowaniu mojego Note2. Wykonuje wszystko jak w instrukcji na tym forum i niestety operacja kończy się niepowodzeniem.

Poniżej zamieszczam screena z Odina oraz massage z Odina. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, czy może coś źle robie?

post-57801-14005016345652_thumb.jpg

Massage:

<ID:0/023> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> N7100XXDME6_N7100OXXDME2_N7100XXDME4_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/023> Odin v.3 engine (ID:23)..

<ID:0/023> File analysis..

<ID:0/023> SetupConnection..

<ID:0/023> Initialzation..

<ID:0/023> Get PIT for mapping..

<ID:0/023> Complete(Write) operation failed.

<ID:0/023> Added!!

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

<ID:0/023> Removed!!

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Standardowo zapytam.... :

1.Zainstalowałeś Kies lub drivery usb ?

2.Wyłączyłeś Kies przed flashem ?

3.Uruchomiłeś fona w trybie downloadingu ?

4.Masz odpalonego jakiegoś antyswirusa ?

5.Czy Kies widzi fona ?

6.Podłaczasz fona do kompa bezposrednio czy przez jakieś huby czy inne wynalaski ?

7.Zassaj Odina v.3.07, spróbuj nim ale poczytaj co napisałem wyżej.

Dalszy zestaw pytań po otrzymaniu odpowiedzi na te :money:

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta