Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Radek

[Q][FLASH][N7100] Dyskusja , pytania i problemy dot. flashowania N7100

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tylko ci co mieli bootloadera wersji MJ5 mogli przechodzic na starsze romy, ale ci co mają bootloadera EMK9 są już zmuszeni wrzucac nowsze ale nie starsze.

Jeśli wgrali ci w serwisie playa to napewno był z nowym bootloaderem i dlatego tak jak pisałem nie masz mozliwosci powrotu do starszych wersji.

Wgraj sobie ten co ci napisałem i juz. Wejść napewno ci wejdzie i sprzet bedzie działać, tylko nie kombinuj juz nic ze starszymi romami, bo to nic nie da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak zrobie,ale problem z klawiatura dalej nie bedzie rozwiazany. Nie tylko klawiatura jest "zepsuta",takze galeria i pare innych opcji..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to wgraj sobie jakiegoś customa.

Czytaj forum masz dział "romy modyfikowane", ja działam na romie modyfikowanym i jestem zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien problem, ponieważ zamierzam sprzedać swojego Samsunga Galaxy Note 2 ale przed tym chciałbym mu wgrać oficjalny soft (open) na Polskę oczywiście najnowszy czyli 4.3. Problem polega na tym, że chcąc go wgrać na obecny Rom ( Ditto Note 3.2.1 z bootloaderem EMK9) telefon nie chce tego romu przyjąć. W Odinie wyrzuca błąd. Wczoraj się trochę bałem bo telefon był unieruchomiony. Ale za pomocą Odina wgrałem jeszcze raz Philz Touch i za jego pomocą wgrałem ponownie rom Ditto Note 3.2.1. Chciałem jednak przejść na jasną stronę mocy i wgrać oryginalny oficjalny soft przed sprzedażą tego urządzenia i zresetować wszelkie liczniki. Stąd moja wielka prośba o pomoc i pytanie czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to proszę o wytłumaczenie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Próbowałem wersją 3.09. Odin widzi telefon, nawet pasek wgrywania softu na telefonie rusza i po jakimś czasie wywala błąd.

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Próbowałem wersją 3.09. Odin widzi telefon, nawet pasek wgrywania softu na telefonie rusza i po jakimś czasie wywala błąd.

Popróbuj Odinem 3.04, miałem takie jaja kilka razy no i oczywiście przed flashem romu z linku powyżej, ciachnij wipe data i wipe cache z poziomu recovery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie. Dopiero w dniu wczorajszym udało mi się rozwiązać opisywany przeze mnie problem. Rozwiązanie znalazłem w internecie na forum XDA. Telefon nie chciał przyjąć oryginalnego softu pod żadnym pozorem. Próbowałem Odina 3.04 i 3.09. Po rozpoczęciu procedury wgrywania oryginalnego androida 4.3 pojawiał się błąd. Oczywiście za każdym razem robiłem pełny wipe. Telefon przyjmował jedynie soft Ditto Note 3 wgrywany z poziomu recovery Philz Touch. Rozwiązanie znalazłem tutaj

. Pobrałem dwa pliki z punktu 2 i 4. Pierwszy to MJ5BLPatch.tar.md5 a drugi wifi patch. Pliki te wrzuciłem za pomocą Odina 3.09 do telefonu. Pojawiło mi się w telefonie stockowe recovery. Po zapodaniu tych dwóch plików telefon przyjął za pomocą Odina 3.09 oficjalny soft 4.3 XEO. Soft działa póki co płynnie i stabilnie. Może komuś się to przyda. Pozdrawiam.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

Jak najbardziej kolego, dzięki wielkie za to info i prośba gorąca... nie chciałbyś napisać dokładnego poradnika co i jak ? założyć nowy temat i bum ? będzie to dla użytkowników bardzo cenna uwaga i pewnie posłuży wielu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słuchajcie,

mój Note 2, który kupiłem dwa lata temu nie był nigdy aktualizowany i posiada oryginalny firmware w wersji 4.1.2.

W którymś momencie został tylko zrootowany.

Chyba nadszedł czas, by go w końcu zaktualizować, przeczytałem już chyba wszystkie poradniki i wiem jak to zrobić,

ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy mogę od razu przejść na najnowszą wersję 4.4.2 ściągniętą np ze strony 

w formie jednoplikowej?

Czy muszę szukać pośrednich wersji trzy-plikowych?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość,

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kolego zacznij od tego, ze na poczatek wyzeruj sobie liczniki za pomoca triangleaway zebys pozniej nie mial zadnych baboli, pozniej walnij ponownie rom 4.1.2 i full wipe z poziomu recovery. chyba bezpieczniej bedzie przejsc na 4.3 a pozniej na 4.4.2 wiec tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki,

czyli ściągnę sobie np ten 

Nie szkodzi, że jednoplikowy?

Model: 

Model name: GALAXY Note II

Country: Poland

Version: Android 4.3

Changelist: 2138564

Build date: Wed, 20 Nov 2013 10:22:31 +0000

Product Code: 

PDA: N7100XXUEMK9

CSC: N7100OXXEMK4

MODEM: N7100XXUEMJ9

i instaluje normalnie przez Odina.

Oczywiście wcześniej full wipe z poziomu Recovery.

Edytowane przez Paweł Nawrocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta