Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[TOOL][N7100] Backup/Restore EFS (IMEI)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radek

Radek

Moderator Globalny

• 2905 postów

Napisano 12 październik 2012 - 08:17

Partycja EFS:
Partycja EFS jest wewnętrzną integralną częścią systemu, zawierającą podstawowe, a zarazem niezwykle ważne informacje dotyczące identyfikacji każdego urządzenia jakimi są adres MAC karty WiFi, adres MAC Bluetooth oraz jakże istotny IMEI (nv_data.bin)
Warto zrobić kopię zapasową tego obszaru pamięci, gdyż w przypadku nieumyślnego (bądź też celowego) jej uszkodzenia IMEI telefonu zostanie uszkodzony ( najczęściej przyjmuje on wartości 00000.... bądź 123456789....) uniemożliwiając poprawne zalogowanie się do sieci GSM (innymi słowy nie będziemy w stanie dzwonić ani odbierać rozmów/smsów itp). Co więcej, autoryzowany serwis gwarancyjny, a zwłaszcza serwis Samsung Polska nie uzna takiej sytuacji i nie naprawi nam sprzętu w ramach gwarancji. Dlatego też jak głosi przysłowie "strzeżonego Pan Bóg strzeże" d;a własnego bezpieczeństwa zrób kopie partycji EFS za pomocą przedstawionego narzędzia

Opis narzędzia :

Pomagają zachować i przywrócić obraz partycji EFS
* Potrzebujesz Roota

Dla systemu Windows:

* Rozpakuj pobrane archiwum i wypakuj do utworzonego folderu np. EFS, podłączyć urządzenie w trybie debugowania USB (ustawienia / opcje programisty / debugowanie USB ) i uruchom wybrany. Bat ,naciskając dowolny klawisz na klawiaturze (w zależności od kopii zapasowej lub przywracania)
* Aby utrzymać obraz efs.img musi być w folderze z Restore_EFS.bat

Załączony plik  Restore.JPG   71,42 KB   76 Ilość pobrań

A tu macie link :

DOWNLOAD  MIRROR

Załączone pliki

• Załączony plik  Backup.JPG   72,68 KB   120 Ilość pobrań

Użytkownik EdiMar edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 18:27

• 1
<p>Samsung Galaxy S8+

#2 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 00:18

Mam pytanie. Czy można jakoś zepsuć numer IMEI czy cos w tym stylu skoro są tego typu rzeczy do robienia backup'ów??? czy normalnemu użytkownikowi który co najwyżej zrotuje telefon wgra nowy rom i ewentualnie zmieni kernel i recovery to nie grozi?? Z góry dzięki za wytłumaczenie ;]

Użytkownik Bajtuss edytował ten post 26 październik 2012 - 00:33

• 0

#3 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 26 październik 2012 - 07:21

Właśnie czasem podczas operacji ktore opisałeś można to popsuć, ale tak to jest jak niektorzy nie czytają instrukcji z forum :-) mieliśmy niedawno na forum ten problem z Galaxy S3, niestety kolunio nie zrobił backupu EFS.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#4 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 07:25

Czyli zanim zacznę się bawić w takie rzeczy lepiej jest zrobić backup? Jeszcze czekam na swojego Note II powinien dziś przyjść i tak zaczynam właśnie czytać to co jest dostępne ;] Odpukać jeszcze nigdy fona nie uwaliłem to teraz dla spokoju zrobię sobie backup ;] Tak czy siak dzięki za info bo nie wiedziałem o czym takim :D
  • 0

#5 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 26 październik 2012 - 07:43

Wiesz... Generalnie nic nie trzeba robic, ale po co pózniej oddawac do serwisu. Sam nigdy nie robiłem backupu EFS mimo skakania po wszelkich możliwych ROMach. Ostatnio jednak zmieniłem zdanie. Zawsze to trochę bezpieczniej :-)

• 0

#6 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 08:04

No ja właśnie też nigdy nie robiłem backupu EFS. Bo nawet o tym nie wiedziałem dopiero jak ten temat zobaczyłem to się zainteresowałem tym bo jak parę razy dawałem do serwisu już samsunga to nic nie mówili nawet że custom romy były wgrywane. Ale z tym imei to teraz zrobię na pewno :D Tym bardziej że tak jak piszesz że już ktoś miał problem z tego powodu z SIII a Note II to takie większe SIII to dla spokoju się zrobi taki backup ;] Na aktualnym S+ o niczym takim nie słyszałem a trochę wgrywania rożnych modyfikacji i romów było ;]
  • 0

#7 grzesiek_bu

grzesiek_bu

Administrator honorowy i dożywotni

• 3449 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:04

Kolego, jeśli zamierzasz zrootować fona, wgrywać modyfikacje, custom romy to jedną z podstawowych czynności po wykonaniu roota jest wykonanie kopii pliku EFS i to niezależnie od modelu telefonu ;]
  • 1

#8 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:12

Kolego, jeśli zamierzasz zrootować fona, wgrywać modyfikacje, custom romy to jedną z podstawowych czynności po wykonaniu roota jest wykonanie kopii pliku EFS i to niezależnie od modelu telefonu ;]

Pierwszy raz o tym słyszę właśnie :D nie spotkałem się z czymś takim wcześniej. Tak że tym bardziej dzięki za informacje o tym ;] Więc pierwsze co będzie to recovery + root i potem backup jeśli dobrze czytam poradniki :P
  • 0

#9 grzesiek_bu

grzesiek_bu

Administrator honorowy i dożywotni

• 3449 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:26

Pojawienie się braku IMEI nie jest przypadkiem odosobnionym przy wgrywaniu customów lub modów a ingerencja w IMEI podpada pod paragrafy więc kopia EFS to podstawa :soviet:.
  • 0

#10 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:33

Czyli IMEI może całkiem zniknąć? Nigdy mi nie przyszło do głowy sprawdzanie tego nawet przed oddaniem telefonu na serwis itp. Aż teraz na S+ sprawdziłem ale jest ok :P. Więc ciekawe to jest i od dziś na pewno będę miał backup dla bezpieczeństwa :D Taki temat powinien być przypięty na głównej stronie tzn po wejściu na dany model, bo trafiłem tutaj właśnie jak czytałem poradniki o tym modelu po kolei i mnie to zaszokowało nie mało :P.
  • 0

#11 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 26 październik 2012 - 10:13

A no może... Nie jest to nagminne, ale czasem sie komuś trafi jak to napisał Grzesiek. Chociaż z tego co zauważyłem najczęściej jest tak na jakichś pseudoROMach albo jak ktoś NIE CZYTA ZE ZROZUMIENIEM instrukcji. Jakoś nikt nie zgłaszał takiego problemu w przypadku romu Punishera, moonROMu, broodROMu czy Mech'a.
Ps. Liczę na wyczerpujący test/recenzję Note2 jak już dostaniesz i pobawisz się trochę :-)

• 0

#12 Bajtuss

Bajtuss

Junior Member

• 13 postów

Napisano 26 październik 2012 - 12:06

No mi się właśnie nie zdarzyło nic takiego a instalowałem wszystkie romy które teraz wymieniłeś ale ostatecznie na S+ dalej mam moonROMa :D Ale ja raczej zawsze staram sie robic wszystko jak jest w opisie instalacji danego romu i nie miałem nigdy problemu tego typu że znika IMEI. Z tym czytaniem to masz racje przed wczoraj tłumaczyłem jednemu "koledze" jak zrobić żeby mu O2 wykrywało w octansie 4x się rozpisałem bo sobie nie umiał poradzić, a nie czytał dokładnie i instalował sterowniki do modemu samsunga który działa po wyłączeniu O2 dopiero a on na włączonym dopiero po dwóch dniach zorientował się że nie robi w 100% tak jak pisze ;] Note już dotarł koło 11 więc jak dotrę do domu i obejrzę to coś o nim naskrobie ;]
  • 0

#13 parrotlarch

parrotlarch

Senior Member

• 677 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:11

Chciałem tylko poinformować, bo dopiero sam się doczytałem, że najnowsza wersja TWRP (2.3.2.3) robi nam backup efs. Tak więc wszystko w jednym miejscu :music:
  • 0

#14 parrotlarch

parrotlarch

Senior Member

• 677 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:55

Właśnie przed chwilą ubrudziłem majty, bo najpierw nie chciał mi się odczytać z płyty mój efs.img, a potem odmówiły posłuszeństwa wszelkie narzędzia do przywrócenia efs. Udało mi się to zrobić ręcznie. Sprowadza się do do dwóch na krzyż komend w terminalu. Trzeba oczywiście mieć efs.img. Podaję link do wątku na xda: EFS Backup from device (without PC) - xda-developers

Polecenie dd w linuksie służy do robienia surowych kopii konkretnego katalogu (tak np można zrobić obraz płyty w wrzuconej do napędu, bo w linuksie wszystko jest katalogiem, również napędy). Coś a'la kopiuj-wklej.
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych