Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
basu1

[INFO][I9001]Który rom waszym zdaniem najlepszy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Szukałem podobnego wątku na forum i nie znalazlem wiec Prosilbym was o komentarze a nawet zapraszam do dyskusji.POszukuję najlepszego (waszym zdaniem) OPEN ROMU na SGS+'a.Najlepszego pod względem wydajności,płynności działania i oczywiście zuzycia baterii.Może ktos zaproponuje jakis dobry ROMIK MODYFIKOWANY...cos dzieki czemu nasz telefon nabierze innego charakteru;)

Teraz posiadam Cyanogenmoda 9 i jestem zadowolony jedynie bateria szybko znika.Ale chetni sprobuje czegos innego.POzdrawiam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej większość osób powie Ci to samo, czyli że najlepszy jak do tej pory open rom to KQ1. Romów modyfikowanych jest mnóstwo, ale jeżeli chcesz płynnego, wydajnego i oszczędnego dla baterii, to na pewno nie żaden ICS. Jest mnóstwo świetnych i szybkich romow opartych na GB. Zanim zacząłem robić sobie rom pod siebie, to dla mnie najfajniejszy był Simplistic Plus F2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

parrotlarch przez kurtuazję nie polecił swojego Mecha (dużo osób chwali) a ja do tego dorzucę dwa obowiązkowe romy do sprawdzenia:

1. Gigabread+

2. GingerRevange

Samemu można sprawdzić co będzie najlepsze.

Ale ja zacząłbym od oryginalnego.

Potem zrootować i zamrozić niepotrzebne aplikacje.

Jak będzie mało to można pobawić się kernelami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Parrotlarch nie polecil wiec ja to zrobie - Mech i tyle! Najszybszy i najstabilniejszy z dostepnych. Czeste aktualizacje i pelna pomoc non stop :)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
parrotlarch przez kurtuazję nie polecił swojego Mecha

Jak to nie polecił?!

Zanim zacząłem robić sobie rom pod siebie, to dla mnie najfajniejszy był (...)

Przecież wyraźnie daje do zrozumienia, że obecny ROM jest najfajniejszy, a poprzednio był nim (...)

Według mnie, każde uzasadnienie tezy że jakiś ROM jest najlepszy, wymagałoby uzasadnienia oraz czym jest pojęcie najlepszy.

Dla mnie najlepszy ROM to ten, który jest bezpieczny, czyli każdy od producenta smartfonu i bez wgrania jakiejkolwiek aplikacji. :wink:

Spośród tych, które pojawiły się na moim własnym SGS+ na pierwszym miejscu stawiam na

I9001BOKQ4_I9001BOKQ3_I9001DTMKQ3 ponieważ zawiera wszystko to, co chciał zawrzeć producent na wymagającym rynku niemieckim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Prawda jest też taka, że każdemu podchodzi zupełnie inny ROM. Co do zdania, że najlepszy rom to bezpieczny, dostarczony przez producenta - trudno się nie zgodzić. Dlatego też dopóki nie ma (a pewnie i nie będzie) oficjalnego Androida 4.x - wszelkie romy GB beda lepszym rozwiazaniem niż customowe Porty. Dotyczy to Stocków jak i opattych na nich Customów. Wydaje mi się że każdy powinien sprawdzić sam, co mu najbardziej odpowiada. Dla mnie Mech jest teraz najstabilniejszy i odpowiednio odchudzony już na starcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ROM I9001BOKQ4_I9001BOKQ3_I9001DTMKQ3 będzie działał w sieci Plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz mnóstwo fajnych custom romów. Nikt nie dopisał jeszcze MoonRoma. Nie wiem, czy jest sens ładować się w brandowany rom zapchany toną śmieci...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rom jak rom ale nikt nie pisze ze rownie ważny jest kernel. On ma wpływ na lagowanie, płynność i baterię w pierwszej kolejności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napewno romy 4.x.x nie dadza takiej plynnosci co na 2.x.x poniewaz same z siebie zabieraja wiecej zasobow. Najpierw wybierz rom potem poszukaj do niego kernela poniewaz to jest para i nie kazdy z kazdym dobrze zyje. Najwazniejsze zeby mial mozliwosc zmiany zarzadzcy oraz OC. Dodatkowo mozna dorzucic dopalacz do grafiki ale tu tez uwaga bo nie kazdy kernel toleruje takowe. Wiem ze ogolnikowo pisze ale co do szczegółów to musisz sam po próbować. Jak poczytasz to zobaczysz ze na tym samym modelu telefonu ale u różnych osób różne softy sie sprawdzają. Czytaj i proboj. Ja uwazam ze jezeli chodzi o plynnosc i funkcjonalnosc to AOKP, co do gier to nie wiem bo gram malo i naogol w jakies defensy wiec nie potrzebuje duzo. A i jeszcze wazna rada. Aplikacje malo uzywane przenos na karte pamieci bo one tez smieca.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
a jaki rom i kernel jest najlepszy do grania??

ja mam jeszcze rom o nazwie Mech mam karte 32gb mam takie gry jak N.O.V.A. 2 NWSMW ,Let's Golf, PES 2012 , Sherk Kart, GTA VC , Metal Slug, Shadow Gun, Wild Blood, Hero Of Sparta, NBA JAM, MC2 , MC3 , MC4 ,Lara Croft and Guardian of Light ,Real Racing 2 , Where's my water?, nie licze już darmowych gierek z marketu , emulator do gier z psx i gry takie jak Tony Hawk , Crash czy Tekken wszystko działa płynnie ( real racing 3 się czasem tnie ) oczywiście przed graniem czyszczę pamięć .Sama karta jest klasy 10 więc napewno jest szybka używam jej jako pamięci USB ( mam na niej 5gb wolnego obszaru) narazie ten romik mi odpowiada przedtem miałem Moon-a ale przelałameł się i przeszłem na Mech-a .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie najlepszymi romami na GB są "MoonRom v.4.2" z kernelem "skyhigh 1.4" , oraz na JB. "

.v.2.7" z kernelem "K^Kernel 3.0" z 390 mb pamięci (dokładnie nie wiem ,która to wersja z małym apetytem na baterię) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam od kliku dni LiquidSmooth-JB-v2.6-NIGHTLY (3.4.47-PhenomKernel_v4.02) i na prawde daje rade.Stabilny,szybki nie restartuje fona.Tylko pulsująca dioda cos nie dziala ale ogolnie fajny.Wgrałem jeszcze nakladke z Samsunga Galaxy S4 i wyglada miodzio:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie bezapelacyjnie CrystalBean na kernelu K^Kernel 3.4.51 - bateria porównywalna z romami GB !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ale w naszych s+ nie ma diody żadnej dlatego nie pulsuje :D

Na którymś ROMie po włączeniu pulsującej diody, mrygała (pulsowała) dioda podświetlenia przycisku dotykowego pod ekranem (chyba ta od 'menu' - ta po lewej). :)

Nie pamiętam który to był ROM czy 4.1.x czy 4.2.x, ale na pewno działało :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hejo. Działa to na CM10.1 ADCTeam swoją drogą przynajmniej dla mnie b. fajny romik. Fakt, że wciąga troszkę więcej RAMu i do tego bateria wydaje się troszkę mniej trzymać, ale to może wina już tych 2 lat. Poza tym płynnie i szybko w porównaniu do brandu Orange.

Generalnie polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Witam. Wiem że od założenia tematu, ubyło trochę czasu, ale przybyło trochę romów!  Zatem wracając do głównego tematu, na dzień dzisiejszy polecam wam:
2.x.x
SimplisticPlusF2(2.3.6)
4.x.x
SlimCM-R12+K^Kernel 390MB OC_UV(4.4.4) _-Bezkonkurencyjny-_
TouchWizRom+K^Kernel 370MB OC_UV(4.1.2)

5.x.x

Ressurection Remix+lp-5.1 minimal_gapps(5.1)

Edytowane przez Kwietniu (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SimpliscticPlus ? a jest tu taki na forum ? he pooglądam.Zobacz sobie Mecha.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up
Faktycznie, sorki za błąd.
Co do Mecha, miałem wersję v3, ale u mnie NIEMIŁOSIERNIE mulił. To był mój pierwszy ROM jaki wgrałem, bo kumpel mi go polecił, mówił że u niego też bardzo dobrze hula, aż się zdziwił jak mu pokazałem jak chodzi u mnie. Wszystko dobrze zrobiłem bo inne ROM'y nie muliły w ogóle (np Simplistic), a pobranie MECH'a jeszcze raz oraz reinstall z nowo pobraną wersją też nic nie pomógł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest taki na forum jednak SimpliscticPlus, a co do mecha to nie wiem czemu ci tak mulił, u mnie chodzi elegancko, wina fona pewnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Testowałem Mecha V3 ostatnio, nawet ładnie chodził, ale miałem problem z ładowaniem, tel po jakimś czasie wykrywał że jest podłączony pod kompa, i wyłączał kartę, i się nie ładował. Obecnie wróciłem na SlimCM R12, Polecam ! :v Edytowałem ostatni post.

Edytowane przez Kwietniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta