Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
parrotlarch

[ROM][I9001] Mech1 v3.0 (17.11.2012)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam chętnych do korzystania z nowej wersji romu - 3.0.

Opis zmian:

Wersja 3.0 posiada wszelkie dotychczas wprowadzone zmiany i dodatkowo wnosi modyfikacje podane poniżej:

- Precision timer zastąpiony Alarm Clock Awaken Free

- w wersji ICS launcher zmieniony na Holo

- w wersji ICS zmieniona domyślna tapeta

- w wersji ICS klawiatura samsunga zastąpiona klawiaturą ICS

- w wersji ICS dodano analog clock widget

- zaktualizowano Quickpic,

- zaktualizowano Sklep play

- zaktualizowano blokowanie reklam

- przyspieszenie wysyłania sms (w razie niepowodzenia wyslania kolejna próba nastąpi po 2 sek zamiast po 5)

- Wyłączone wysyłanie informacji o przesłanych danych (sending of usage data)

- przywrócono network location

- dodano animację startową (autorstwa trybita)

Download:

MECH1 v3.0 [

] []

jest to wersja z kernelem Vitality 26.10, klasycznym wyglądem Androida Gingerbread (jedynie zmieniony pasek statusu), Lockscreenem typu glass, Extended power menu, poziomą procentową ikoną baterii.

MECH1 v3.0-ICS [

] []

jest to wersja z kernelem Vitality 26.10, motywem imitującym wygląd androida Ice Cream Sandwitch, Lockscreenem typu Aosp, Extended power menu, procentową ikoną baterii.

Opis instalacji przez twrp (testowałem tylko przez twrp, które zdecydowanie polecam, rom, jak i dodatki do niego współpracują z najnowszą wersją 2.3.1.1):

1. Robimy w twrp wipe:

- dalvik-cache

- factory reset

- system

- wipe internal storage (wyczyszczenie wewnętrznej pamięci, zewnętrzna pozostaje nietknięta) - nie robimy tego oczywiście, jeżeli nie mamy zewnętrznej karty pamięci.

2. Flashujemy rom.

3. Reboot.

Ja osobiście używam ustawień procesora ondemand/vr, ale najlepiej niech każdy indywidualnie dopasuje sobie te ustawienia. Na romie powinno działać to co na stockowym romie, jak również BroodRom Configurator. Nie daję jednak żadnej gwarancji (Linux comes with absolutely no warranty mówi podczas startu mój laptop). Nie ponoszę odpowiedzialności za efekt uceglenia, gwarancję macie tylko na oryginalne oprogramowanie.

Jak zwykle największe dzięki należą się za wkład kolegi trybita.

Podziękowania za wszelką pomoc przy powstaniu tej wersji również dla kolegów:

- michas1976

- michaelred

- peterpan

- marekolo1966

Jeżeli o kimś zapomniałem, to przepraszam (skleroza) - nie bijcie i przypomnijcie się na PW.

Edytowane przez parrotlarch (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

No no no, wracam do domu i dosylam klatki pod ICS :)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawa i ukłony! A na wersję ICS jest jakaś szansa dzisiaj? Bo jeśli nie, to nie wytrzymam i wgram to, co już jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie roota, bo teraz musi działać, a wersję ICS pewnie jeszcze dzisiaj wrzucę (drobne pierdoły mam do sprawdzenia).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Byłbym wdzięczny za sprawdzenie roota, bo teraz musi działać, a wersję ICS pewnie jeszcze dzisiaj wrzucę (drobne pierdoły mam do sprawdzenia).

To wgram jak się oderwę od garów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to jutro wrzucam ICS. Super robota.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Byłbym wdzięczny za sprawdzenie roota, bo teraz musi działać

Na świeżej instalacji działa jak trzeba. Na beta 10 wywalił mi się wprawdzie po dobie używania, ale mam nadzieję, że to się nie powtórzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość marekolo1966

Jest na tę chwilę taki urodzaj,że nie wiem co testować najpierw.Oczywiście nowy Mech pobrany i już siedzi w karcie SD ale przynajmniej kilka godzin muszę potestować najnowszy CM10 z działającym aparatem chociaż na kernelu 2.6.35.14 ale dobre i to zwłaszcza , że prace nadal trwają . Ukłony za nowy produkt dla kucharza romu MECH.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Root nadal nie chce się wywalić, sprawdzam co jakiś czas.

PS: obecność wersji ICS sprawdzam co 10 minut. ;)

Edytowane przez peterpan
ważny! (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Root działa pięknie. Całość wspaniale. Co 5 min sprawdzam obecność wersji ICS. Dawaj kucharzu jakieś info bo już 5 browca piję. Po 8 nie będę w stanie flashować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, wrzucam w ogólnej dyskusji. I to taką z wczoraj. Można testować.

Edit:

Właśnie wyszła aktualizacja Nemusa. Teraz Nemus jest kompatybilny z JB 4.2, ale żadnych poważnych zmian, więc nie musicie aktualizować. Mówię to, bo po aktualizacji zmieni wam się ikonka aplikacji na domyślną (czytaj: brzydką) ikonę Nemusa. Podmienię ją w kolejnej wersji romu oczywiście.

Edytowane przez parrotlarch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Holo też mi się dzisiaj aktualizowało, o ile dobrze pamiętam. OK, to zasysam tę dwunastą betę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko holo nie modyfikowałem, można śmiało aktualizować. A zanim wyjdzie finalne 3.0 ICS to dodam najnowszego holo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK, Niniejszym wgrałem betę.

Gdyby Murphy pytał już może się pojawić wersja stabilna ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macieju, to jest najstabilniejsza beta jaką widziałem. :o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest fajniutki i ładnie działa.

Za każdym razie denerwuje mnie ustawianie wszystkich sieci bezprzewodowych. Pewnie da się to jakoś zbackupować, ale jeszcze do tego nie doszedłem.

Dobrze mi doradziłeś... i pomyśleć, że to głównie przez to, że telefon nie chciał działać, gdy dzwoniła żona :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wgrałem rom i niestety mam spore problemy. Co chwila zwiechy, telefon się wyłącza, bądź nie reaguje na dotyk. Nie mogę wejść w wiadomości (wymuś zamknięcie). Z niektórymi aplikacjami jest tak samo.

Ktoś miał taki problem?

Wcześniejsza wersja mecha chodziła w miare dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A zrobiłeś wszystko jak w opisie, z czyszczeniem karty SD włącznie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Wgraj Odinem rom trzyplikowy lub Open KQ1, poczyść cały telefon w TWRP i musi grać. Mech1 to jeden z niewielu ROMów, które działają bezproblemowo, a sam autor nie toleruje jakichkolwiek niedociągnięć. Każda wersja jest gruntownie sprawdzana przez kilka osób, żeby wykluczyć jakiekolwiek usterki. Sam używam Mech'a już długo, a jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o szybkość i stabilność działania. Fakt, że nie zmieniam ROMu na inny mówi sam za siebie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam inne recovery. Spróbuje wgrać przez ten twrp i dam znać, czy coś się zmieniło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem podobną sytuację, wszystko szalało, wymuś zamknięcie wywalało jednocześnie kilkanaście apek. Factory reset z poziomu recovery rozwiązał problemy. Uprzedzając pytanie, nie usunęło mi to zawartości internal sd. Innej nie posiadam

Wysłane z mojego WC za pomocą spłuczki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i telefon chodzi jak żyleta.:P

Mam tylko problem ze złapaniem fix gpsa. To samo było we wczesniejszym mechu. Po prostu nie znajduje satelit.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz przy pierwszym łapaniu pozycji włączony net? Bo to pomaga.

Jak nie pomoże to odhashuj (np root explorerem) polską lokalizację w pliku /system/etc/gps.conf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam podobny problem mam ze zlapaniem fixa i prosilbym o dokladny opis co mam zrobic w tym pliku /system/etc/gps.conf

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

No ej... czytaj ze zrozumieniem. Post nad soba masz wsio napisane. # to jest hash. Odhashowac to znaczy usunac ten znaczek przed adresem polskiego serwera (poczatek pliku, adres z poczatkiem pl). Potem reboot fona i gra.

Edytowane przez trybit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta