Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[Q][I9305] Dyskusja odnośnie romów i flashowania i9305 Galaxy III LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie będziemy dyskutować o romach, rozwiązywać problemy dotyczące flashowania i jeśli takowe macie, zapraszamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, właśnie dzisiaj dostałem mojego S 3 LTE i mam parę pytań zanim zabiorę się za zmianę Romu, posiadam oprogramowanie "Wersja Modemu-I9305BVALI5, Numer wersji-JRO03C.I9305XXALI5 z 9.09.2012." Czy ktoś ma pojęcie co to za Rom? Wygląda że jest to Rom Vodafone z Niemiec, ale nie jestem pewien ponieważ nic nie wyświetla się przy uruchamianiu i nie posiada żadnych aplikacji operatora. Mam gwarancję 24 mies. podbitą przez sklep i czy znajdę w razie czego taki sam Rom, żeby go przywrócić? Widzę że kolega Radek wrzucił podobny Rom, ale czy to jest to samo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam, właśnie dzisiaj dostałem mojego S 3 LTE i mam parę pytań zanim zabiorę się za zmianę Romu, posiadam oprogramowanie "Wersja Modemu-I9305BVALI5, Numer wersji-JRO03C.I9305XXALI5 z 9.09.2012." Czy ktoś ma pojęcie co to za Rom? Wygląda że jest to Rom Vodafone z Niemiec, ale nie jestem pewien ponieważ nic nie wyświetla się przy uruchamianiu i nie posiada żadnych aplikacji operatora. Mam gwarancję 24 mies. podbitą przez sklep i czy znajdę w razie czego taki sam Rom, żeby go przywrócić? Widzę że kolega Radek wrzucił podobny Rom, ale czy to jest to samo?

Tu masz rom o którym mówisz , Vodafone Germany :

Gwarancję masz Niemiecką czy polską ? Pewnie jak wgrasz normalny rom open czyli oficjalny Samsunga też wszędzie uznają gwarancję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gwarancję mam Polską, ale na razie nie ma chyba typowo polskich romów, nie licząc brandowanych, dzisiaj i jutro jeszcze pobawię się tym ale w weekend wrzucę na próbę ten

, w razie czego wrócę na ten od Ciebie. Dzięki za szybką odpowiedź, miałem wcześniej Galaxy I i tamtego ciężko było uwalić, a tutaj na początku trochę się boję, ale do odważnych świat należy. Dam znać jak chodzi na nowym romie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gwarancję mam Polską, ale na razie nie ma chyba typowo polskich romów, nie licząc brandowanych, dzisiaj i jutro jeszcze pobawię się tym ale w weekend wrzucę na próbę ten , w razie czego wrócę na ten od Ciebie. Dzięki za szybką odpowiedź, miałem wcześniej Galaxy I i tamtego ciężko było uwalić, a tutaj na początku trochę się boję, ale do odważnych świat należy. Dam znać jak chodzi na nowym romie.

OK czekam na info ale pamiętaj , że Samsung znów robi nam pod górkę i w najnowszych romach jest problem z TringleAway czyli wyzerowaniem flashowań i inne jaja typu , że romy mają zablokowany bootloader i nie wgrasz nic innego niż oficjalny jednoplikowy rom, nie wiem czy w przypadku tego modelu też ale na SGS3 , tabach już jest ta Samsungowa zasadzka. Pewnie za jakiś czas i to XDA ominie jak to było w tabie P1000.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie, jak mówiłem wgrałem na próbę oficjalny romik Samsunga 4.1.2. I9305XXBLL3 wrzucony przez Radka (wielkie dzięki), dodano w nim obsługę kilku okien jednocześnie naprawdę niezły bajer, wszystko chodzi płynnie bez przycięć np. jednoczesne odtwarzanie filmu i przeglądanie poczty, czy też internetu. Widziałem to kiedyś na Note II. Nie wiem czy na zwykłym S 3 też to działa, bo gdzieś czytałem że może mu brakować ramu. Poradnik zrobiony perfekt, nie było żadnych problemów z instalacją, teraz sprawdzę czy da się wrzucić jakiś modowany rom, czy nie ma jakiś blokad. O efekcie dam znać.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam ponownie, jak mówiłem wgrałem na próbę oficjalny romik Samsunga 4.1.2. I9305XXBLL3 wrzucony przez Radka (wielkie dzięki), dodano w nim obsługę kilku okien jednocześnie naprawdę niezły bajer, wszystko chodzi płynnie bez przycięć np. jednoczesne odtwarzanie filmu i przeglądanie poczty, czy też internetu. Widziałem to kiedyś na Note II. Nie wiem czy na zwykłym S 3 też to działa, bo gdzieś czytałem że może mu brakować ramu. Poradnik zrobiony perfekt, nie było żadnych problemów z instalacją, teraz sprawdzę czy da się wrzucić jakiś modowany rom, czy nie ma jakiś blokad. O efekcie dam znać.

Dzieki wielkie za pomoc , info i przetestowanie poradnika, plusik poleciał.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
OK czekam na info ale pamiętaj , że Samsung znów robi nam pod górkę i w najnowszych romach jest problem z TringleAway czyli wyzerowaniem flashowań i inne jaja typu , że romy mają zablokowany bootloader i nie wgrasz nic innego niż oficjalny jednoplikowy rom, nie wiem czy w przypadku tego modelu też ale na SGS3 , tabach już jest ta Samsungowa zasadzka. Pewnie za jakiś czas i to XDA ominie jak to było w tabie P1000.

No i rewelacja, wszystko poszło bez problemu lub prawie bez, ale po kolei. Najpierw wrzuciłem mu roota jak w poradniku i wszystko poszło bez problemu, później zabrałem się za CWM z naszego forum i wszystko wgrało się OK., tylko potem pojawił się problem jak chciałem skopiować rom do pamięci tel. komputer przestał go wykrywać i myślałem że coś się skopało a mam Win.8 i myślałem że to jego wina, ale po kilku zmianach gniazda USB wszystko zaskoczyło, tak że nie wiem co było przyczyną. Wgrałem romik od kolegi Zbyszka "rXTREME.v2.1.1_I9305.XXELKC", oczywiście najpierw zrobiłem wszystkie wipe i wszystko teraz działa rewelacyjnie. Tylko oczywiście licznik flaszowań wskazywał 2, zainstalowałem TriangleAway-v2.37 od kol. Dychowskiego i trochę moja znajomość Angielskiego a właściwie nieznajomość sprawiła mi problemy (wyskakuje dużo ostrzeżeń po angielsku), ale przy pomocy tłumacza internetowego zaryzykowałem i wszystko poszło dobrze, licznik wskazuje teraz "0". Podsumowując wychodzi na to że nie ma żadnych blokad, których by bez większych problemów nie dało się obejść. Dzięki wszystkim za pomoc. Może teraz jak będę coś pisał na temat romu to robić to w wątku danego romu, bo widzę że przybywają nam kolejne romy i będzie to bardziej czytelne?

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również Ci dziękuję za sensowny post który pewnie wielu pomoże i oczywiście jak napisałeś, uwagi itd. dobrze jest pisać w dedykowanych działach :music:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, ja niestety swego S3 Lte już załatwiłem, prawie miesiąc w serwisie,dziś go odbiorę,a problem był w tym,że nagle stracił swój imei ,ale najgorsze to, że w ogóle nie widział go komputer. Więc tak,ważne jest ,jak piszą na XDA zrobić Backup imei(tu jest adres do stronki jak to zrobić

) Miałem pecha że uwaliły się dwie rzeczy. Co do opisu Backup and Restore IMEI / NV Data ze strony xda,może ktoś kto zna dobrze angielski,by przetłumaczył i to tu wstawił,bo jak widzę ,jest to bardzo ważne,a straty imei,często się zdarzają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dychowski, dzięki wielkie za ten poradnik! Uwielbiam takie łopatologiczne tutoriale, dodają mi pewności siebie ;p W związku z tym, że jestem świeżym posiadaczem Androida, mam kilka pytań. Pracuje na Androidzie 4.1.2, po zakupie telefonu zaktualizowałem go Kiesem. Jest to jednak telefon brandowy Vodafone, chciałbym więc wrzucić czysty system Samsunga i trochę go odciążyć, na zabawę z Romami przyjdzie czas później.

1. Czy po wrzuceniu teraz czystego Androida, kupione przeze mnie aplikacje będę mógł ściągnąć ze sklepu Google bez ponownego płacenia?

2. Czy po wypuszczeniu Androida 4.3 dla I9305 będę mógł go zaktualizować oficjalnie, Kiesem? Czy będę musiał znowu bawić się Odinem?

Ps. Dzięki jeszcze dla Mazboga za link do backupu IMEI, postaram się to wykonać przed flashowaniem telefonu. Z ciekawości - ile zapłaciłeś za serwis uwalonego I9305?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czysty Android to dla Ciebie co? Raczej domyślam się, że chodzi Ci o ROM niebrandowany... ale dla Polski, czyli XEO takowego nie znajdziesz:smile: dla tego modelu będziesz miał tylko z brandem Plusa... najnowszy to I9305XXBME3...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź. Tak, chodziło mi oczywiście o soft bez brandu. Czy jest różnica pomiędzy softami brandowymi i niebrandowymi w wydajności i obciążeniu telefonu? Jak miałem telefon na Symbianie, a później Samsunga Wave (Bada), to softy niebrandowe były bardziej wydajne. Generalnie nie zależy mi jakoś bardzo na polskim języku w menu itd., zależałoby mi natomiast bardziej na polskim języku wprowadzania - jest możliwość ściągnięcia dla softu nieprzeznaczonego dla Polski naszego języka i polskich literek tak, aby móc pisać sms z naszymi znakami? Czy jeszcze jakieś ograniczenia wiążą się z zainstalowaniem softu nieprzeznaczonego dla Polski?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzięki za odpowiedź. Tak, chodziło mi oczywiście o soft bez brandu. Czy jest różnica pomiędzy softami brandowymi i niebrandowymi w wydajności i obciążeniu telefonu? Jak miałem telefon na Symbianie, a później Samsunga Wave (Bada), to softy niebrandowe były bardziej wydajne. Generalnie nie zależy mi jakoś bardzo na polskim języku w menu itd., zależałoby mi natomiast bardziej na polskim języku wprowadzania - jest możliwość ściągnięcia dla softu nieprzeznaczonego dla Polski naszego języka i polskich literek tak, aby móc pisać sms z naszymi znakami? Czy jeszcze jakieś ograniczenia wiążą się z zainstalowaniem softu nieprzeznaczonego dla Polski?
Zawsze brand jest gorszy niż open. Dla mnie to po prostu fabrycznie zepsuty soft.

Właściwie wszystkie romy open mają język polski, a już na 100% te przeznaczone na nasz region czyli EU :-) (Niemcy, Francja, Anglia i tak dalej, i tak dalej).

Nie ma żadnych ograniczeń. Niczego nie trzeba dogrywać.

instalacja, format data / factory reset po instalacji. I ma działać. Nie ma wyjścia :music:

N7100 + TapaTalk 4

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :) A możesz odpowiedzieć na moje pytania z postu 11? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzięki :) A możesz odpowiedzieć na moje pytania z postu 11? :)
Jasne.

1. Czy po wrzuceniu teraz czystego Androida, kupione przeze mnie aplikacje będę mógł ściągnąć ze sklepu Google bez ponownego płacenia?

2. Czy po wypuszczeniu Androida 4.3 dla I9305 będę mógł go zaktualizować oficjalnie, Kiesem? Czy będę musiał znowu bawić się Odinem?

1. Tak, zakup aplikacji juz był. Nie zależy to od romu, który masz. Chyba, że jakaś Twoja aplikacja nie wspiera jeszcze 4.3 - wtedy będziesz musiał poczekać na aktualizację.

2. Jeśli będzie aktualizacja dla regionu PL to Kies ja zobaczy, ale na razie się na to nie zapowiada, żeby była. Poza tym dobra rada jest taka, żeby Kiesa zostawić w spokoju, bo jest setki tematów na forum pt. "Aktualizowałem telefon Kies em i przerwało połączenie, telefon nie działa, pomocy!"

Po co Ci taki stres? :stres2:

S sterowniki z Kiesa się instaluje jedynie i do piekła go. Do aktualizacji softu, zawsze używaj Odina.

N7100 + TapaTalk 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, już chyba wszystko wiem, żeby móc odpalić Odina bez większych obaw. Mogę zrobić kilka screenów i małe tłumaczenie w trakcie robienia backupu imei z forum xda, no chyba, że macie to już gdzieś wrzucone na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne kolego tylko załóż nowy temat, otaguj go właściwie i pewnie wielu się ucieszy z takiego tutka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam

jestem posiadaczem samsunga s3 lte gt-i9305 mam problem kupiłem dwa dni temu telefon z ogłoszenia używany telefon ma wgrany cyanogenmod chce się tego pozbyć bo jak ekran jest zablokowany to zatrzymuje się zegarek . szukam pomocy bo jestem zielony w tym temacie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

<I zrobiłem wszystko pokoleji kończy się tak;

D:0/007> Added!!

<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..

<ID:0/007> File analysis..

<ID:0/007> SetupConnection..

<ID:0/007> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

<ID:0/007> Removed!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety Kamil, z romami Cyana częste to przypadki więc zabawy znacznie więcej będzie ażeby go powrócić do normalności...

1/Zainstalowałeś drivery usb lub Kies ?

2/Wyłączyłeś Kies i zabiłeś wszystkie jego procesy przy flashowaniu ?

3/Wyłączyłeś antyvirusa ?

4/ Zrobiłeś z poziomy trybu recovery wipe data i wipe cache ?

5/ Który rom wrzucałeś i jakim Odinem czyli którą wersją ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego...to był przykład jak flashować...od tej pory pokazały się nowsze romy :-).

Jeśli nic co napisałem nie pominełeś, to pozostało poszukać na Twój rom, romu 3 plikowego i pliczku pit który sformatuje Twojego fona na maxa i przywróci mu dawny blask ale to już musisz sam zrobić, znajdź rom 3 plikowy dedykowany dla Twojego fona.

Kuknij w fona lub najlepiej zrób screena jaką tam masz obecnie wersje Andka i wklej na forum, będziemy kombinować jak Ci pomóc.

Jak wrzucasz nowe romy Android 4.3, potrzebujesz Odina 3.09 ale... czasami lepiej zaskakuje na Odin 3.04, zawsze są jakieś wyjątki szczególnie po Cyanach...

Edytowane przez Dychowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie .

sytuacja wygląda tak; byłem dziś w serwisie mam nowego softa z samsunga android 4.3 wszystko działa ale zegarek nadal zatrzymuje się , macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobic?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta