Skocz do zawartości
Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Dychowski

[QUIDE][I9070] Root dla JB i9070 - Poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu ukazała się odsłona rootowania JB dedykowanego dla I9070, przetłumaczyłem i zamieszczam Wam poniżej ;

1/Zassaj pliczek root.zip :

Download:

Hasło do archiwum: supportsamsung.pl

Link alternatywny: LINK

2/Wrzuć zassany plik na zewnętrzną kartę pamięci czyli kartę micro sd.

3/Wyłącz fona i uruchom w trybie recovery czyli trzymając trzy guziki jednocześnie : volume up+home+power.

4/Wejdź w install update from external storage.

5/Znajdź i zaznacz pliczek : root.zip.

Od tej pory masz zrootowanego JB na swoim fonie. Modyfikacja ta nie nabija licznika, przynajmniej tak podaje autor.

Edytowane przez mavrik84 (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Operacja się udała. Pacjent żyje i ma się dobrze. Wielka gwiazda dla kolegi Dychowskiego:ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Operacja się udała. Pacjent żyje i ma się dobrze. Wielka gwiazda dla kolegi Dychowskiego:ok:

Bardzo się cieszę, że się udała, ja tylko załączyłem pliczek i przetłumaczyłem więc gwiazdka należy się autorowi koledze Shaaan a tu źródło :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kumam język, ale na forach zagranicznych nie bywam, a czas poświęcony i chęć pomocy też się liczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Jestem laikiem w sprawach wgrywania romu do samsunga. Próbowałem zrobić to tak jak podał Dychowski lecz moj fon nie znajduje tego zassanego pliku. może wiecie o co chodzi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam

Jestem laikiem w sprawach wgrywania romu do samsunga. Próbowałem zrobić to tak jak podał Dychowski lecz moj fon nie znajduje tego zassanego pliku. może wiecie o co chodzi?

Kolego..jeśli byś zrobił tak jak napisałem, nie miałbyś problemów... wytłumacz mi swoimi słowami, czego fon nie znajduje bo nie bardzo łapie ? przy flashowaniu fon nic nie musi znajdować więc opisz dokładnie problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm, dziwne. Mam nadzieję, że nie rozpakowujesz tego pliku, ma być spakowany .zip, tak jak go ściągniesz. Telefon sam nie znajduje tego pliku, trzeba go wskazać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plik nie był rozpakowany (wiedziałem o tym) lecz gdy go wrzuciłem na kartę i wskazałem ścieżkę dostępu to fon w ogóle tego pliku nie wyświetlał. Dla porównania wrzuciłem inny plik o rozszerzeniu .zip i odziwo fon go widział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam zrotoowanego androida, a w Kiess wyskoczył komunikat o nowej wersji systemu. Mam więc pytanie czy można zaktualizować normalnie zrootowanego androida czy czymś to grozi??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisaliśmy wiele razy o tym..nie polecamy aktualizacji przez Kies gdyż najwięcej uwalonych fonów na forum to właśnie skutek aktualizacji przez Kies. Rok który Ci Kies proponuje, zapewne masz już na forum i możesz go Odinem w 3 minuty wrzucić bez ewentualnych strat ale wybór należy do Ciebie :pomysl:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Ja dodam tylko w ramach potwierdzenia - ta metoda nie nabija licznika.

Sam sprawdziłem na LQ4 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. a z skąd pobrać JB dla I9070, ja mam tylko GingerBread.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z forum z dzialu open

Kto szuka nie bladzi

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam :D mam pytanie zielony jestem narazie jezeli chodzi o te flashowania rooty i w ogole ale chciałbym wiedzieć jezeli nigdy nie robiłem od nowiści rootów flashow i innych odinów to jeśli zrobie tak jak to napisał Dychowski w pierwszym poście to będzie działać już ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Skoro jesteś zielony to poczytaj dokładnie o flashowaniu, znajdź JB, wgraj wg instrukcji, podobnie zrób z rootem :)

Tak, to co napisał Dychowski, zadziała na 1000%, chyba że coś namieszasz, to wtedy może sie stać coś złego hihihi :stres2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czyli narpiew Musze z flashowac a dopiero potem w grac roota??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego, przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post. Jest tam wyraźnie napisane, że jest to metoda rootowania JB dla I9070. Czyli najpierw wgrywasz JB wypuszczony dla Twojego fona a następnie (jeżeli chcesz) rootujesz metodą podaną w poradniku.

Z tym, że z tego co widzę, jedyny oficjalny JB na I9070 wyszedł na Rosję, przynajmniej tak jest na sammobile.

Edytowane przez EdiMar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

dopiero zaczynam przygodę z androidem.

Jestem posiadaczem niebrandowanego gsi9070, kupionego w MediaMarkt.

Początkowo był na nim GB 2.3.6 ale już udało mi się wgrać JB I9070XXLQ4.

Zrootowałem JB wg Twojego przewodnika i potrzebowałbym dobrej rady co dalej moge zrobić żeby telefon działał elegancko, a nie siorbał baterię i pamięć niemiłosiernie.

1. Jakie programy polecasz do modyfikacji ROMu? - czy ROM Manager z firmy clockworkmod jest ok?

2. Jak zmodyfikowac ROM?

3. Telefonu używam bardziej biznesowo, czyli gmail, mail, kalendarze. Any.do jest świetne i pewnie będzie niedługo załatwiało sprawę organizatora z którego można bezpośrednio z przypomnienia zadzwonić, jak w starych nokiach, albo nakładkach na kalendarze w symbianie.

4. Przydałyby się rozbudowane wyświetlanie kontaktów, z firmą, adresem itp ( DW contacts?)

liczę na doświadczonego usera,

pozdrawiam,

marecki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

Widze Towarzyszu Marecki, że czytacie ze zrozumieniem, boście dotarli do LQ4 bez zadawania pytań :)

Po pierwsze zainstaluj Titanium Backup i wywal to czego nie potrzebujesz. Tu masz listę tego co można wywalić, a czego nie ruszać

Ja wywalam np. stockowego managera plików (wolę Solid Explorer), video (MX Player) i przeglądarkę (Maxthon). Możesz jeszcze zmienic galerię na QuickPic :)

Wywal sobie stockowy TouchWiz (laucher szajsunga) i zastąp np. MiHome lub Nova Launcher Pro. Oczywiście najpierw wgraj MiHome, a dopiero później wywal TW.

Wgraj sobie też to jajko wg instrukcji: [LINK]. Potrzebny do tego Terminal emulator zassasz z Play Store. Po wszystkim dograj apkę NoFrills i ustaw sobie zarządcę procesora na Smartass2 / ondemand.

Mogę Ci dać jeszcze na zastępstwo kilka apek przeportowanych z MIUI - są szybkie, stabilne i ładniejsze niż stocki szajsunga. Sprawdź sobie ten wąteczek na

.

Później dorzuc jeszcze apkę Seeder i ustaw jej odpalanie przy starcie fona. U mnie ten zestaw sprawuje się dobrze i nie potrzebuję więcej modyfikacji.

Możesz też wgraćtego customa [LINK]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za uznanie, jakoś sobie radzę, a nowy system to trochę strach przed zepsuciem telefonu.

Składając appki z zestawu może to fajnie wyglądać...

Idąc troche inaczej... to jajko nie za stare do mojego JB 4.1.2 ? (a później 4.2.2 bo to niedługo nastąpi jako ostatnia aktualizacja)

NoFrills... rozumiem, że podkręcamy procka?

Czy ROM Manager z firmy clockworkmod jest odpowiednikiem Titanium Backup? Czy konieczna jest wersja PRO Titanium Backup?

Custom odpada bo potrzebuje Gmail i tego typu appki...

Coś od DW Contacts, czy jest może coś lepszego, albo w Launcherach jest to inaczej pokazane...?

Możesz opisać obok moich pytań :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość trybit

A czemu jajko ma być za stare? ThunderZap jest do JB właśnie i spisuje się na nim bardzo dobrze.

Co do NoFrills - nie chodzi o podkręcenie samo w sobie, tylko ustawienie lepszego zarządcy. Zyskasz na wydajności i oszczędzisz baterię.

ROM Manager to coś zupełnie innego niż Titanium Backup. RM to coś jak Custom Recovery tylko dostępne bezpośrednio z interfejsu uzytkownika. TB to apka do robienia kopii zapasowym innych programów i szybkiego wywalania zbędnych gratów z systemu. Zawsze możesz przed wywaleniem zrobić sobie kopie apki i jak coś się sypnie to przywrócisz :) Do zwykłego użytku nie trzeba wersji Pro, ale jest ona na forum więc jak chcesz to sprawdź sam.

Dialer i kontakty: polecam ExDialer - niestety teraz przeszli też na wersję Pro i nie wszystko jest w opcji free (kup PRO lub poszukaj :P). Minus jest taki, że jak wywalisz stockową apkę dialera i kontaktów, to nie będzie działało dodawanie nowych kontaktów w ExDialer... trzeba więc mieć zduplikowane apki, ale jeśli ci to nie przeszkadza, to wystarczy w Nova ukryć stockowe ikony i nie przeszkadza już (mi akurat świadomość duplikowania apek nie dawała żyć, więc dałem spokój z ExD).

Custom rom'y nie wpływają w żaden sposób na gmail itd. Wszystko działa poprawnie, a sam system jest po prostu wariacją autora na temat stockowego oprogramowania. Dostarczony od razu z root'em i paroma usprawnieniami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już wiem więcej :)

Jeszcze pytanie co zrobić by zamknięte aplikacje, nie odnawiały się samoistnie siorbiąc pamięć? Mam na myśli chociażby aplikację payback, którą zamykam, ale nie znika z listy otwartych aplikacji, a po zabiciu jej task managerem, odnawia się po paru sekundach, chociaż jej się nie dotyka... Takich apek jest wiele, jak sobie z tym radzić...

Dziś zrobiłem test i po naładowaniu 100% baterii poszedłem spać, a rano było 74%... a tak długo nie spałem bo ok 7 godzin... To chyba nie normalne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Normalne nie jest, siorbie baterię okrutnie, ale nie wpadaj w panikę. Nowy system potrzebuje dwóch - trzech dni na "ułożenie" się i prawidłową gospodarkę baterią. Jeżeli zachłanność na prąd nie zmieni się, wtedy można zainstalować coś takiego jak Battery Drain lub podobne i zobaczyć, co wcina baterię.

Aplikacje działające w tle nie zżerają baterii tylko pamięć RAM. Zużycie baterii przez apkę uruchomioną w tle jest znikome.

Tutaj masz film, gdzie jest to wyjaśnione i dlaczego nie należy na siłę ubijać aplikacji działających w tle.

[video=youtube;ITfRuRkf2TM]

Edytowane przez EdiMar (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok z bateria czekamy bo JB wgralem drugiego dnia po zkaupie czyli dopiero 3 dni system jest w telefonie. Nie panikuje zatem :)

Co do aplikacji dzialajacych w tle to wlasnie brakuje troche RAM...

A apki typu Payback.pl nie sa potrzebne w tle tylko incydentalnie zeby aktywowac e-kupony, wiece ich zamkniecie przydaloby sie bez odnawiania...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania jest tutaj:

Generalnie, im więcej telefon ma ramu tym więcej będzie miał jej zajęte. RAM jest po to, żeby go używać. Mała ilość wolnej pamięci nie ma wpływu na szybkość działania systemu. Można użyć programu typu auto task killer ale paradoksalnie spowolni to pracę systemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta