Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[QUIDE][I9070] Root dla JB i9070 - Poradnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6817 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 00:21

Witam,
Kilka dni temu ukazała się odsłona rootowania JB dedykowanego dla I9070, przetłumaczyłem i zamieszczam Wam poniżej ;

1/Zassaj pliczek root.zip :

Download: ROOT [EGOFILE]
Hasło do archiwum: supportsamsung.pl
Link alternatywny: LINK

2/Wrzuć zassany plik na zewnętrzną kartę pamięci czyli kartę micro sd.

3/Wyłącz fona i uruchom w trybie recovery czyli trzymając trzy guziki jednocześnie : volume up+home+power.

4/Wejdź w install update from external storage.

5/Znajdź i zaznacz pliczek : root.zip.

Od tej pory masz zrootowanego JB na swoim fonie. Modyfikacja ta nie nabija licznika, przynajmniej tak podaje autor.

Użytkownik mavrik84 edytował ten post 05 październik 2013 - 12:26

• 4

#2 kaer

kaer

Junior Member

• 12 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:43

Operacja się udała. Pacjent żyje i ma się dobrze. Wielka gwiazda dla kolegi Dychowskiego:ok:
  • 0

#3 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6817 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:48

Operacja się udała. Pacjent żyje i ma się dobrze. Wielka gwiazda dla kolegi Dychowskiego:ok:

Bardzo się cieszę, że się udała, ja tylko załączyłem pliczek i przetłumaczyłem więc gwiazdka należy się autorowi koledze Shaaan a tu źródło :
[ROOT] Root JellyBean - xda-developers
  • 0

#4 kaer

kaer

Junior Member

• 12 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 18:28

Kumam język, ale na forach zagranicznych nie bywam, a czas poświęcony i chęć pomocy też się liczy.
  • 0

#5 lenny664

lenny664

Junior Member

• 2 postów

Napisano 07 luty 2013 - 09:09

Witam
Jestem laikiem w sprawach wgrywania romu do samsunga. Próbowałem zrobić to tak jak podał Dychowski lecz moj fon nie znajduje tego zassanego pliku. może wiecie o co chodzi?
  • 0

#6 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6817 postów

Napisano 07 luty 2013 - 09:21

Witam
Jestem laikiem w sprawach wgrywania romu do samsunga. Próbowałem zrobić to tak jak podał Dychowski lecz moj fon nie znajduje tego zassanego pliku. może wiecie o co chodzi?

Kolego..jeśli byś zrobił tak jak napisałem, nie miałbyś problemów... wytłumacz mi swoimi słowami, czego fon nie znajduje bo nie bardzo łapie ? przy flashowaniu fon nic nie musi znajdować więc opisz dokładnie problem.
  • 0

#7 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1610 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 07 luty 2013 - 09:22

Hmm, dziwne. Mam nadzieję, że nie rozpakowujesz tego pliku, ma być spakowany .zip, tak jak go ściągniesz. Telefon sam nie znajduje tego pliku, trzeba go wskazać.
  • 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#8 lenny664

lenny664

Junior Member

• 2 postów

Napisano 07 luty 2013 - 16:09

Plik nie był rozpakowany (wiedziałem o tym) lecz gdy go wrzuciłem na kartę i wskazałem ścieżkę dostępu to fon w ogóle tego pliku nie wyświetlał. Dla porównania wrzuciłem inny plik o rozszerzeniu .zip i odziwo fon go widział.
  • 0

#9 kamilujma

kamilujma

Junior Member

• 3 postów

Napisano 09 luty 2013 - 22:52

Witam. Mam zrotoowanego androida, a w Kiess wyskoczył komunikat o nowej wersji systemu. Mam więc pytanie czy można zaktualizować normalnie zrootowanego androida czy czymś to grozi??
  • 0

#10 Dychowski

Dychowski

Owner

• 6817 postów

Napisano 10 luty 2013 - 00:48

Pisaliśmy wiele razy o tym..nie polecamy aktualizacji przez Kies gdyż najwięcej uwalonych fonów na forum to właśnie skutek aktualizacji przez Kies. Rok który Ci Kies proponuje, zapewne masz już na forum i możesz go Odinem w 3 minuty wrzucić bez ewentualnych strat ale wybór należy do Ciebie :pomysl:
  • 0

#11 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 19 luty 2013 - 08:39

Ja dodam tylko w ramach potwierdzenia - ta metoda nie nabija licznika.
Sam sprawdziłem na LQ4 :)
  • 0

#12 madmax68

madmax68

Junior Member

• 1 postów

Napisano 21 luty 2013 - 11:49

Witam. a z skąd pobrać JB dla I9070, ja mam tylko GingerBread.
  • 0

#13 Punisher

Punisher

Zasłużony

• 1200 postów

Napisano 21 luty 2013 - 11:56

Z forum z dzialu open
Kto szuka nie bladzi

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#14 z4ki50

z4ki50

Member

• 43 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:51

witam :D mam pytanie zielony jestem narazie jezeli chodzi o te flashowania rooty i w ogole ale chciałbym wiedzieć jezeli nigdy nie robiłem od nowiści rootów flashow i innych odinów to jeśli zrobie tak jak to napisał Dychowski w pierwszym poście to będzie działać już ??
  • 0

#15 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 04 kwiecień 2013 - 07:42

Skoro jesteś zielony to poczytaj dokładnie o flashowaniu, znajdź JB, wgraj wg instrukcji, podobnie zrób z rootem :)
Tak, to co napisał Dychowski, zadziała na 1000%, chyba że coś namieszasz, to wtedy może sie stać coś złego hihihi :stres2:
  • 0

#16 z4ki50

z4ki50

Member

• 43 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 08:30

czyli narpiew Musze z flashowac a dopiero potem w grac roota??
  • 0

#17 EdiMar

EdiMar

Administrator

• 1610 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 kwiecień 2013 - 08:41

Kolego, przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post. Jest tam wyraźnie napisane, że jest to metoda rootowania JB dla I9070. Czyli najpierw wgrywasz JB wypuszczony dla Twojego fona a następnie (jeżeli chcesz) rootujesz metodą podaną w poradniku.
Z tym, że z tego co widzę, jedyny oficjalny JB na I9070 wyszedł na Rosję, przynajmniej tak jest na sammobile.

Użytkownik EdiMar edytował ten post 04 kwiecień 2013 - 08:43

• 0

Jeżeli Ci pomogłem - kliknij zieloną strzałkę!;]

#18 marecki_m

marecki_m

Junior Member

• 4 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 12:28

Witaj,
dopiero zaczynam przygodę z androidem.
Jestem posiadaczem niebrandowanego gsi9070, kupionego w MediaMarkt.
Początkowo był na nim GB 2.3.6 ale już udało mi się wgrać JB I9070XXLQ4.
Zrootowałem JB wg Twojego przewodnika i potrzebowałbym dobrej rady co dalej moge zrobić żeby telefon działał elegancko, a nie siorbał baterię i pamięć niemiłosiernie.
1. Jakie programy polecasz do modyfikacji ROMu? - czy ROM Manager z firmy clockworkmod jest ok?
2. Jak zmodyfikowac ROM?
3. Telefonu używam bardziej biznesowo, czyli gmail, mail, kalendarze. Any.do jest świetne i pewnie będzie niedługo załatwiało sprawę organizatora z którego można bezpośrednio z przypomnienia zadzwonić, jak w starych nokiach, albo nakładkach na kalendarze w symbianie.
4. Przydałyby się rozbudowane wyświetlanie kontaktów, z firmą, adresem itp ( DW contacts?)

liczę na doświadczonego usera,
pozdrawiam,
marecki
  • 0

#19 Gość_trybit_*

Gość_trybit_*

Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:17

Widze Towarzyszu Marecki, że czytacie ze zrozumieniem, boście dotarli do LQ4 bez zadawania pytań :)
Po pierwsze zainstaluj Titanium Backup i wywal to czego nie potrzebujesz. Tu masz listę tego co można wywalić, a czego nie ruszać [LINK]
Ja wywalam np. stockowego managera plików (wolę Solid Explorer), video (MX Player) i przeglądarkę (Maxthon). Możesz jeszcze zmienic galerię na QuickPic :)
Wywal sobie stockowy TouchWiz (laucher szajsunga) i zastąp np. MiHome lub Nova Launcher Pro. Oczywiście najpierw wgraj MiHome, a dopiero później wywal TW.
Wgraj sobie też to jajko wg instrukcji: [LINK]. Potrzebny do tego Terminal emulator zassasz z Play Store. Po wszystkim dograj apkę NoFrills i ustaw sobie zarządcę procesora na Smartass2 / ondemand.
Mogę Ci dać jeszcze na zastępstwo kilka apek przeportowanych z MIUI - są szybkie, stabilne i ładniejsze niż stocki szajsunga. Sprawdź sobie ten wąteczek na [XDA].
Później dorzuc jeszcze apkę Seeder i ustaw jej odpalanie przy starcie fona. U mnie ten zestaw sprawuje się dobrze i nie potrzebuję więcej modyfikacji.

Możesz też wgraćtego customa [LINK]
  • 0

#20 marecki_m

marecki_m

Junior Member

• 4 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 15:54

Dzięki za uznanie, jakoś sobie radzę, a nowy system to trochę strach przed zepsuciem telefonu.
Składając appki z zestawu może to fajnie wyglądać...

Idąc troche inaczej... to jajko nie za stare do mojego JB 4.1.2 ? (a później 4.2.2 bo to niedługo nastąpi jako ostatnia aktualizacja)
NoFrills... rozumiem, że podkręcamy procka?

Czy ROM Manager z firmy clockworkmod jest odpowiednikiem Titanium Backup? Czy konieczna jest wersja PRO Titanium Backup?

Custom odpada bo potrzebuje Gmail i tego typu appki...

Coś od DW Contacts, czy jest może coś lepszego, albo w Launcherach jest to inaczej pokazane...?

Możesz opisać obok moich pytań :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych