Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
Sign in to follow this  
Reseller

[INFO][SAMSUNG] SGSIV premiera

Recommended Posts

Zapowiadana hucznie premiera, zapowiedzi o iPhone5 killerze i inne tego typu bzdety zalewają wszelkie możliwe fora i newsy spod taga TECH. Zastanawiam się jakim cudem SGS III został smartfonem roku 2012?! Ci, którzy używają go nie tylko do odbierania, wykonywania połączeń i SMS/MMSów wiedzą, że równie ważne jak sam smartfon są akcesoria dedykowane. Do SGSIII nie doczekaliśmy się firmowanego logiem Samsunga aktywnego zestawu samochodowego, nie wspominając już o głupim etui w formie portfela, jak to było w wypadku SGSII. OK, możecie mi zarzucić, że wielu producentów dostarcza "zamienniki". Doświadczony wieloma przypadkami używani "nieoryginalnych" akcesoriów, chciałbym się zdać na Samsunga a tu... KICHA. Jedna wielka kicha ze smalcem, jeśli chodzi o "oryginalne" akcesoria do tych telefonów.

Jeśli polityka firmy Samsung odnośnie akcesoriów do "flagowców" się nie zmieni, to ja "zmieniam wyznanie" - dzwoniłem wczoraj do Sony Poland, gdzie na pytanie o dedykowany, aktywny zestaw samochodowy do Xperia Z otrzymałem informację, że z całą pewnością będzie, oparty na NFC, ze stałym ładowaniem i jeśli kupię już XPERIA Z i złożę zamówienie na zestaw, to sprowadzą go dla mnie w ciągu 72 godzin, z poniesieniem kosztów przesyłki z Warszawy do miejsca docelowego.

Konkluzja z wywodu: Samsung sprzedaje smartfony, inni producenci sprzedają SYSTEMY, Samsung traci na "adictach" inni zyskują na tym na czym Samsung traci. Jak tak dalej pójdzie i nie będzie "osprzętu" do SGSIV przesiadam się na XPERIA Z.

Brawo kolego, dosłownie to samo zauważyłem i cieszę się , że Sony wkracza do akcji bo to będzie wreszcie sensowny konkurent dla Samsunga i wtedy może sytuacja się radykalnie zmieni bo będą musieli zmienić politykę , nie będą już jedyni na arenie. Dawaj znać o rozwoju sytuacji z Sony bo też nad tym myślę, już kukałem na Z i jest cudna tylko właśnie bardzo interesują mnie akcesoria gdyż z urzędu zawsze kupuję wsio do fona :jupi:, temat zostawiamy otwarty i czekam na newsy. Nasz moderator globalny Radek już skubany uciekł na Sony Z więc pewnie jak i Ty go zakupisz, zrobimy nowy dział dla miłośników tego cudeńka i pewnie z czasem też dołączę do tego teamu i wcale nie musimy forum zmieniać ani nowego robić, mamy takie opcję. Dla mnie fonem roku 2012 z cała pewnością jest Note 2 ale akcesoriów też do niego nie mam więc kukam na Sony....

Pozdrawiam

Edited by Dychowski (see edit history)

No i... niestety wbrew oczekiwaniom, nie ma i prawdopodobnie nie będzie dedykowanego aktywnego zestawu samochodowego by Sony do Xperia Z, dokładnie tak samo przedstawia się sytuacja z Samsungiem dla S4. Co najciekawsze zestaw aktywny dla HTC One jest już dostępny i kosztuje 49,99 EUR + 3,91 EUR przesyłka.

Panna z Sony poinformowała mnie, że przecież wystarczy uchwyt uniwersalny, bo mogę skorzystać z Xperia SmartTags NT2 :-) Wielce zabawne...

Oczywiście Brodit ma aktywne uchwyty do wymienionych wyżej smartów.

No i po raz kolejny wstrzymuję się z wymianą swojego S2, żeby zobaczyć co podpowie rynek za jakieś 2-3 miesiące.

1. Jedyny S4 na którego warto czekać to oczywiście i9500 - praktycznie niedostępny u nas (czy to prawda, że nie ma obsługi LTE?) - przynajmniej tak stoi w opisie jedynego na tą chwilę dostępnego i9500 na Alledrogo.

2. Xperia Z - z zestawem Brodit ma rację bytu

3. HTC One - może ten sprzęt warto też wziąć pod uwagę?

Sam jeszcze decyzji nie podjąłem, ale może dyskusja na temat tych trzech wyżej wymienionych modeli pomoże wybrać "następcę S2"?

Wyświetlacz wskazuje na Samsunga, obudowa na HTC, wodoszczelność Sony... No i... zapraszam do dyskusji.

no to ja sie wypowiem

Zacznijmy od zabezpieczen softu ( root )

Htc one ---. Trzeba odblokowac bootloader przez HtcDev ale nie zawsze uznaja gwarancje po tym zabiegu

Sony Xperia Z ---> Odblokowanie bootloadera doprowadza do utraty sony brawia oraz gwarancji

S4 ---> Mozna ominąć wszystkie zabezpieczenia dzieki braku zablokowanego bootloadera, a przy tym mozna fona przywrócić to stanu pierwotnego jak z salonu

Wazne jest do czego ma telefon słuzyc jesli do rzucania czy zalania to Xperia Z

jesli do muzyki to Htc One

a Jesli do grania i wgrywania customów bez utraty gwarancji to S4 bo najmniej z nim problemów jak chodzi o Softy a przy tym bardzo duze wsparcie zaczyna miec

Ja osobiście posiadam S3 i kolejny fon jaki bede brał to na pewno S4 nawet w wariancie 4 rdzeniowym ale wstrzymac sie trzeba za chwile pokaze sie wersja z 8 rdzeniami

Edited by Landor (see edit history)
  • Upvote 1

Super, dzięki za łopatologię. Z Twojego opisu - gdybym miał decyzję podjąć w tej chwili to na miejsce pierwsze awansuje:

1. HTC One

2 i 3. ex aequo z minimalną "o ćwierć włosa" przewagą Xperia Z nad Samsung S4 i9500 (Samsunga hamuje odpustowa obudowa, ale parametry windują - szczególnie wyświetlacz) miałem w rękach i9505 i jeśli taki sam plastix będzie, a zakładam, że będzie w i9500 to niestety tragedia. Niepokoi mnie niestety utrata funkcjonalności w Sony po root'cie systemu (chyba bardziej niż utrata gwarancji w HTC).

Zestawy samochodowe, jak się okazuje tylko Brodit :-( Chociaż HTC One ma coś dedykowanego tylko pytanie jak to działa? (chodzi o jakość i skuteczność).

Niestety w najbliższym czasie nie ma się co spodziewać kolejnego zajefajnego telefonu, który mógłby konkurować z wyżej wymienioną trójką.

Czy ktoś ma ochotę włączyć się do dyskusji? Najchętniej poznam opinię użytkowników któregoś z wyżej wymienionych (z i9500 pewnie będzie trudno).

Może jakieś fajne zestawienie/porównanie do SGS2? :-)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.