Jump to content
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Announcements

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   08/28/17

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
tkszwast

[ROM][P5100] P5100XXDMC3 / 4.1.2 / Polska / Kwiecień 2013

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie,

Nie informując czytelników za pomocą strony głównej, chyba nawet nie było tego ROMu w powiadomieniach o najnowszych wrzutach, portal SamMobile udostępnił oficjalne uaktualnienie dla tabletu Samsung Galaxy Tab 2 10.1 do Androida 4.1.2.

Po pierwszych testach mogę powiedzieć jedno: ROM jest na prawdę szybki, jak chyba żaden inny na ten tablet. Z największych nowości dodano aplikację Paper Artist do edycji zdjęć przy pomocy kilku efektów.

Polecam każdemu do ściągnięcia, przetestowania i podzielenia się wrażeniami.

Download:

Hasło do archiwum: supportsamsung.pl

Edited by Waldzio (see edit history)
  • Upvote 1

Samsung Galaxy P-5100 to mój pierwszy tablet ... zakupiony m-c temu i dlatego moja ocena jest pobieżna ... przesiadłem się z czeskiej wersji ROM-u 4.0.4 i rzeczywiście nasza zabawka dostała przysłowiowego kopa. Faktycznie duża poprawa płynności działania, wykorzystuje 759 pamięci RAM a nie jak wcześniej 670. Przetestowałem działanie wtyczki XBMC (weeb.tv) oglądanie kanałów TV jest teraz bezproblemowe, nic się nie zacina (poprzednio przynajmniej u mnie występowały zacinki). To tyle ... napisanych na gorąco moich uwag.

Kolejną nowością jest debiut funkcji Smart Stay w stabilnej wersji ROMu. Dziwne jest to, że działanie Smart Stay nie jest sygnalizowane jak w S3 czy N2 poprzez co jakiś czas pojawiające się na pasku oko. Tutaj oko wyświetla się cały czas.

Obserwowanych zmian ciąg dalszy: zmieniona w stosunku do poprzednich ROMów galeria.

Dodana funkcja zrobienia backupu danych z urządzenia na Dropboxie.

Edited by tkszwast (see edit history)

Smart stay w note 10.1 tez jest sygnailozwane caly czas, nie tak jak w n2 czy s3... wiec moze dla tabow tak poprostu zaprojektowali.......

Widocznie tak ma być. Co obserwuję no to tablet jest bardzo szybki i stabilny, to pewnie złudzenie, ale mam wrażenie że pisze mi się odrobinkę wygodniej przez to, że klawiatura działa płynniej.

Rom już w tabiku.

Wgrany przez Odin 3.07 oraz zrootowany. Pliki w załączniku.

Licznik wyzerowany przy użyciu Triangle Away 2.60.

Co do romu to się wypowiem jak się pobawię. :)

Działa wyśmienicie, gwiazdka poszła zasłużenie.

Licznik się nabił, a TA sobie z tym poradził :wink:

Tab przeszedł z 4.1.1 na 4.1.2

Widać różnicę w płynności i szybkości działania, oczywiście na plus.

Reakcja na dotyk jest zauważalnie szybsza i chyba ciut lepsza, mam wrażenie, że czułość dotyku uległa poprawie.

Z drobiazgów doszła opcja regulacji jasności ekranu z panelu powiadomień, szkoda tylko, że nie działa tak jak w 4.1.2 na N7100. To znaczy, przy zaznaczonej opcji Automatyczna jasność, gdy ruszymy suwakiem to powoduje wyłączenie opcji Auto i przechodzimy w tryb manual... W Notce suwak zmieniał jasność nie włączając opcji Auto.

Generalnie jestem zadowolony ze zmian.

Pojawiła się wersja tego ROMu z CSC dla Polski. Do ściągnięcia w tym wątku - zaktualizowałem pierwszego posta.

• Upvote 1

Tylko dla zainteresowanych romem dla Polski, należy po instalacji tego romu zmienić CSC na XEO, ponieważ bez tej zmiany tablet będzie miał rom AUT i może bardzo mocno zwalniać wifi. Nie wiem czemu ale tak było w kilku przypadkach jeśli ktoś miał poprzednio romy Chile lub Taiwan 4.1.2

Jak zmienić CSC podaje ponizej, jest to najprostszy sposób.

Zmiana CSC:

Jeżeli zmieniło wam się CSC na inne z powodu przesiadki np z TGY, a chcecie mieć XEO to zalecam wgranie root-a i instalacja programu z Google Play aplikacji o nazwie "Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC", działa również na Tab 2 10.1. Pamiętajcie, żeby zrobić to na początku bo robi to FULL WIPE i trzeba wgrać od nowa roota.

Edited by Waldzio (see edit history)

Jeśli ktoś się nie chce bawić z rootowaniem, a chce mieć CSC XEO, to może rozpocząć od wrzucenia sobie ROMu 4.0.4 z CSC XEO (jeden z XXBLH4 i ostatni na Polskę), w tamtym ROMie zmienia CSC na XEO starą metodą (*#272*IMEI*#) i na to flashuje tego. Wtedy automatycznie wskakuje XEO.

Witam, mam wgrany ROM P5100XXDMC3_P5100XEFDMA2_XEF (bodajże francuski), zamierzam wrzucić ROM P5100XXDMC3_P5100OXXDMC2_XEO. Tablet kupiony w sklepie (nie brandowany). I tutaj pojawiają się dwa pytania: 1. Czy muszę mieć ROOT'a ? 2. Jeżeli nie muszę, to wgranie standardową metodą przez Odin pójdzie bez problemu?

Kolego jesli chcesz wgrac rom z xeo wystarczy ze wgrasz go przez odina. Do tego root jest niepotrzebny. Chyba ze masz csc ustawione na inny region. Jesli niewiesz jak masz to ustawione. Wylacz taba. Wejdz w stockowe recovery i tam jest napisane jakie masz csc. Jesli jest inne niz xeo najlepiej zrootuj taba odpal csc changer. Zmien na xeo, pozniej apka tringle away wyzeruj licznik i wgraj stockowy rom z xeo. I do momentu kiedy bedziesz flashowac rom ktory zawiera region polski zawsze automatycznie bedziesz miec po flashu xeo. Jesli wgrasz rom ktory nie zawiera xeo np. INU to bedziesz mial INU i czynnosc wykonac bedziesz musial od poczatku.... :D pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

• Upvote 1

Kolego Kiess pokazuje, że mam XEF, czyli rozumiem, że wgranie softu z XEO tego nie zmieni i muszę zrobić to tak jak opisałeś.

Myślę, że dobrym pomysłem po wgraniu nowego ROM'u byłoby zrobienie FULL WIPE, ale gdzie jest ta opcja? w stockowym recovery?

Kolego Kiess pokazuje, że mam XEF, czyli rozumiem, że wgranie softu z XEO tego nie zmieni i muszę zrobić to tak jak opisałeś.

Myślę, że dobrym pomysłem po wgraniu nowego ROM'u byłoby zrobienie FULL WIPE, ale gdzie jest ta opcja? w stockowym recovery?

Jesli na wylaczonym tabie przytrzymiesz poweri vplume up, wejdzie w recovery i tam jeat napis applying csc code:XEF ale jesli kies pokazjuje ze masz XEF to znaczy ze musisz zmienic na xeo za pomoca csc chengera a on pptrzebuje roota. Jesli wgrasz juz rom na xeo mozesz zrobic factory reset z poziomu stockowego recovery czyli ponownie na wylaczonym tabie przytrzymaj power+volume up do momemtu ukazania sie loga samsung.. Ale nawet jesli zrobisz przywroc ustawienia fabryczne (ustawienia kopoa zapasowa-zerowanie)to wszystko bedzie ok.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Wszystko poza TirangleAway (płatny) zrobione, ale zauważyłem coś ciekawego... wciskając na klawiaturze [.] (kropkę) i przytrzymując palec rozwija się okienko, z którego mogę wybierać więcej znaków (& ^ % $ # Sym : / - @ ' ?), ale jak przytrzymam palec na [,] (przecinek) nic się nie pojawia, a moim zdaniem powinno bo na tym samym przycisku widnieje symbol wykrzyknika - też tak macie? Jak pozbyć się ROOT'a gdy stwierdzę, że nie jest mi potrzebny? Czy usunięcie ROOT'a spowoduje zniknięcie okna z informacją "Urządzenie zostało zmodyfikowane. Brak dostępnych aktualizacji oprogramowania" ?

Kolego...czy Ty jesteś jakiś niepełnosprytny ? nie widzisz w poście linku do Egofiles i mirrora na Hot ? ....Hot zamkneli ale Egofiles jest nasze i chula bardzo dobrze...

ok poradzilem sobie z egofiles, przyznaje sie mój błąd nie zauwazyłem.

Pytanie mam, czy żeby postawić całkowicie system na nowo ( z tym nie mam problemów ) , przed wysłaniem tableta na gwarancję ( padł lewy głośnik ) lepiej wgrać mu softa 1 plikowego czy 3 plikowego ?

pozdrawiam

Nie istotne kolego jakiego wgrasz, ważne żeby był open a najlepiej taki jaki miałeś kupując go bo mogłeś mieć brandowy operatora.

Witam,

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze obserwuje tak stary wątek. Od jakiegoś czasu szukam romu z tematu, ponieważ mój tablet zaczął świrować na obecnym czechu 4.0.4 Niestety po tak długim czasie wszystkie mirrory wygasły. :( Jeśli ktoś posiada rom w swoim archiwum będę niezwykle wdzięczny za pomoc.

Tu masz rom 4.2.2 P5100XXDNA1 dla Galaxy Tab 2 10.1 (3G + WiFi) (GT-P5100) na Grecję z 04 stycznia 2014 r., powinien być bez branda

a tu ten sam rom brandowany dla sieci Play:

• Upvote 1

witam nie mogę pobrać

[ROM][P5100] P5100XXDMC3   czy poda mi ktoś skąd to ściągnąć

Witaj,

Link działa, linki na naszym serwerze tylko na userów z grupy PREMIUM.

Pozdrawiam.

witam dawno nie byłem na tym forum ale czy romy nie powinny być dla wszystkich zalogowanych jak mam testować coś czego nie modę ściągnąc

Witaj,

Rom jest na serwerze ogólnodostępnym więc każdy go może pobrać. Dla użytkowników PREMIUM, przygotowaliśmy możliwość szybkiego zassania romu i to logiczne gdyż serwer w Niemczech nie jest jakiś free i koszty utrzymania są a więc chcesz lepszą usługę, zapisz się do grupy PREMIUM, nie chcesz, masz dostęp do romów które są udostępniane na wszystkich forach free.

Pozdrawiam.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.