Skocz do zawartości
Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 | Samsung rzuca wyzwanie Ice Bucket Challenge | Samsung Galaxy Mega 2 w przedsprzedaży | Aparat w Samsungu Galaxy Note 4 | Nowa wersja Galaxy S5 | Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum w przebudowie - rekonstrukcja   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo, postanowiłem wskrzesić to forum i zaktualizować do najnowszej wersji IPB, poprawić wszystkie błędy techniczne, poprawić grafikę, design i po tych technicznych akcjach, przejść do przebudowy całego forum tak ażeby było aktualne i na bieżąco. Z tejże racji pokażą się nowi moderatorzy, nowa załoga a jeśli wśród Was są fani tej marki i chcieliby dołączyć do nowej załogi forum, zapraszam na PW. Forum powinno być gotowe do końca września gdyż jest to masa pracy, dodawanie wszystkich modeli których nie było etc. Uzbrojcie się cierpliwość a za chwilkę będziecie mogli z nowego forum lepiej i wygodniej korzystać.   Pozdrawiam, Dychowski
Morsart27

[Q][S6500] Uwalony Galaxy Mini 2.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wgrałem siostrze CM9, użytkowując stwierdziła że woli rom samsungowy.

No więc wgrywając najzwyklejszy rom brandowany, chyba zrobiłem źle że nie zaznaczyłem re-partition.

Robiłem to Odinem, i dodatkowo przy końcówce instalacji zrestartował się samoczynnie komputer.

Telefon sam się włączył jednak po logo samsunga wyskakuje animacja i po niej telefon się resetuje i od nowa.

Mogę włączyć tryb download, uruchomić telefon samym przyciskiem power, nie reaguje tylko na tryb recovery.

Proszę Was uprzejmię o pomoc, telefon leży bezużytecznie z racji braku możliwości uruchomienia go.

Może jest jakiś sposób na wyczyszczenie całkowicie wszystkich modyfikacji i wgrania czystego custom romu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na początku popraw temat wg. http://supportsamsung.pl/f1446/faq-pisa-tematy-zadawania-pyta-5960/ bo zarobisz warna.

Co do flasha ,wykonaj go jeszcze raz Odinem. Zaznaczanie "re-partition" stosuje się tylko do flashowania romów wieloplikowych z tzw. "pitem". Jeśli po udanym flashowaniu fon utkwi na logu Samsunga ,wejdż w tryb recovery i wykonaj - wipe data i cache.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie tematu, to chyba już ktoś to zrobił, warna też dostałem, niezdążyłem poprawić ...

Wgrywam tak jak mówiłeś na nowo, i dalej resetuje się na nowo po animacji samsunga.

A wejście w recovery jest niemożliwe, nie wiem dlaczego ale gdy próbuje kombinacji klawiszy aby wejść w recovery,

to telefon wogóle nie reaguje, natomiast w tryb download mogę wejść bez problemu ...

Dodam że jak wgrywałem mu CM9, to wgrałem również kernel (lecz nie pamiętam dokładnie jaki)

Możliwe że przez ten kernel nie mogę uruchomić go na innym romie?

Edytowane przez Morsart27
Dodanie istotnej informacji. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz model z literą "D" (S6500D) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok . Tu masz poradnik ,jak nie pomoże to nic Ci więcej nie jestem w stanie pomóc.

Zalecam całą operację przeprowadzać na naładowanej baterii!

1. Przygotowanie telefonu i systemu.

1.1. Włączamy Tryb Debugowania USB. Znajdziemy go w: Ustawienia -> Aplikacje -> Ustaw. deweloperskie -> Debugowanie USB

1.2. Włączamy KIESa, podłączamy telefon do komputera przez USB. System zainstaluje sobie wszelkie potrzebne sterowniki.

1.3. Odłączamy telefon i wyłączamy KIESa (ważne! KIES musi być zupełnie wyłączony).

1.4. Pobieramy Odina 3 w wersji 1.85 (znajdziesz na Forum) i rozpakowujemy go gdziekolwiek (np. na pulpicie).

1.5. Pobieramy

i rozpakowujemy go gdziekolwiek (np. na pulpicie).

2. Ustawienia ODINa i wgranie ROMu.

2.1. Włączamy wcześniej pobrany i wypakowany program Odin3 v1.85.

2.2. Zaznaczamy Auto Reboot i F. Reset Time, reszta odznaczona!

2.2. Naciskamy przycisk PDA i wybieramy nasz wcześniej pobrany i wypakowany ROM, czyli S6500DXXLC4_S6500DXXLC3_S6500DOXXLD1_HOME.tar.

2.3. Wyłączamy nasz telefon. Po wyłączeniu uruchamiamy tryb Download Mode wciskając Volume down + Home + Power. Ukaże nam się informacja o ryzyku wgrywania ROMów. Potwierdzamy wciskając Volume Up.

2.4. Podłączamy nasz telefon do komputera. System może doinstalować jeszcze jakieś sterowniki, jeśli widzimy taką sytuację, to czekamy aż zakończy.

2.5. W Odinie powinna zaświecić się jedna komórka na żółto. To znak, że Odin poprawnie wykrył nasz telefon w porcie USB.

2.6. Jeżeli wszystko się zgadza z powyższymi podpunktami, wciskamy START i czekamy, aż wgra nam się nowy soft (może to potrwać minutę, pięć minut, a czasami piętnaście minut - w żadnym wypadku nie przerywamy operacji!). Po zakończeniu instalacji, telefon sam się zrestartuje, a w Odinie zaświeci się na zielono PASS. Można odłączyć telefon i wyłączyć Odina.

2.7. Po uruchomieniu już nowego softu w dialerze wpisujemy *2767*3855# - powoduje przywrócenie ustawień fabrycznych oraz wyczyszczenie pozostałości z poprzedniego softu. Język będzie ustawiony domyślnie na Rosyjski, więc w ustawieniach zmieniamy sami na Polski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie z tej instrukcji wszystko robiłem.

Ciągle jest to samo, logo samsung, animacja, znów logo samsung i znów animacja, i tak w kółko.

Tryb recovery żadnym sposobem nie chce mi się uruchomić, nie mam już zielonego pojęcia.

Jak na mój rozum, to może jest to wina tego kernela, wgrałem mu nieodpowiedni rom i się pomieszało.

Jest może jakiś sposób na wgranie kernela który był tam wcześniej? Czy wogóle takie coś było ;)

Bo jak już nie ma pomysłów i sposobów, to pozostaje jedynie serwis w którym nie wiem ile zaśpiewają za to ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A próbowałeś flashować może romem trzyplikowym ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego ,tu masz romy na swojego fona. Który jest wieloplikowy ...nie mam pojęcia. Pozostaje zasysać i sprawdzić.

Samsung S6500D Firmwares:

Android 2.3.6:

-

Spain Moviestar

-

XSE Indonesia

-

GLB Philippines Globe

-

SMA Philippines Smart

-

THL Thailand

-

XEV Vietnam

-

XTC Philippines Sun

-

XTE Philippines

-

XXV Vietnam

-

EGY Arabic

-

Arabic

-

Romania Vodafone

-

-

COA Romania Cosmote

-

VDP Netherlands

-

SKZ Kazakhstan

-

AFR Kenya

-

TUR Turkey

-

XFE South Africa

-

Croatia T-Mobile

-

Belgium / Luxemburg

-

Russia

-

Hungary T-Mobile

-

Netherlands

-

Luxembourg

-

BON

-

Poland PLUS

-

Croatia T-Mobile

-

Austria Telering

-

Russia Complete

-

TPH Portugal

-

Belgium

-

SEB Baltic

-

TSR Serbia Telekom

-

VIM Macedonia

-

Macedonia

-

MSR Serbia Telenor

-

XEO Poland

-

Poland Plus

-

Netherlands

-

TOP Serbia VIP

-

CMF Macedonia

-

Bosnia

-

Croatia T-Mobile

-

ERO Bosnia

-

PHE Spain

-

XEH Hungary

-

PAN Hungary Telenor

-

Portugal

-

TEB Bosnia

-

Russia

-

China

-

Taiwan

-

Hong Kong

-

Hong Kong

-

Taiwan

-

Taiwan

-

Hong Kong

Edytowane przez Radek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledze zapewne się już nie przyda, ale dla potomnych ja najbardziej... Problem wynika z pozostałości poprzedniego oprogramowania. Dziś parę godzin się z tym problemem męczyłem i znalazłem, co w takim przypadku trzeba. Wchodzimy w download mode (na wyłączonym telefonie naciskamy volume down+home+power) i nie potwierdzamy przyciskiem volume up, tylko naciskamy volume down, a następnie od razu wszystkie przyciski na raz (volume down+volume up+home+power). Wejdziemy wtedy do recovery mode i zaznaczamy wipe data i wipe cache. PO restarcie telefonik śmiga jak złoto ;)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta