Skocz do zawartości
Samsung Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845 | Samsung Galaxy A7 2018 wyłącznie w Polsce, Niemczech i Rosji ?? | Czy Samsung Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 OREO? Może, Może… | Samsung Galaxy: Growing Up | Samsung inwestuje w Sztuczną Inteligencję. | Samsung Galaxy A7 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) - przecieki na temat parametrów | Samsung Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018)na renderach | Samsung Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 z wyświetlaczem Infinity Display | Etui ZeroLemon dla Samsunga Galaxy Note 8 | Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację. | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Recenzja Galaxy Note 8 wg. Spider'sWeb TV | Uwaga na Galaxy Note 8 BEZ Dual SIM | Samsung Galaxy Tab Active 2 zdradza swoją specyfikację | Samsung Galaxy J5 (2016) oraz tablety Galaxy Tab A z Nougat ?? | Atak BlueBorne: zagrożonych 6 miliardów urządzeń z bluetoothem | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Zadebiutował Samsung Galaxy J7+ | Samsung Galaxy S9 - oficjalna zapowiedź już w styczniu? | Samsung Galaxy A5 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 7.0 Nougat | [IFA] Samsung – podsumowanie pierwszego dnia targów | Antyweb.pl / mBank ostrzega przed nowym wirusem na Androidzie | Flashowanie Odinem w Win10 | Elastyczne wyświetlacze od Samsunga | Wymiary Samsunga Galaxy S6 | Samsung Galaxy S6 Edge | Samsung Galaxy S6 szczegóły kamery | Lizak dla Note 4 w Polsce | Galaxy S6 i Galaxy Edge w przeciekach zdjęć | Patent Samsunga na nowy wyświetlacz krawędziowy | Samsung usuwa śmieci z pamięci | Samsung Galaxy S4 dostaje oficjalny Lollipop | Samsung Galaxy Note Edge | Specyfikacja Samsunga S6 | Koniec ze "śmieciami" od operatorów | Google Nexus 6 | FBI kontra Lollipop | Note 4 Gold | Chudy smartfon | Komunikacja miejska w Google Maps | Szpiegujące aplikacje | S6 bliżej niż myslisz | Galaxy Note 4 z wadami | Android 5.0 Lollipop oficjalnie | Android L będzie szyfrował dane | Nadchodzi Android L | Galaxy A7 - Najnowszy, największy ale limitowany | Galaxy A3 i A5 pokazują się w filmie | Nowy Galaxy Note 4 |
  • Ogłoszenia

• Dychowski

Forum na jakiś czas wyłączone, nie ma opcji rejesteacji - szukamy ludzi do załogi   28.08.2017

Witam Forumowiczów, Z racji faktu, iż dawno tu nic się nie działo i nie dzieje, wyłączyłem opcje nowych rejestracji .Postanowiłem zamknąć forum na jakiś czas czyli do czasu jak znajdą się chętni ażeby go poprowadzić. Proszę się nie rejestrować i nie wysyłać mi maili bo to nie firma usługowa a prywatne forum :-). Pozdrawiam, Dychowski
unbeliverable

[Q][I9305] Po rootowaniu z YouTube'a - brak sieci, nie wykrywa karty SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy,

Zgodnie z działem posiadam SGS3 LTE. Nigdy wcześniej nie bawiłem się we flashowanie, czy rootwowanie. Do dziś. Napaliłem się, żeby kumplowi nagrać telefonem stream z gry, znalazłem appke (nawet kilka) ale do każdej jednej wymagany jest root telefonu, znalazłem poradnik na YT jak to zrobić (

). Zrobiłem ale i tak nie bylo do końca jak na filmie (może wina wersji systemy). W każdym razie telefon się wyłączył i włączając się wyświetla sie opcja reboot system (chyba automatycznie powinno być) wybieram opcją i zatwierdzam. Telefon normalnie się ładuje, ale nie wykrywa kompletnie sieci i karty sim, dodatkowo zauważyłem, że przycina przewinajnie ekranu podczas przesuwania palcem.

Proszę was pilnie o pomoc, pozdrawiam!

Właśnie wgrałem świeżego roma

ale i tak nic nie pomogło. Nadal mam wykasowane mi informacje o telefonie: modem, imei, sieć nieznana, brak numeru, eri itp...

Zabawa z kartą SIM nie pomaga nic. Najwidoczniej brak katalogu EFS z tego co wyczytałem i zdiagnozowałem, zna ktoś rozwiązania na ten temat, które przywrącą orginalne ustawienia tych flaków? Najlepiej jakis tutorial, bo wszedzie piszą żeby robić roota, kiedy u mnie rootowanie telefonu nie działa...

help! :(

Edytowane przez unbeliverable (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może zacznij od najprostszych czynności, czyli wyjmij kartę sim i włóż ją z powrotem. Jeżeli to nie pomoże, to delikatnie przeczyść styki.

Ale zacznij od podstawy, to znaczy sprawdź, czy masz prawidłowy numer IMEI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam Samsunga Galaxy S3 LTE (GT-I9305) i popełniłem ten sam błąd, nie zrobiłem backapu EFS, czy ktoś może nam pomóc? Może ma ktoś ten sam model telefonu i przesle nam ten folder,żeby wgrać od nowa soft i IMEI by wrócił.

Mail: allbill33@gmail.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu coś znalazłem, może pomoże. W razie kłopotów ze zrozumieniem - pisz.

Spróbuj też wgrać nowy kernel, znajdziesz go tu:

http://supportsamsung.pl/f1933/kernel-i9505-adam-kernel-1-6-exfat-12834/#post72721

Edytowane przez EdiMar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oddałem telefon do serwisu jak dostanę go spowrotem dam znać:) ale dzięki za pomoc, jakby co to będę pisał dalej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie jednak serwis nie dał rady go naprawić nie umią takich modeli jeszcze;/ktoś pomorze? Czytałem, że folder EFS jak by ktoś porzyczył to dało by się to uratować. Proszę o pomoc.:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to serwis nie dał rady?? To kto ma dać radę - kowal czy może ślusarz? Możesz spróbować wgrać IMEI, na pewno nie zaszkodzi. Może ktoś, kto ma ten telefon się odezwie i ci prześle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwszy lepszy który miałem pod nosem i pewnie dlatego, ale mogę się pochwalić że poszperałem na forach i znalazłem:))wystrczy wgrać plik "Param_Bin_I9305" przez Odin. W moim przypadku Param_Bin_I9305 dla modelu bez LTE czyli I9300 będzie to wyglądało pewnie tak " Param_Bin_I9300" także ja mam już swój imei i zasieg zrobiłem teraz backup EFS i zabieram się za custom romy. Może ktoś doradzić jaki rom będzie najlepszy?:)Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak poszperałeś i znalazłeś oraz podzieliłeś się informacją, to ode mnie masz repa i miło by było gdybyś zamieścił oba te pliczki na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dobrze, że podzieliłeś się informacją, na pewno pomoże to innym. Poniżej link do pliku dla modelu I9300:

a tu dla modelu I9305:

Wgrywamy Odinem wskazując plik w okienku PDA

Edytowane przez EdiMar (wyświetl historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pierwszy lepszy który miałem pod nosem i pewnie dlatego, ale mogę się pochwalić że poszperałem na forach i znalazłem:))wystrczy wgrać plik "Param_Bin_I9305" przez Odin. W moim przypadku Param_Bin_I9305 dla modelu bez LTE czyli I9300 będzie to wyglądało pewnie tak " Param_Bin_I9300" także ja mam już swój imei i zasieg zrobiłem teraz backup EFS i zabieram się za custom romy. Może ktoś doradzić jaki rom będzie najlepszy?:)Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.

Ja oddałem do serwisu, przywrócili IMEI, zasięg niby jest ale tylko 2G - kompletnie nie ogsługuje 3G i 4G. Ten plik 'Param_Bin_I9305' też na ten problem poradzi?

- - - Updated - - -

edit: Ten plik 'Param_Bin_I9305' przed chwilą załadowałem odin'em ale problem pozostaje ten sam, jakies pomysły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość cesio

Kolego polecam ostatni Ripper rom tu link

[h=1][ROM][i9305] Ripper Rom Smooth, Stable & Simple With OTA - XXBLL3 - V7.1[/h]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A czy jest w nim język polski

A jaki to ma związek z tym tematem ? Następnym razem pisz w odpowiednim dziale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam, mam podobny problem jak wyżej.

telefon nie miał imei oddałem do serwisu naprawili, ale działała tylko na gsm.

oczywiście chciałem sprawdzić i przełączyłem go na WCDMA i od tego momentu nie widzi karty.

co mogę z tym zrobić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta